Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-11, 23:22   #2521
x_cess
Opel Driver

Stage 4
 
x_cess's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 196
Member of:
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

incearca faza cum prezentau astia pe site 4tuning)..numai ca tre sa faci cumva sa te loveasca in lateral si sa fie el vinovat)
x_cess is offline   Reply With Quote
Old 05-04-11, 02:20   #2522
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by misublu89 View Post
hahaha, am zis in mod ironic...da vad ca nu toti pricep asta...eram doar curios ce se poate si ce nu...
Mai bine las-o balta, nu amesteca un topic util cu ghiolbanisme din astea meltenice. Imi vin in cap vreo 3 infractiuni pentru ce vrei tu sa faci, plus inca doua daca ma uit si la semnatura ta

Quote:
Originally Posted by tuluca.dan View Post
prietene, B-Boy - esti un roman garantat 100%, dai in cap! TOPICUL SE NUMESTE : HAI SA NE AJUTAM! poti sa ajuti? vorbesti.... nu poti nu vorbesti , vrei sa fi ajutat spune, nu vrei nu spune! e simplu ....


@mishule ......... din proprie experienta iti spun ca poate fi de vina ala parcat, eram pe poporului la un magazin, si masina era in dreptu magazinului , pusa pe constrasens cum ar veni, dar era parcata, in spatele la mai multe masini.... si un baiat cu un opel zafira a vrut sa parcheze dupa mine, si mi`a dat de m`a julit, lateralul lui s`a frecat de bara mea, si am fost la asigurari si ne`a bagat parte comuna, i`am zis de masa la asigurator putin ca logica lui care e, eram parcat pe contrasens domne si sunt de vina, daca eram parcat in acelasi loc da cu fata invers, nu eram de vina....... uite aici MENTALITATE DE CACAT , pi*****s pe ei de ha*****e ........ oricum ispector gadget ala si`a luat o mare serie de dungi pe masina....... greseala lui ca am vazut`o`n parcare la city .........

daca vrei sa faci ceva bun se ia o bucata prieten cu FULL Casco, iti da de te juleste, ii dai si u de`o samantza la baiat ceva, se repara pe casco al lui...... etc..... sanatate......
B-boy i-a zis-o mai direct, dar sunt de acord cu el. Daca ii da sfaturi cum sa faca magarii de-astea (sfaturi pe un forum public, mai ales), nu il ajuta cu nimic, ba s-ar putea sa-i faca mai mult rau daca nu ii iese cum trebuie. Asemenea subiecte nu au nicio legatura cu topicul si nici cu forumul, in general. Chestiile astea se discuta, in mod "normal" ( ), la o cafea sau la coltul blocului, cat mai in soapta.

Legat de intamplarea descrisa de tine, as putea sa jur ca ai fost la Carpatica, unde pagubitul e intotdeauna trimis la plimbare sub diverse pretexte (pot confirma asta mii de romani din toata tara).

Legat de vinovatia soferului unei masini parcate, uite, facem o proba: eu opresc masina in mijlocul intersectiei de la Dacia, sa zicem, si tu o lovesti, sa vedem cine isi repara masina gratis sau, mai rau, intru pe b-dul Tomis pe portiunea cu sens unic, dar pe contrasens, o las pe banda din centru, pe loc, si tot nu ai dreptul sa-mi lovesti masina. Eu pot sa iau cel mult amenda pentru oprire neregulamentara.

Legat de CASCO, nu ai cum sa-ti repari masina pe o asigurare facuta pentru alta masina.

Asigurarea CASCO acopera doar avariile masinii asigurate.

Asigurarea RCA este asigurarea pe baza careia soferul nevinovat isi repara autovehiculul pe baza politei de asigurare a autovehiculului condus de soferul vinovat.

A, bine, "prietenul cu CASCO" poate doar sa-si repare masina lui pe Casco, iar tu ti-o repari pe RCA-ul lui.


Va recomand tuturor ca, in cazul in care sunteti implicati intr-un accident in circumstante ambigue, cand asiguratorul e societate-fantoma, sa mergeti la politie pentru constatare. Spuneti clar ca nu vreti sa va intelegeti amiabil si nu va poate obliga nimeni. Cu procesul verbal in buzunar, teparii gen Carpatica nu mai pot interpreta dinamica accidentului, ei nemaiputand dispune decat in privinta intinderii sumei.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 05-04-11, 16:20   #2523
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by aikman View Post
problema mare si nu e e pacaleala
mi-au venit acasa doua amenzi ... de fapt nu au venit acasa , le-am gasit lipite pe gemu de la scara blocului ... am citit ce scria acolo si erau amenzi din luna noiembrie 2010 pe o masina care am vandut-o in august 2010 amenzi pentru rovinieta ... eu acum cui dau in cap cu ele ? ala care a cumparat masina e din galati ... tre sa ma duc dupa el sa imi dea banii ? scrie pe ele ca trebuie achitate in 15 zile ) 15 zile de cand ? de cand dau de ala ? de cand l.au prins ? de cand s-au lipit pe geam ? ma amuza faza , dar sper sa nu raman cu ele pe cap ca nu o sa mai fie asa amuzant


m-au prins bine ... M-am dus la financiar cu amenzile si cu contractu de vanzare-cumparare ... Si cica nu figurez la ei nici cu masina nici cu amenda ... M-au trimis la circulatie ... Am ajuns acolo , nenea politai de acolo a zis ca nu e treaba lor ... Sa ma duc la financiar ca e treaba lor ... Ori sunt eu mai plinut asa si s.au pus astia pe mine sa ma slabeasca ... Ori a prins cineva de la financiar drag de mine ) ... In orice caz ...am doua amenzi care nu stiu ce sa fac cu ele
__________________
aikman is offline   Reply With Quote
Old 05-04-11, 16:22   #2524
[IlluSioN]

Stage 5
 
[IlluSioN]'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 371
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

stai linistit atunci .. ai tu un prieten care o fi vrut si el sa faca o gluma ))
[IlluSioN] is offline   Reply With Quote
Old 05-04-11, 17:08   #2525
silviu msv

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 46
Talking Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

uite asa ne pune baieti veseli pe drumuri aiurea.Daca sunt semnate de cineva politie sau alta persoana fai plangere la locul de munca pentru neglijenta sa umble si el aiurea cum ai umblat tu
silviu msv is offline   Reply With Quote
Old 05-04-11, 20:04   #2526
Timofte

Stage 4
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 206
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Va salut pe toti . Caut un producator de pasta de dinti in Constanta , am nevoie de o cantitate mare (insemnand de ordinul a cateva tone) . Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie , nu raman dator . Cu stima
__________________
2008 BMW 650
2008 Mercedes ML
Timofte is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 19:32   #2527
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

cine ma poate ajuta cu cineva care imi poate schimba un termostat la un logan ?
DyZ is offline   Reply With Quote
Old 09-04-11, 22:47   #2528
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Stie cineva unde as putea sa gasesc in judetul nostru demulant pentru fibra de sticla? Alcool nu ceara?
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 10-04-11, 16:46   #2529
[IlluSioN]

Stage 5
 
[IlluSioN]'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 371
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

cunoaste cineva sau a vazut pe undeva numarul CT 99 LNT ?
[IlluSioN] is offline   Reply With Quote
Old 10-04-11, 21:26   #2530
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Vulcanizare "la cald" mai exista pe undeva?
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 10-04-11, 23:47   #2531
e N d Y
Skoda Driver

Stage 3
 
e N d Y's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 116
Member of:
[SKODA]
Post Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Un electrician bun in ct unde gasesc si eu
e N d Y is offline   Reply With Quote
Old 11-04-11, 00:23   #2532
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by e N d Y View Post
Un electrician bun in ct unde gasesc si eu
Poarta 6. Cum vii de la far pe 1Mai vechi, in dreptul benzinariei (sau GPL, ce o fi acolo) faci stanga, apoi prima dreapta si o sa vezi un garaj cu usi mari, albastre, tot pe dreapta. E foarte priceput nenea de acolo.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 11-04-11, 13:44   #2533
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

sau edy si vali iti dau numaru de tel daca vrei
aikman is offline   Reply With Quote
Old 11-04-11, 16:50   #2534
e N d Y
Skoda Driver

Stage 3
 
e N d Y's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 116
Member of:
[SKODA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Multumesc , am gasit acum astept sambata sa ma duc sa o rezolv ..
e N d Y is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 17:24   #2535
tuluca.dan

Stage 4
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 194
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

are cineva detalii despre un Ford Focus model mai vechi , negru cu nr CT-??-BRZ? sa zic ca 19-BRZ? va multumesc!
tuluca.dan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -