Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 19-03-11, 21:59   #1
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

am facut topicul asta, ca am vazut ca mai sunt unii care au patanii pe la fisc, itm, etc etc...... sedii unde dam bani cu nemiluita si romania e tot in criza......

muza acestui thread este SILVIU ....

Silviu este cel care a plătit anul trecut o amendă de 1.000 de lei īn monede de 5 bani,
blocānd activitatea agenţiei fiscale timp de două zile.
Astăzi, contribuabilul a vrut să-şi achite taxele şi impozitele īn valoare de 233 de lei, īn monede de 1 ban.


silviule tu ai gresit ca ai spus la presa ca in galeata aia erau 10 lei, trebuia sa mergi blat, sa nu zici , si o sa vezi ca nu mai depunea plangere, u o aruncai p`aia ca "domne ti`am dat toti banii" ............... oricum mare gest ai facut! da ai grija ca astia`s bulangii ........ ceva gen , tu le dai lor "teapa" ei te ard la banii, caracatite, amenzi, etc........ o sa fi putin mai mult vizat! cred eu!

oricum pe la toate sediile astea unde platesti, sunt numai oameni de tot rahatu, cu un sictir d`ala nesimtit, le e greu sa`ti ia si banii din mana!

oricum jos palaria ....... pentru ce ai facut! sanatate !
o intrebare am......... unde ai schimbat banii? la ce banca?

Last edited by tuluca.dan; 19-03-11 at 22:02.
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 22:12   #2
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

Alex cred ca este in masura sa ne raspunda la acest subiect.Atat timp cat el are chitanta ca a achitat ,nu vad cum se poate gasii vinovat.Vina este in principal a casierului care a savarsit fapta de neglijenta in serviciu.....parerea mea.Astept parerea lui Alex, el avand probabil pregatirea necesara sa ne raspunda.
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 08:39   #3
silviu msv

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 46
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

de ce sa mint ?
Am spus presei exact ce sa intanplat la ghiseu,am fost la financiar cu o cutie in care aveam 10 lei in monezi de un ban si o galeata mai mica in care aveam 100 lei in monezi de un ban,a doua galeata a ramas in masina din cauza kg.Am dat prima oara la ghiseu bani din cutie pentru ai numara dar casierita a pus bani intr-o punga sa dus in spate a revenit dupa putin timp cu chitanta.

Pe chitanta scria clar sa incasat suma de 233 lei ,am intrebato daca a numarat bani deoarece suma pe care a primito nu coincidea cu suma de pe chitanta, la ca casierita a spus; ,,ia chitanta si pleaca mai repede sa nu ai probleme''.
Am rugato din nou sa mai numere bani inca o data pentru ca suma pe care a primito este mai mica decat suma de pe chitanta la care casiera a spus ca pune bani de la ea numai sa plec mai repede daca nu vreau sa am probleme.

concluzia o trageti voi
silviu msv is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 17:52   #4
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

)) am vazut la unele banci scris in geam "nu primim monezi" )) oricum tare faza ... da de unde ai luat asa multe monezi ??
aikman is offline   Reply With Quote
Old 22-03-11, 18:10   #5
silviu msv

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 46
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

din octombrie am avut timp sa adun.
Unde mergeam sa cumpar ceva ceream rest monezi de un ban si uite asa sa adunat 223 lei.
Cea mai mare suma care am primito de la un magazin a fost 10 lei adica 1000 de fise
silviu msv is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 09:55   #6
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

Dar de taxa de liniste ce ziceti? Ce mai ramane acuma sa bage, o taxa de protectie ceva...
banzay is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 15:55   #7
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

oho cate taxe ar exista! .......... au imaginatia bogata ei asa!
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
Old 24-03-11, 16:30   #8
silviu msv

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 46
Talking Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

si noi avem imaginatie in a plati
silviu msv is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 20:47   #9
para06

Stage 3
 
para06's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 96
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

Bravo silviu , respectele mele


Si nu are ce sa iti faca , odata ce scrie pe factura ca ai achitat 233 lei

Last edited by para06; 29-03-11 at 20:52.
para06 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-12, 19:34   #10
silviu msv

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 46
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

dupa ce anul trecut am avut un avantaj de vreo 220 lei noi la plata inpozitului la casa si masina, pentru acest an voi avea mai putin de plata deoarece am vandut masina dar sper sa fie macar 50-70 leuti mici mici mici.
silviu msv is offline   Reply With Quote
Old 06-01-12, 20:31   #11
Flavius28

Stage 3
 
Flavius28's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 106
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

Mi-ar placea sa vad pe cineva ca plateste noua taxa auto in monede. Sunt curios ce masuri ar lua autoritatile.
Flavius28 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 18:40   #12
C T 19 K R A

Stage 5
 
C T 19 K R A's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 737
Member of:
[SKODA]
[Inferno Motorsport]
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

Parerea mea este ca ii doare pe ei undeva
C T 19 K R A is offline   Reply With Quote
Old 12-01-12, 19:03   #13
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

Treaba cu plata in monezi nu face decat sa pedepseasca acele persoane de la ghiseu (care oricum sunt pline de scarba) si nu pe cei care dau aceste legi.
Ei stau acolo in scaunele lor de piele dormind ca porcii,iar noi ne straduim de mama focului sa facem boicoturi,sa platim in monezi,crezand numai in mintea noastra ca ii omoram de stres pe acei ministrii.
Parerea mea este ca orice am face situatia nu se va schimba cu nimic de cat in cazul unei revolutii.
Ar fi bine sa iesim toti in strada si sa provocam o revolta in asa fel incat sa ii dam jos pe cei de la putere.La urma urmei suntem o gramada de utilizatori de prin toate orasele tarii,dar ....nu avem cu cine
CT97AMD is offline   Reply With Quote
Old 16-01-12, 06:31   #14
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

Degeaba scriem pe forum.
Mai bine strigam in fata Prefecturii diseara la 19:30.
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 19-01-12, 13:23   #15
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Gauri Negre ( locurile unde platim taxele ) , discutii cu si despre .

si ce sa strig ma? "Jos Basescu" ? ... taxa auto , care a fost data in inshpe mii de variante a fost data de laszlo borbely , si stati linistiti ca oricare ar fi fost sus ar fi furat, n`ai cum sa nu bagi mana in borcanu cu miere ... ! Eu as protesta ptr taxele nesimtite de la facultati, care sunt date de Senatul facultatii/ universitatii ... etc ... si plus dc sa ne c*#am pe noi cand tot noi i`am invatzat cu shpagutza! by the way nu`s PRO basescu!
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -