Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-10-07, 00:45   #16
ct11lyv
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 682
Member of:
[DACIA]
[VW]
[X-Team Racing Club]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Quote:
Originally Posted by street_racer View Post
mult prea bine zis ... tot ce se poate face e sa iti alegi bine "partenerul" de linie (domnul RVR stie bine la ce ma refer) si locul ... si ce incerci ady sa faci ar fi nemaipomenit dak s-ar si realiza ... nu poate nimeni sa opreasca chestia asta ... persoane au murit, DUMNEZEU SA II ODIHNEASCA IN PACE ! Tot ce putem spune este DOAMNE FERESTE, pt ca aceste lucruri nu se vor termina si consecintele si "posibilitatile de finish" le cunoastem cu toti !!!
Drum bun pt toti si sanatate, ca in rest se descurca lumea.
abtinete )) te rog.. .
cursele ilegale se vor termina atunci cand o sa se duca 2 3 4 la puscarie .. cateva dosare penale. ..si kiar si autnci se vor mai face..dar cine o face o face pe barba lui .. o sa se mai lase de curse. parerea mea. . culmea ca la curse alti se dau bine mersi si alti care asista pot muri .. la fel si in trafic uni merg linistti si teribilisti te omoara. cum sa intamplat cu GXG. aveti grija ..
ct11lyv is offline  
Old 10-10-07, 10:42   #17
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Quote:
Originally Posted by ct11lyv View Post
abtinete )) te rog.. .
cursele ilegale se vor termina atunci cand o sa se duca 2 3 4 la puscarie .. cateva dosare penale. ..si kiar si autnci se vor mai face..dar cine o face o face pe barba lui .. o sa se mai lase de curse. parerea mea. . culmea ca la curse alti se dau bine mersi si alti care asista pot muri .. la fel si in trafic uni merg linistti si teribilisti te omoara. cum sa intamplat cu GXG. aveti grija ..
tu crezii ca daca e puscaria plina de criminalii nu mai sunt crime acuma???
atata timp cat sunt masini sunt si ilegale
x-28-TRA is offline  
Old 10-10-07, 11:35   #18
ct11lyv
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 682
Member of:
[DACIA]
[VW]
[X-Team Racing Club]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Quote:
Originally Posted by x-28-TRA View Post
tu crezii ca daca e puscaria plina de criminalii nu mai sunt crime acuma???
atata timp cat sunt masini sunt si ilegale
o fr andule dar mai putine . asa vad io una e crima si alta e ilegala .
ct11lyv is offline  
Old 11-10-07, 09:46   #19
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

amandoua se pedepsesc cu inchisoarea
x-28-TRA is offline  
Old 12-10-07, 12:20   #20
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Ca sa nu mai moara spectatorii nevinovati ai ilegalelor ar fi foarte frumos sa nu mai existe spectatori la ilegale... o groaza de lume si se dau 2 masini... nu mai bine stau ei acasa si se uita la fast and furious ???
Ilegalele s-au intamplat si se vor intampla mereu, nu va inceta fenomenul indiferent de consecinte... chiar ar fi pacat sa inceteze fenomenul... parerea mea...
La noi in tara cursele organizate legal se desfasoara pe strazi mai proaste si mai inguste, cu o groaza de lume pe margine... o ilegala inseamna asfalt bun, spatiu si nu exista nici pietoni aiurea pe margine....
__________________
My signature!
Insanity is offline  
Old 12-10-07, 15:41   #21
street_racer

Stage 5
 
street_racer's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 325
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

la faza cu specatatori ... am zis de mult ca e mai frumos fara , da mi'a sarit lumea in cap ca vezi dom'le ca fara specatatori nu s'ar da lumea ... ca unii se dau pt impresii ...
__________________
old habits die hard ...
street_racer is offline  
Old 12-10-07, 15:53   #22
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

la ilegale ar trebuii sa vina numai shi numai mahsinile care se dau....iar daca mahsinile care se dau mai au 1 pasager 2 ...nu e nici o problema....dar cand vin 50 de mashini dintre care 10 fac show.....atuncea e problema....atragem shi atentia ...exista shi un mare pericol..ca vin totzi ciobanii shi se pun ei in mijlocul strazii sa vada ei primii ...plus mahsinile care stau degeaba ingreuneaza "fuga" in caz ca vin militienii...asa ca de acuma ar fi bine sa afle doar cei care se dau.
leonard is offline  
Old 12-10-07, 15:58   #23
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

v-am zis, problema mea cea mare este faza cu filmatul, cum mm ma filmezi tu pe mine cand ma dau si tu nu ai nici o treaba... dovada ca eu ma dau ramane la tine pe telefon... mi se pare tare aiurea ... asa ca fiti atenti cine va filmeaza, ca vb aia unii ca sa iasa in evidenta pot sa incerce sa se afirme prin imginile pe care le-au filmat la o cursa si nu stii in mainile cui ajung... vezi cazul micutzu unde politia il cauta pe ala cu calibra in baza filmuletelor facute la cursa...
Insanity is offline  
Old 12-10-07, 18:22   #24
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Hai ca astea's alte discutii deja...Stick to the topic.

Last edited by ERY; 13-10-07 at 14:58.
ERY is offline  
Old 15-10-07, 17:49   #25
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Ce frumos suna, stop accidentelor, viata are prioritate...
OK, hai sa analizam acest topic... ce presupune "stop accidentelor" ?
Vindem masinile si luam autobuzul??? Daca ai 50 la ora crezi ca nu poti sa mori cand intra un tramvai in tine? suna atat de extraordinar "stop accidentelor" dar atat.
There's nothing u can do about it... asa ca daca suna de genul fiti mai prudenti, incercati sa nu muriti, purtati centura, cumparati-va casti de motociclist, purtati costume de fotbal american suna mai la obiect...
parerea mea....
Insanity is offline  
Old 15-10-07, 22:10   #26
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Gresesti , intentia topicului este legata de evenimentele neplacute si pierderile care le-am avut toti in lumea racingului , e clar ca accidentele nu vor inceta niciodata , din prostia altora pe sosele mergand normal sau chiar a noastra da se intampla zi de zi , dar ma refer la curse ilegale sau la viteze mari doar de dragu adrenalinii si placerii noastre , sa o facem mai cu cap , pentru ca mai toti care avem aceasta pasiune suntem destul de tineri , sa ne traim si noi viata cum au facut altii!
__________________

Liga Moderatorilor
YZF-PWR is offline  
Old 16-10-07, 02:40   #27
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

ca sa minimalizam cauzele unui accident in primul rand tre sa vi la start cu o masina in regula din pct de vedere tehnic.Si ala care se da tre sa stie sa se dea....la ultima cursa era s-o punem de un cioca boca....si am mai observat o chestie....semaforu vad ca nu se mai respecta.....in general se pleaca pe galben nu pe verde
D_M_X is offline  
Old 16-10-07, 11:25   #28
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Quote:
Originally Posted by D_M_X View Post
ca sa minimalizam cauzele unui accident in primul rand tre sa vi la start cu o masina in regula din pct de vedere tehnic.Si ala care se da tre sa stie sa se dea....la ultima cursa era s-o punem de un cioca boca....si am mai observat o chestie....semaforu vad ca nu se mai respecta.....in general se pleaca pe galben nu pe verde
La semaforul de la capitol cand astepti pe mamaia ca sa mergi tot pe mamaia inspre politie, daca pleci in prima secunda cand se face verde ai mari sanse sa te trezesti facut tandari de imbecilii care forteaza rosul si vin cu viteza de pe tomis... Dar cum ziceam... aici nu are verdele prioritate, are viata si nu plec de pe loc chiar imediat sau fara sa ma asigur in prealabil ca nu mai vine nici un cretin...
Insanity is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -