Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-03-11, 13:42   #376
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: Boicot Benzinărie

deci zilele trecute cum sa scumpit barilu de petrol benzina sa scumpit la 2 zile...azi sa ieftinit barilu in urma cutremurului din japonia...o sa urmeze 3 ieftiniri pana luni nu ?
__________________
/!\ Drive Fast...but.... Drive Safe /!\
YCEE is offline  
Old 13-03-11, 01:46   #377
CT 38 M R O

Stage 3
 
CT 38 M R O's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 112
Default Re: Boicot Benzinărie

poate in alte tari...in Romanica noastra in nici un caz)...poate o sa se scumpeasca iar...la noi chiar daca scade sau creste pretul barilului carburantu tot se scumpeste))...k asa e la noi...japca pe fatza

sa fie si la noi cutremur...sa cada parlamentu cand toti sunt intr-o sedinta sau voteaza legi ceva)...
__________________
Skoda Octavia 2 Elegance, 1.6mpi,2008 - CT-38-MRO



"Masina a devenit ...un articol de imbracaminte fara de care ne simtim nesiguri , dezgoliti si incompleti."


CT 38 M R O is offline  
Old 14-03-11, 01:57   #378
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Boicot Benzinărie

eu zic sa le trimitem spam pe adresele de e-mail , si sa ii abonam la site-uri xxx
Psycho is offline  
Old 17-03-11, 16:17   #379
silviu msv

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 46
Default Re: Boicot Benzinărie

or cear fi romanul e fudul si greu il scoti in strada

asa ca scumpiti si iar scumpitiiiiiiiiiiiii deoarece 5 latra si 1000 stau la caldurica
silviu msv is offline  
Old 17-03-11, 19:38   #380
CT 38 M R O

Stage 3
 
CT 38 M R O's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 112
Default Re: Boicot Benzinărie

da...asta e..ramanem in case...ce s-o intampla mai departe om trai si om vedea...
CT 38 M R O is offline  
Old 17-03-11, 20:49   #381
CT-96-GML

Stage 5
 
CT-96-GML's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 504
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by misublu89 View Post
cred ca cea mai buna solutie ar fi acea sa nu mai alimentam de la o anumita benzinarie...nu si nu frate...sa dea faliment....apoi alegem alta....
nu ca inainte hai 3 zile de la una , o luna de la alta...propun pe termen nelimitat....
ASTA E SOLUTIA ! nu mai alimentam de la o societate si sa incepem cu PETROM/V,ca probabil ati aflat ce a zis patronul despre romaniAtunci se v-a intampla ceva,ca platitul cu maruntis nu-i o solutie,nici macar pentru cei ce o aplica,deoarece eu unul m-as enerva sa numar litru in "picaturi",dar daca PETROM-ul va ramane singurul furnizor de carburant pentru firmele cu care are contracte,va asigur ca-si vor pune niste semne de intrebare si vor face ceva,asa nu e nevoie nici de un deranj din partea nimanui,nu mai exista nici deceptii in tabara celor cu initiativa si care nu au fost sprijiniti.Totul se va desfasura,elegant,neconditionat de timp si bani,dar CONTINUU,PANA SE VA INTAMPLA CEVA !
CT-96-GML is offline  
Old 17-03-11, 23:56   #382
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Felicitari colegului Silviu ! Am citit asta seara in ziar si merita si atentia voastra:

Quote:
Silviu este cel care a plătit anul trecut o amendă de 1.000 de lei īn monede de 5 bani,
blocānd activitatea agenţiei fiscale timp de două zile.
Astăzi, contribuabilul a vrut să-şi achite taxele şi impozitele īn valoare de 233 de lei, īn monede de 1 ban.

sursa

Nu are legatura directa cu topicul nostru, dar tot un fel de boicot ar fi.
__________________
Fotografiile mele fotoday.ro
semjke is offline  
Old 18-03-11, 17:54   #383
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by semjke View Post
Felicitari colegului Silviu ! Am citit asta seara in ziar si merita si atentia voastra:




sursa

Nu are legatura directa cu topicul nostru, dar tot un fel de boicot ar fi.

da faza cea mai tare n`a fost ca a platit 233 de lei in monezi de 1 ban. Faza a fost alta, omu a dat doar o galeata lu aia de la caserie (in galeata erau 10 lei) .... si femeia a luat galeata, i`a dat chitanta de 233 de lei si i`a zis sa plece ca sa nu aibe probleme, deci nf`urile alea de la caserie si`au luat`o`n guritza asa....... :X ......bravo silviu!
tuluca.dan is offline  
Old 19-03-11, 18:08   #384
silviu msv

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 46
Default Re: Boicot Benzinărie

ca sa deviez putin subiectul

dupa cum declara sefa de la financiar Uzun va depune plangere penala inpotriva mea pentru ca nu am achitat toata suma.Astept sa ma caute politia acasa sa ma aresteze,dar oare noi cand cumparam o piine vanzatoarea nu numara bani pe care ii dam sau ne da piinea pe ochi frumosi cum a facut fatuca de la financiar
silviu msv is offline  
Old 19-03-11, 21:01   #385
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by silviu msv View Post
ca sa deviez putin subiectul

dupa cum declara sefa de la financiar Uzun va depune plangere penala inpotriva mea pentru ca nu am achitat toata suma.Astept sa ma caute politia acasa sa ma aresteze,dar oare noi cand cumparam o piine vanzatoarea nu numara bani pe care ii dam sau ne da piinea pe ochi frumosi cum a facut fatuca de la financiar
uite aici thread....... dedicat! https://forum.4tuning.ro/35-constanta...-discutii.html
tuluca.dan is offline  
Old 08-04-11, 19:05   #386
CT 38 M R O

Stage 3
 
CT 38 M R O's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 112
Default Re: Boicot Benzinărie

http://stirileprotv.ro/stiri/actuali...t-din-nou.html

La mai mare...10 lei sa ajunga))
CT 38 M R O is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -