Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-10, 07:01   #2071
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

stie cineva unde il gasesc pe unu cu o vectra visinie cu TUN la numar ? conduce un mos borat ... era ma sa omoare in dimineata asta
aikman is offline   Reply With Quote
Old 03-07-10, 17:45   #2072
14kla

Stage 4
 
14kla's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 218
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

unde gasesc sa cumpar un bec xenon 35w,6000k? multumesc
14kla is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 18:02   #2073
me`TRC

Stage 3
 
me`TRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 153
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salut.. am si eu o intrebare.. unde pot gasii un geam pentru oglinda stanga la un bmw din 2001??dezmembrari??unde?
me`TRC is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 11:00   #2074
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Am si eu nevoie de niste informatii...

Vreau sa imi schimb numerele ca sunt cam invechite, unul este si ciupit un pic. Nu vreau sa le schimb literele/cifrele, ci doar vreau sa iau numere noi. Asadar, de ce am nevoie ca sa ma duc sa declar numerele deteriorate si sa iau unele noi? Faza e ca nu prea pot sa ajung la ei sa verfic acolo, nu pot sa fac j-de drumuri (muncesc si nu imi permite programul si sunt si pieton cu masina la vopsitorie si vreau sa o rezolv si pe asta) si pe siteul lor nu reusesc sa gasesc nimic...
banzay is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 12:46   #2075
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Am si eu nevoie de niste informatii...

Vreau sa imi schimb numerele ca sunt cam invechite, unul este si ciupit un pic. Nu vreau sa le schimb literele/cifrele, ci doar vreau sa iau numere noi. Asadar, de ce am nevoie ca sa ma duc sa declar numerele deteriorate si sa iau unele noi? Faza e ca nu prea pot sa ajung la ei sa verfic acolo, nu pot sa fac j-de drumuri (muncesc si nu imi permite programul si sunt si pieton cu masina la vopsitorie si vreau sa o rezolv si pe asta) si pe siteul lor nu reusesc sa gasesc nimic...
este simplu ... completezi un fornmular la ei acolo ... fotocopie talon si buletin ... bifezi ca sunt deteriorate ... si dureaza o zii pe alta sau max 2 zile ... te costa in jur de 50 lei ambele numere ...
__________________


Always Behind You.
-=X-Team=-82-MDN is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 13:40   #2076
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Si o imputernicire am inteles, ca masina e pe firma... Dar e posibil sa imi iau un numar mic de la baietii care fac si ca sa nu mai umblu pe la politie cu acte si mai e si departe de zona unde imi fac veacul de obicei, incerc sa rezolv si cu numarul de pe spate. Sa vad doar sa fie reflectorizante si sa arate ca cele normale. Am inteles ca ei ar fi o firma din cele 2 care ar face numere si pt politie...

Iar legat de numarul mic de pe fata... inca ma gandesc... stiu ca nu e legal, dar tot vad o gramada cu ele pe fata...

Multumesc MDN!
banzay is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 21:23   #2077
bele

Stage 2
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 43
Default

daca schimb un motor de dacie trebuie acte facute dupa? omologari, chestii de genul. motor de 1310 mutat tot pe un 1310. ambele in 5 trepte. 2 ani diferenta intre caroserii. ms !
bele is offline   Reply With Quote
Old 23-07-10, 06:35   #2078
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Pai nu trebuie sa manance si cei de la RAR? Ai aici tot... http://www.rarom.ro/RO/article--Ce%2...i%20--195.html

Desi e mai bine sa te duci sa ii intrebi si pe ei acolo. Eu am scos niste formulare de pe siteul ala si mi-au dat altele de la ei. Pe motiv ca ale mele ... aveau chenar Si cum ziceam...erau luate de pe siteul lor. Tot cu scris rosu, la fel la fel, numai ca aveau chenar...
banzay is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 03:09   #2079
HaRdHouse
Skoda Driver

Stage 5
 
HaRdHouse's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 809
Member of:
[SKODA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Salutare. Stiti pe cineva care "imbraca" in carbon?
HaRdHouse is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 03:58   #2080
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Iar legat de numarul mic de pe fata... inca ma gandesc... stiu ca nu e legal, dar tot vad o gramada cu ele pe fata...
Eu nu-ti recomand sa umbli cu numar "neoficial". Numerele de pe masina trebuie sa se incadreze in "standarul de stat", adica sa corespunda intru totul marimii, culorii si fontului specificate in anexele la regulamentul de aplicare a OUG 195/2002.
Chiar daca indeplinesti conditiile de mai sus, s-ar putea sa ai probleme cu politistii din diverse motive, cum ar fi lipsa "hologramelor" etc.
Chestia cu numerele mici e un pic problematica: in legislatie nu sunt interzise pe masini, dar la sediile de politie rutiera din tara figureaza ca fiind numere "moto" si, daca te duci la ghiseu ca simplu cetatean, nu poti sa le obtii in mod legal.
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 07:54   #2081
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quick, daca nu ma insel, exista 2 tipuri de numar patrat: pt. auto si pt moto.
Unele SUV-uri si diverse turisme au din fabrica suport ptr numar patrat. E urat sa pui numar normal si sa il indoi, asa ca faci cerere de numar patrat. Tot pe forum citisem ca nu ai voie sa pui numarul de inmatriculare in alt loc, sau alta pozitie decat cum vine suportul din fabrica si banuiesc ca daca ai suport de numar tip A, nu ai voie sa pui numar tip B, patrat.
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 19:01   #2082
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

unde pot spala si eu tapiteria la masina ? ceva cu aburi sau nu stiu...

tapiteria e textila..si are ceva impregnari de praf ..cateva pete superficiale..etc..

Multumesc,
peter is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 19:21   #2083
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

@Peter: vezi pe Caraiman, spre Rompetrol...auzisem ca ar fi buni baietii de acolo la treburi din astea.

@Quick: Stiu... deasta am si zis ca ma mai gandesc... ca pe mine daca ma opresc, nu mai plec cu actele masinii 100% (capota prea lunga/manere lipsa/ce le mai trece lor prin cap) Inca nu stiu ce sa fac... Probabil o sa imi iau tot numere normale de la ei, ca nu am timp sa tot fug pe la politie sa ma tot frece aia pe acolo cu tampeniile lor...sunt patit deja...ies asa un pic mai scump, dar macar nu pierd vremea. Legat de holograme, nu stiu daca le verifica cineva (pe numar normal)

@Pustiulica (czr): Stiu numerele alea mari, dar nu e vorba de ele; nu pun eu patratioiu' ala imens pe masina. Cu atat mai mult in fata Am mai vazut si pe cielo numar patrat in fata si e urat rau
banzay is offline   Reply With Quote
Old 28-07-10, 12:13   #2084
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Stie careva o firma de dezmembrari in Constanta ? am un prieten acolo cu un Range Rover 2.5 TDS , motor de BMW si i s-a stricat pompa de apa si ar avea nevoie de una neaparat. Va raman dator !
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-10, 22:21   #2085
B-72-RZD

Stage 5
 
B-72-RZD's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 672
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

In Techirghiol sunt vreo 2 centre, nu stiu daca au sau nu ce cauti, dar poti incerca. Unul este pe varianta, cam 450m de cum intri in Techirghiol, spre Negru Voda, iar altul este pe drumul dintre Techrirghiol si Eforie Nord.
B-72-RZD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -