Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 04-03-11, 23:27   #4081
Splinter

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 27
Default Re: Constanta - Accidente

))... ehhh ai dreptate.. sa conduceti cu grija !!! ... am gresit si eu... romani suntem... am vrut sa arat ca sunt "dastept" si ca scriu romaneste ... dar am dat-o in bara ...se mai intampla
Splinter is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 00:38   #4082
misublu89

Stage 4
 
misublu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 177
Default Re: Constanta - Accidente

accident la captol , un S cu un hyundai accent...S-ul era fix cu botul in coltul intersectiei stazilor mircea cu mamaia...
m-a durut inima cand am vazut S-ul lovit in asa hal
misublu89 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 13:36   #4083
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Constanta - Accidente

Pentru dureri de inima exista casco :P:P Am trecut si eu prin zona si am vazut bulitura dar fierul se face.
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 20:02   #4084
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by misublu89 View Post
accident la captol , un S cu un hyundai accent...S-ul era fix cu botul in coltul intersectiei stazilor mircea cu mamaia...
m-a durut inima cand am vazut S-ul lovit in asa hal
eu v-am zis ca intersectia aia e cu schepsis...semaforu de cacat..sa facut la ala rosu imediat celalalt verde..nu mai are delay de secunde
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 12:19   #4085
misublu89

Stage 4
 
misublu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 177
Default Re: Constanta - Accidente

nu e vba de nici un delay...noi in cta fortam prea mult semafoarele...cu 2-3 secunde dejainainte sa se faca verde ne punem in miscare...dak vine unu in viteza pe partea cealalta si nu mai are timp sa franeze...POC..
nu stiu in tara cum e dar in strainatate sunt foarte precisi....pleaca depe loc la 1a secunda de verde si knd se face rosu pedala in pamant ) eram cu un italian dak nu aveam centura ieseam prin parbriz la ce frana a pus ala ))
misublu89 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 22:30   #4086
schumi_86
Dacia Driver

Stage 5
 
schumi_86's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 562
Member of:
[DACIA]
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by misublu89 View Post
nu e vba de nici un delay...noi in cta fortam prea mult semafoarele...cu 2-3 secunde dejainainte sa se faca verde ne punem in miscare...dak vine unu in viteza pe partea cealalta si nu mai are timp sa franeze...POC..
nu stiu in tara cum e dar in strainatate sunt foarte precisi....pleaca depe loc la 1a secunda de verde si knd se face rosu pedala in pamant ) eram cu un italian dak nu aveam centura ieseam prin parbriz la ce frana a pus ala ))
Ca sa vezi diferenta de mentalitate....
schumi_86 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 00:16   #4087
C T 19 K R A

Stage 5
 
C T 19 K R A's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 737
Member of:
[SKODA]
[Inferno Motorsport]
Default Re: Constanta - Accidente

Eram cu un prieten in Bucuresti mai erau 30 de secunde de rosu si il claxonau aia din spate si tipau ce faci frate stai la semafor esti nebun?
__________________
A.C.S INFERNO MOTORSPORT CONSTANTA

www.infernomotorsport.ro



Bmw e46 https://forum.4tuning.ro/643-masina-...ml#post5865573
Ex Skoda Octavia 1.9 tdi https://forum.4tuning.ro/229-masina-...857-1-9-a.html
Inscrieri Inferno Motorsport Constanta:https://forum.4tuning.ro/367-inferno...constanta.html
C T 19 K R A is offline   Reply With Quote
Old 08-03-11, 09:14   #4088
ginnjuice

Stage 3
 
ginnjuice's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 82
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by c0a View Post
esti rautacios )
rautacioasa ))
Am vazut si eu accidentul ala de pe Mircea,cred ca trecut dupa 2 3 minute,ca politia inca nu venise.
Faza cu semafoarele e frt adevarata.Nu se respecta deloc.La 4 secunde de rosu deja te claxoneaza ala din spate ca nu pleci de pe loc.
Am patit-o la semafor la City Park acolo,veneam de pe Lapusneanu si faceam stanga spre faleza nord,mai aveam 4 secunde de verde cand am trecut in dreptul semaforului si nici n am ajuns in mijlocul intersectiei ca e matracuca deja plecase de pe loc si era sa ma loveasca .
__________________
bla bla
ginnjuice is offline   Reply With Quote
Old 09-03-11, 23:49   #4089
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Re: Constanta - Accidente

Mda, nasol cu fortarea semaforului sau cu plecarea inainte de a se face verde ! In afara ( cel putin in Madrid, unde e foarte aglomerat ) , nu se procedeaza asa ... mai sunt si cei care trec pe galben, dar, daca este rosu la semafor, asteapta 2-3 secunde dupa ce se face verde, dupa care isi vede fiecare de drum ! Te mai apuca nervii cateodata cand vezi ca este unu in fata ta care uita sa mai plece .

Aaa...si inca ceva, daca esti primul la semafor si nu pleci cand se face verde, nu te claxoneaza nimeni .. te lasa in lumea ta acolo, sa stai ca prostu pe loc
__________________
VW Polo 6N 1.6 - 75cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 90cp--->131cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 101cp--->140cp
VW Golf V 1.9 TDI - 105cp--->???cp


My Photos --- https://forum.4tuning.ro/album.php?u=37215

Instalatii Xenon, LED-uri SMD, folie faruri/stopuri, Polish faruri/stopuri, Alarme auto, Senzori de parcare, Faruri daylight Dectane, Stopuri pe LED Dectane, Angeleyes, LED-marker BMW, Chiptuning, Anulare filtru de particule ! http://bhp-tuning.ro
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 12:16   #4090
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Constanta - Accidente

..... ieri accident la intersesctia Portitei cu Frunzelor ......... era un focus , praf in fata..... saracu curgeau toate din el.........

e si asta o zona cu mare problema, ca vin idiotii cu viteza pe frunzelor , ca de la baba novac pana la portitei n`au niciun stop, si nu se uita ca e un semn mare ROSU pe care scrie cu alb STOP la portitei , si pac......... cei mai loviti de soarta sunt aia care au casele pe colt, in fiecare luna intra cate unu`n gardu lor!
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 15:14   #4091
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Constanta - Accidente

Chestia e ca mai e si parcat cate unul cu duba inaintea semnului, ori vreun copac 'pletos' in fata semnului de nu il vezi (zic de intersectii asemanatoare un pic mai in sus, spre casa de cultura).
banzay is offline   Reply With Quote
Old 10-03-11, 15:36   #4092
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Constanta - Accidente

neah, nu mai parcheaza nimeni acolo , iti garantez, copacu e taiat de vreo 2 ani....... s`au luat toate masurile posibile ! dar )) shoferii nostrii adevarati ......... nu au atentie distributiva! de fiecare data cand ma intorc acasa (stau in zona) in dreptul la frunzelor merg asa mai incet ) , de vreo 2 ori am fost milimetric! si mai erau si d`aia , de intra`n intersectie cu 60 la ora, si dupa ce trec , injura ! ...... tzarani prosti! sanatate si aveti grija!
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 20:04   #4093
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Constanta - Accidente

Quote:
Originally Posted by tuluca.dan View Post
neah, nu mai parcheaza nimeni acolo , iti garantez, copacu e taiat de vreo 2 ani....... s`au luat toate masurile posibile ! dar )) shoferii nostrii adevarati ......... nu au atentie distributiva! de fiecare data cand ma intorc acasa (stau in zona) in dreptul la frunzelor merg asa mai incet ) , de vreo 2 ori am fost milimetric! si mai erau si d`aia , de intra`n intersectie cu 60 la ora, si dupa ce trec , injura ! ...... tzarani prosti! sanatate si aveti grija!
1. un doblo sau un papuc, parcat pe trotuar, pe Baba Novac, aproape de statie, il vezi pe stanga, cum vii dinspre Brick. De 3 ori am trecut saptamana asta, de 3 ori era acolo.

2. Copac pletos inca este pe una dintre strazi. Acum intradevar s-au mai rarit crengile si nu sunt frunze ca sa il astupe complet.

3. Duba parcata pe dreapta pe trotuar (tot cum vii dinspre Brick) de astupa ditamai stopul. La fel acum 2 saptamani era acolo, la fel mai demult nu mai tin minte data, dar tin minte masina dobitocului.

4. urci dinspre portitei pe prima la stanga cum vii dinspre lapusneanu si la ultima strada mai mare care da in poporului, pana sa ajungi spre brick, ditamai parcul auto de dube al unui meltean. Cate 2-3 dube parcate de trebuie sa iesi cu juma de masina in strada sa vezi ceva.

Deci inainte pe astia i-as lua la ture. Dupa as lua mosii de 55+ la control periodic. la 3-4-5 ani. A intrat sapt trecuta unul peste mine pe banda mea si cica nici nu m-a vazut. Pai la ce borcane avea la ochi... Dar nici de auzit nimic, ca la cat am claxonat pana m-am dus franand in masina lui m-am plictisit si eu.

Apropo, de ce nu folosesti "-" si folosesti in schimb " ' "?
banzay is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 20:47   #4094
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default Re: Constanta - Accidente

Unde sunt situatii care persista, similare unor crengi care blocheaza vizibilitatea sau probleme de siguranta traficului apelati cu incredere la inspectoratul de politie au parca si o adresa de mail, formulati frumos un mail cat mai detaliat cu problema si se vor lua masuri.
La fel era o trecere de pietoni pe soveja cu al ei indicator mascat de un pom am facut sesizarea si la 2 zile dupa au venit de la primarie si au toaletat frumos, recapatandu-si vizibilitatea indicatorul. Se aplica si in situatia unui capac de canal care sarea la trecerea mijloacelor de transport in comun, si au venit cei in domeniu si l-au rezolvat.
__________________
Fotografiile mele fotoday.ro
semjke is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 03:09   #4095
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: Constanta - Accidente

care stiti ceva de bubuiala din seara asta de pe mamaia ? pustiu cu 750i si cu copacu...cica a luat foc... si tipu era rupt in freza
YCEE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -