Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-11, 11:24   #2626
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Aveti idee cu ce pot curata niste chedere de vopsea???
Diluantul am inteles ca ataca cauciucul.
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 07-07-11, 12:59   #2627
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by B-72-RZD View Post
Aveti idee cu ce pot curata niste chedere de vopsea???
Diluantul am inteles ca ataca cauciucul.
daca....... chederul este dintr`un cauciuc mai moale, incearca cu detergent si un burete ( partea verde) ...... daca este mai tare cauciucul incearca cu detergent si un burete de sarma, da sa fie tot asa sarma moale........

eu la dacie am scos chederul de la usa, l`am lasat in apa fierbinte la inmuiat pana s`a mai racit apa, si am frecat cu un burete de sarma si detergent ..... si a iesit ........
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
Old 07-07-11, 22:00   #2628
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salutare,
Rog sa-mi dea si mie cineva pe privat numarul de telefon al unuia dintre fratii "fibra", cum le zice lumea, Catalin sau Ionut. Mi-am pierdut agenda si nu prea am de la cine sa cer telefoanele lor...
Multumesc!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 07-07-11, 22:13   #2629
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

0724 275792 catalin
Spor la treaba si sa revii cu poze dupa tunareala
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 16:13   #2630
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
0724 275792 catalin
Spor la treaba si sa revii cu poze dupa tunareala
Multumesc pentru telefon!
Nu pentru mine intrebam, eu m-am lasat de fibra .... de sticla.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 18:43   #2631
78KLM

Stage 5
 
78KLM's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 350
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by x_cess View Post
salut..intri in lumina..daca vii dinspre ovidiu..traversezi tot satul..la iesire treci pe sub un pod de tren urci un deal si faci dreapta pe un drum pietruit parca..apoi mergi cca 100-150 de m si tot pe dreapta trebuie sa se vada o curte mare cu masina..sunt niste drumuri de pamant pe acolo..dar reusesti sa ajungi.
multumesc Omu` sper sa nimeresc
78KLM is offline   Reply With Quote
Old 19-07-11, 12:43   #2632
d81cristian

Stage 1
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 15
Default Probleme marii

Salut baieti,
Am si eu o intrebare/problema,acum vre-o 10 ani,am luat o masina de la un nene un bmw rechin cu 300 dolari plus actele suportate de mine.Dupa o vreme adica 2-3 saptamani s-a ivit o problema in familie si am dat-o inapoi la om,oricum ma batea la cap cum ca ii pare rau dupa masina si mi-a restituit banii,aproape in intregime(250dolari) i-am dat masina si actele masinii plus factura de vanzare cumparare pentru a merge la firma unde a facut-o sa o anuleze. Doar ca acum incepe problema,am primit de la fisc,aia cu executarea silita un plic cum ca nu am platit impozitul la masina de vr-o 5-6 anii si trebuie sa platesc 700lei sau ceva de genu,ce anume ar trebui sa fac in situatia de fata,ma poate sfatuii cineva? Am fost la aia si le-am explicat dar au zis ca ei nu au ce face,eu trebuie sa platesc ca firma care a facut factura de vanzare cumparare a predat actele si eu trebuie sa platesc.... s-o dau furata? sa platesc?nici eu nu stiu...
d81cristian is offline   Reply With Quote
Old 19-07-11, 15:32   #2633
Daniel_DRV
4Tuning International Member


Stage 5
 
Daniel_DRV's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,672
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[4Rally]
Default Re: Probleme marii

sfatul meu ar fi sa mergi la financiar si sa ii intrebi cum in ani trecuti nu ti-a fost trimisa instiintare de plata ?Si depune o plangere ptr cercetarea dosarelor vechi,

si cum cred ca numai ai contractul va trebui sa te uiti pe numele cui apare si in evidenta politiei si atunci o poti scoate de la fisc ca dezmembrata sau o dai furata,dar vei intampina probleme pr fals in declaratii(in cazul in care actalul proprietar arata contract de vanzare de la tine pana la el, dar ptr plata sumei este putin nasol ca va trebui sa il dai in judecata pe actalul proprietar....
poti face o plangere penala impotriva fiscului (ptr abuz in serviciu, si fals in acte) cum nu ai primit si instiintarea de plata a autovehicului in decursul anilor trecuti..
multa bafta...o sa ai de alergat......mai asteapta pareri si solutii si alegeao pe cea mai buna care te-ar avantaja....
__________________

Powered by
" UN ANONIM CELEBRU "
Daniel_DRV is offline   Reply With Quote
Old 20-07-11, 09:47   #2634
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

) la fisc or sa ridice din umeri ... eu am fost cu amenzi de la o masina care era vanduta , nu figura pe numele meu , dar am amenzi de la ea , fiscu ma trimite la politie , politia la fisc ... si tot asa ... parerea mea personala e ca bine le-a facut la astia de le-a taiat salariile ... la cat muncesc , ar trebui sa primeasca mai putin
__________________
aikman is offline   Reply With Quote
Old 20-07-11, 15:12   #2635
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Smile Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salutare baiti ,

Va cer info despre un targ auto , din CT , as vrea sa vin sa " incerc " sa mi vand " caruta " , am incercat pe la noi dar fara rezultate, apoi in Sv am fost , in Bc am fost si cred ca am trecut si pe la Focsani...aaa, cred ca si in Vitan ( B ) am fost acum vreo luna cand am avut treaba in Bucale'..... si acum m-am gandit sa vin la CT, fiind si caruta decapotabila , voi ce parere aveti ?!

.... si m ar interesa un ziar local din CT, in care gasiti carute de vanzare / poate dau un anunt apoi fac si o plimbare.

... daca este cineva dintre voi care ofera cazare ( contra cost desigur ) sa mi lase PM cu nr de contact si yd mess ) merci fain. / in ideea ca as veni pt cateva zile la plaja ( maxim 3 ) daca tot bat drumu"....

Apropo vreau sa vand un g3 cabrio / inmatriculat in ro. - undeva in 2400 e,fara alte combinatii.

Merci fain tuturor care-mi vor raspunde & scuze daca am deranjat topicul

P.S. care se poate sterge de moderatori daca e considerat in +

http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...nj-265536.html

* l-am pus doar pentru curiosi si pasionati deopotriva

Last edited by zorro6299; 20-07-11 at 15:16.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 20-07-11, 15:40   #2636
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

anunt poti sa dai la ziarul Telegraf . Adresa: Constanta, str. Mircea Cel Bătrān nr. 119
telefon: 0241.488.310
telefon/fax: 0241.67.20.49 / 0241.67.25.99

cat despre cazare o sa iti dau pm cu 2 nr de telefon.
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
Old 20-07-11, 16:10   #2637
d81cristian

Stage 1
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 15
Thumbs up Re: Probleme marii

Quote:
Originally Posted by Daniel_DRV View Post
sfatul meu ar fi sa mergi la financiar si sa ii intrebi cum in ani trecuti nu ti-a fost trimisa instiintare de plata ?Si depune o plangere ptr cercetarea dosarelor vechi,

si cum cred ca numai ai contractul va trebui sa te uiti pe numele cui apare si in evidenta politiei si atunci o poti scoate de la fisc ca dezmembrata sau o dai furata,dar vei intampina probleme pr fals in declaratii(in cazul in care actalul proprietar arata contract de vanzare de la tine pana la el, dar ptr plata sumei este putin nasol ca va trebui sa il dai in judecata pe actalul proprietar....
poti face o plangere penala impotriva fiscului (ptr abuz in serviciu, si fals in acte) cum nu ai primit si instiintarea de plata a autovehicului in decursul anilor trecuti..
multa bafta...o sa ai de alergat......mai asteapta pareri si solutii si alegeao pe cea mai buna care te-ar avantaja....


ideea este ca nu am vandut-o eu,eu am cumparat-o,apoi am dat-o inapoi la proprietar ca am intampinat niste probleme cu banii si lui ii parea rau ca a dat-o,i-am dat actele plus factura pe care o facusem cu el de vanzare cumparare,de pe numele lui pe numele meu,sa se duca la firma aia sa o anuleze,doar ca mi-a aparut mie la fisc dupa o perioada cum ca nu am achitat impozitul la ea. este posibil sa o fii vandut a 2-a oara?! daca poate stie cineva prin constanta un bmw rechin model vechi alb,cu numerele ct"82"bmw,de cand s-a intamplat faza nici nu mai stiu sigur numarul dar cred ca "82",merci pt sfaturile date pana acum,astept si altele.
d81cristian is offline   Reply With Quote
Old 20-07-11, 16:32   #2638
d81cristian

Stage 1
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 15
Default Re: Probleme marii

Quote:
Originally Posted by d81cristian View Post
ideea este ca nu am vandut-o eu,eu am cumparat-o,apoi am dat-o inapoi la proprietar ca am intampinat niste probleme cu banii si lui ii parea rau ca a dat-o,i-am dat actele plus factura pe care o facusem cu el de vanzare cumparare,de pe numele lui pe numele meu,sa se duca la firma aia sa o anuleze,doar ca mi-a aparut mie la fisc dupa o perioada cum ca nu am achitat impozitul la ea. este posibil sa o fii vandut a 2-a oara?! daca poate stie cineva prin constanta un bmw rechin model vechi alb,cu numerele ct"82"bmw,de cand s-a intamplat faza nici nu mai stiu sigur numarul dar cred ca "82",merci pt sfaturile date pana acum,astept si altele.
inca ceva,omul locuieste pe undeva pe strada sucevei sau tulcei,in zona aia
d81cristian is offline   Reply With Quote
Old 20-07-11, 16:55   #2639
para06

Stage 3
 
para06's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 96
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

maine ma duc sa imi pun folii la cei de pe th.burada , foliile sunt de calitate? si-a mai pus cineva?


Mi-a facut un pret bun pt luneta + geamuri spate . 200ron cu tot cu autorizatie
__________________
DACIA Solenza 1.4MPI 2003 -CT92PAR
para06 is offline   Reply With Quote
Old 20-07-11, 22:23   #2640
cata_brd

Stage 1
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 13
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by para06 View Post
maine ma duc sa imi pun folii la cei de pe th.burada , foliile sunt de calitate? si-a mai pus cineva?


Mi-a facut un pret bun pt luneta + geamuri spate . 200ron cu tot cu autorizatie
am dus masina tatalui meu acolo ..un opel vectra sw .. nu mai tin minte cat am platit ..cred vreo 300ron ...a iesit misto pacat ca nu am poze
ps: stau in italia dar in vacante vin in ro .. am ales sa pun folie in ro pentru ca pretul este de 5 ori mai mic fata de italia :P
cata_brd is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -