Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-01-11, 17:01   #106
semjke

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 637
Member of:
[CHEVROLET]
[FOTO]
Default Re: Boicot Benzinărie

E pe principiu " lasa ca nu ma afecteaza pe mine " ..

O scumpire aduce o alta scumpire si nu ne va afecta doar pe noi cu benzina, alimentele sunt deja "ieftine"
__________________
Fotografiile mele fotoday.ro
semjke is offline  
Old 04-01-11, 17:07   #107
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: Boicot Benzinărie

.: protestul de la benzinarii trebuie sa CONTINUIE! Asa ca romani, haideti sa nu ne mai lasam calcati in picioare de patronii multimiliardari ai industriei petroliere si sa-i facem sa vada ce inseamna sa PIARDA BANI! Fiti solidari cu noi si in zilele de 17, 18 si 19 Ianuarie 2011 NU ALIMENTATI , NU INTRATI IN NICIO BENZINARI! Mergem cu mijloacele de transport in comun, cu bicicletele sau pe jos, dar NU MAI ALIMENTAM MASINILE pt a nu le mai umple buzunarele! Dati va rog mai departe acest mesaj pt ca nu esti singurul sofer care il citeste, mai sunt si alti ca tine, ca mine! Va multumim
criminales is offline  
Old 04-01-11, 19:06   #108
dany323bmx

Stage 5
 
dany323bmx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 354
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Boicot Benzinărie

trabant frate
pe pacura
nu se mai poate asa
deja ma bate gandu sa imi fac motoru pe apa sau sa il fac electric

nu se mai poate
dany323bmx is offline  
Old 04-01-11, 19:08   #109
IoNuts12

Stage 2
 
IoNuts12's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 65
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

https://www.facebook.com/event.php?ei...t=event_invite


A facut un prieten si vad ca inca e "in picioare" pagina. 21 vad ca vin aici
IoNuts12 is offline  
Old 04-01-11, 20:49   #110
iamagi

Stage 4
 
iamagi's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 263
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

Baieti, imi cer scuze pentru eventualele probleme, dar v-am furat imaginea si am modificat putin datele punand-o pe alt thread. sper sa nu fie probleme
iamagi is offline  
Old 04-01-11, 21:46   #111
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Boicot Benzinărie

nu cred ca or sa fie probleme , stai linistit , luptam ptr o cauza comuna !
topser is offline  
Old 04-01-11, 22:01   #112
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Boicot Benzinărie

Un anunt nou... pe care il poate face toata tara: 17-18-19 ianuarie ... 0 alimentari. Masina acasa, transport in comun sau concedii... Haideti sa ii lovim unde ii doare mai rau: la profit.
Mustang is offline  
Old 04-01-11, 23:02   #113
schumi_86
Dacia Driver

Stage 5
 
schumi_86's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 562
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

N-ai sa vezi asa ceva....slabe sanse,gandeste-te ca sunt multi oameni care sunt nevoiti sa alimenteze zilnic.....mai degraba merge treaba cu protestul
A mai fost parca o faza de genu si nu s-a intamplat nimic....
schumi_86 is offline  
Old 04-01-11, 23:07   #114
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by schumi_86 View Post
N-ai sa vezi asa ceva....slabe sanse,gandeste-te ca sunt multi oameni care sunt nevoiti sa alimenteze zilnic.....mai degraba merge treaba cu protestul
A mai fost parca o faza de genu si nu s-a intamplat nimic....
Se poate alimenta anticipat pentru 3 zile ianinte de 17 ianuarie daca nu se renunta la masina si e neaparata nevoie de ea, se poate alimenta de la LUK oil sau rompetrol care nu scot petrol cu 6$ barilul din tara noastra ca sa ni-l vanda CU 90$ LA POMPA
dany12epz is offline  
Old 05-01-11, 14:08   #115
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

s-a anuntat si la televiziune, si acum mai nou in ziare:
http://cluj-am.ro/soferii-se-intorc-...-benzinariilor
lupalb is offline  
Old 05-01-11, 16:04   #116
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Boicot Benzinărie

Va salut,tocmai ce am vorbit cu cei de la Realitatea care m-au invitat maine la ora 16.00 la emisiunea deschide lumea datorita stirilor ce raspandesc vestea pe net in legatura cu Boicotul Total din data de 17-19,le-am spus si de protestele voastre de pe data de 7 precum si in Bucuresti in data de 14.
Au revenit la scurt timp cu un telefon sa le dau locatiile voastre de intalnire,va rog poimaine daca o sa fie prezenti vorbiti si de boicotul nostru de pe data de 17-18-19 am vorbit la tv ieri de el la antena 3,voi vorbii si maine,toti implicati in acest boicot deja scriu pe unde pot,spammeaza la greu orice site care are audienta,astfel cat mai multa lume va sti de el si poate ni se vor alatura va rog cei care aveti timp liber sa o faceti si voi.
Am luat forumul la rand si va spun cu mana pe inima ca am ramas impresionat de ce nucleu s-a format,mi s-a cutremurat tot corpul in momentul cand am recitit toata lista ...sunt atat de multe orase care vor participa fapt ce ma bucura pe mine si pe orice roman din tara asta care are simt civic in el,numai impreuna vom putea face ceva... BRAVO BAIETI
Ca sa va faceti o idee acestea sunt orasele solidare acestui boicot:

CLUJ-ei vor face pe 6 ianuarie adica maine

Restul oraselor vor striga prenzenta in data de 7

Baia-mare
Buzau
Brasov
Constanta
Iasi
Mures
Ploiesti
Rāmnicu Vālcea
Targu-Jiu
Tulcea

Sper ca nu am uitat vreun oras,daca am facut-o va rog dati un pm
Va rog sa fiti civilizati si sa nu le dam sansa de a ne discredita,daca cineva devine prea "exuberant" in actiuni delimitati-va de el si scoateti-l din grup este posibil sa fie adus special pentru intoxicare.
Cand mergeti pe drumurile publice va rog sa nu incalcati codul rutier....la Bucuresti sa luat un permis(pe buna dreptate ce-i drept) pentru ca au stat cu ochii pe noi ca pe niste raufacatori.
Nu uitati cine ajunge cu usurinta sau are drum prin UNGARIA,BULGARIA,MOLDOVA,UKRAINA alimentati de acolo,aveti benzinari particulari in zona atunci mergeti la ei haideti sa le vizitam pompele austriecilor doar la Boicoturi..sa ne vada la ei in statie si sa stie ca nu le vom mai da asa usor cea ce ei urmaresc...Banii nostri din buzunar.
Hai sa le aratam, ca numai suntem o piata slaba asa cum au gasit-o ei in 2004,sa le aratam ca am intrat in U.E nu doar pe hartie si ca am descoperit simtul civic si dreptul consumatorului...le-am vazut in orice stat european civilizat Spania,Franta,Anglia,Italia,Germania este timpul sa aplicam si noi ce am invatat din cultura europeana.
Domnilor va salut si va urez succes
dany12epz is offline  
Old 05-01-11, 22:40   #117
schumi_86
Dacia Driver

Stage 5
 
schumi_86's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 562
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

Multumim! Pana la urma ce se mai aude in Constanta? S-a mai hotarat ceva?
schumi_86 is offline  
Old 05-01-11, 23:17   #118
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Boicot Benzinărie

a ramas pe data de 7 ian ,orele 16 in parcare la aqua..vine cineva?
topser is offline  
Old 06-01-11, 09:08   #119
pigoo

Stage 5
 
pigoo's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,135
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Boicot Benzinărie

cred ca un mod de exprimare mai corect ar fi sa nu alimentam de la Petrom in zilele 17-18-19 , nu sa nu mai umblam cu masinile, putem foarte bine sa alimentam cu o zi inainte .. sau sa alimentam de la alte statii . nu ?
__________________
pigoo is offline  
Old 06-01-11, 09:46   #120
IoNuts12

Stage 2
 
IoNuts12's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 65
Member of:
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Se poate alimenta cu 1 zi inainte si nu cred ca ramai fara pana a 2-a zi...

Si numai Rompetrol/Petrom ? Nu si OMV ? Stiu ca cele 2 au cele mai scumpe preturi... la Luk e o idee mai ieftin din ce am inteles
IoNuts12 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -