Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > ULTIMATE virtual TuningDAYS

Reply
 
Thread Tools
Old 01-03-07, 17:46   #196
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

Quote:
Originally Posted by TopArt View Post
astept si parerea celorlalti. vi se pare ok o taxa de participare de 5 RON ? vi se pare exagerata ? se merita ? nu se merita ? astept parerea voastra. eu zic ca se merita, TREBUIE EXPUSE MULTE PLANSE, putem da si noi o mana de ajutor organizatorilor pentru a vedea lucrarile noastre expuse in toata splendoarea lor, NU CATE O PLANSA de persoana...
nu e buna ideea asta, din pct. meu de vedere
ceea ce spui tu aici suna ca acele "concursuri" in care daca vroiai sa participi, trb sa platesti o suma de bani firmei X ... dupa care aceasta disparea .. si tu ramaneai cu banii pierduti.Bine, aici nu e cazu .. 4tuning powa`

insa, impunerea unei taxe ptr participare nu ar fi buna.platesc ca sa concurez? wtf? si daca pierd?
dupa ce ca, lucrand poza sa iasa ceva bine.. pierzi mult timp .. mai pierzi si bani (indiferent de suma)
nu am intalnit pana acuma trb asta ... deci, dupa parerea mea <NU>

Numa` bine
__________________


Toata lumea e "illest" acum, insa doar pe stickere
"low&slow" dar mai mult slow decat low
Euro Corsa C
tng is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 18:08   #197
mba

Stage 5
 
mba's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,658
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Virtual Tuning 3D]
[Fiat]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

din partea mea cum banii faceti cum vreti...da dak e d dat sa nu fie fff complicat...si la FREEHAND....putem face numai o masina???....3 planse -->3 masini ca la un stand auto...dak nu imi fac inca un "cont"si tot trimit mai multe:d....deci pot 3 masini...sau cel putin 2
__________________


Build the car you want, not the car the internet wants.
mba is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 18:29   #198
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

Quote:
insa, impunerea unei taxe ptr participare nu ar fi buna.platesc ca sa concurez? wtf? si daca pierd?
Fara legatura cu concursul asta... sa stii ca in general la concursuri (de orice fel: la curse, la raliuri, la tuningshowuri, la admitere in facultati, la examen pt diverse diplome etc.) se plateste o taxa de inscriere... nu stiu de ce ti se pare asa anormal o taxa de inscriere la un concurs a carui organizare si desfasurare implica cheltuieli.
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 18:29   #199
frost_dani
Observator 4tuning

Stage 5
 
frost_dani's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,704
Member of:
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning 3D]
[Virtual Tuning]
[Echipa de sprijin]
[Nissan]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
eu sunt de acord cu aceasta taxa
si in felul acesta cred ca ar scadea simititor numarul de participanti .... si pt juriu va fi mai ushor... parerea mea
cum sa scada nr de participanti?...vor plati daca vor vrea ca lucrarile lor sa apara..
in legatura cu ideea lui topart nush ce sa zic deocamdata....
frost_dani is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 18:40   #200
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

Quote:
Originally Posted by frost_dani View Post
cum sa scada nr de participanti?...vor plati daca vor vrea ca lucrarile lor sa apara..
nu toti or sa fie deacord sa plateasca , deci o sa scada
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 18:40   #201
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

Eu nu am nimic impotriva acestei "taxe". Ce taxa e asta? Hai sa fim realisti:

- taxa = 5 RON;
- 1 pachet Kent = 5,1 RON;
- 1 sticla Coca-Cola 2L = 4,2 RON.

Vi se pare exagerata aceasta suma ? Fara suparare, da' eu cred ca cine nu este dispus s-o plateasca e...

Daca se va hotari ca aceasta taxa sa fie platita, o voi achita cu cea mai mare placere, chiar daca sunt constient ca lucrarea mea - la final - va fi, probabil, departe de una care are sanse de a castiga un premiu.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 18:51   #202
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

si eu sunt de acord cu aceasta idee , astfel s-ar acoperii cheltuielile pt imprimarea planselor sau chiar pt realizarea unor panouri pt expunearea lor.. , in plus ma ofer eu sa ii strang ..
MKE is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 20:05   #203
OmB*
Virtual Tuner

Stage 5
 
OmB*'s Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 703
Member of:
[Virtual Tuning]
Exclamation Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

Eu unul nu am nimic impotriva... dar ar fi o chestie.... unde dam banii.... poate unii fac gest si nu ii dau ... nu ar fi frumos sa dam gaura la organizatori....
OmB* is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 20:08   #204
simionstef

Stage 3
 
simionstef's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 135
Question Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

bine bine ... noi concurentii platim ... dar ... cum??? prin porumbei voiajori???
simionstef is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 20:19   #205
TopArt
Registered

Stage 5
 
TopArt's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 607
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

Quote:
Originally Posted by OmB* View Post
Eu unul nu am nimic impotriva... dar ar fi o chestie.... unde dam banii.... poate unii fac gest si nu ii dau ... nu ar fi frumos sa dam gaura la organizatori....


mai oameni buni, exista tabele, exista ORGANIZARE. sau nu exista ? eu tind sa cred ca EXISTA. oare toti expozantii care platesc taxele de participare, toti cei care platesc standurile in metri patrati, toti cei care participa si platesc, oare cum platesc ?!?

Quote:
Originally Posted by nt 08 vlk
bine bine ... noi concurentii platim ... dar ... cum??? prin porumbei voiajori???


da' nu te supara, abonament la revista, cum il platesti, daca vrei sa-ti faci abonament ?!? tot prin porumbeii tai voiajori ?!? exista numere de cont, exista adrese, exista sedii...

Quote:
Originally Posted by RoSonic View Post
Fara legatura cu concursul asta... sa stii ca in general la concursuri (de orice fel: la curse, la raliuri, la tuningshowuri, la admitere in facultati, la examen pt diverse diplome etc.) se plateste o taxa de inscriere... nu stiu de ce ti se pare asa anormal o taxa de inscriere la un concurs a carui organizare si desfasurare implica cheltuieli.

Last edited by TopArt; 01-03-07 at 20:23.
TopArt is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 20:23   #206
Ace Axel

Stage 5
 
Ace Axel's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 3,131
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

nici eu nu am nimic impotriva taxei .. dar strangerea banilor mi se pare o problema greu de rezolvat!

in legatura cu cele 3 PLANSE maxim ... o plansa poate cuprinde atat fata si spatele si interiorul ... deci in 3 PLANSE poti sa desenezi cat si c vrei
Ace Axel is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 20:31   #207
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
3. criss - cap schimbator
In plus, fiecare din cei mentionati mai sus, are cate un abonament 4tuningRO 6 luni si cate 200.000 lei ca sa bea o bere in cinstea 4tuning.

Daca se va plati taxa de inscriere, doresc sa-mi fie retinuta din cei 200.000 lei,si restul sa ramana in cont pt urmatoarele concursuri
criss is offline   Reply With Quote
Old 01-03-07, 23:18   #208
Alkatraz

Stage 5
 
Alkatraz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 364
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

Nu am nimic cu ideea de a plati o suma "simbolica" de inscriere...
O problema ar fi achitarea acestei sume ... implica unele procese si timp pierdut ... dar vad ca nici unul dintre organizatori nu si-a postat parerea pro sau contra in legatura cu idea lui TopArt...

In legatura cu plansele de la freehand sunt 3 la numar pentru a prezenta o masina in totalitate ... dar nu spune nimeni ca nu poti sa te inscrii in concurs cu mai multe seturi de planse ... (nu conteaza ca sunt 3 sau mai putine ...) cel putin as am inteles eu din detaliile furnizate de organizatori in prima pagina ...
@tng suma nu e asa de mare ca sa iti para rau ... sau privind din sfera cealalta considero ca un stimul ca sa realizezi o lucrare cat mai buna ...
__________________
Moartea-i sigura, viata nu !
Alkatraz is offline   Reply With Quote
Old 02-03-07, 00:05   #209
tng
Observator 4tuning

Stage 5
 
tng's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,936
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[Virtual Tuning]
[Opel]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

nu e vorba de suma de bani ... ca nu e cine stie ce valoare, ziceam ca fapt divers.

RoSonic
Ai gasit si tu niste exemple de comparat ..
Eu nu am intalnit pana acuma la vreun concurs Online, ca ptr inscriere sa platesti.Daia mi se parea putin "anormal" (asa cum a zis cineva mai sus )

OK, asta a fost decat opinia mea... daca majoritatea sunt ptr, nu-i bai .. dau si eu cu mare placere
tng is offline   Reply With Quote
Old 02-03-07, 01:31   #210
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: ULTIMATE virtual TuningDAYS, 1 aprilie 2007

ok....am cazut si eu din plop...nu se vor expune lucrarile originale?...adik vor fi expuse planse printate cu lucrarile? .....5 ron nu m-i se pare o suma mare da nush ce sa zic...cum platim? cand?....
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -