Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

View Poll Results: Cum o gasiti ?
Zgariata/lovita/alte chestii urate ce tin de exterior 126 48.09%
Casetofon/chestii din interior lipsa 7 2.67%
Incuietori fortate, geamuri sparte etc. 13 4.96%
Intacta 131 50.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 262. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-06, 20:56   #46
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

stai bine la capitolul dusmani..
mike20 is offline   Reply With Quote
Old 05-07-06, 23:49   #47
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by needBrain
oooo,sa-l stapanesti sanatos,ce motor ai pe el?1.3 sau 1.6?


acum revenind la topic,CASCO nu e moft,e "ogligatoriu".io mi-am gasit acum vreo 2 luni masina in parcare zgariata pe partea dreapta de la aaripa spate pana la cea din fatza.de nu aveam CASCO ce dracu faceam?(si zgarietura nu era de cheie,era de bandou)

motor 2000
YZF-PWR is offline   Reply With Quote
Old 03-08-06, 14:29   #48
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by valib
peugeot 206 1,4HDI nou...vazut capota spate cu o zgarietura zdravana. Are forma ovala, ceva mai mare ca acele abtibilde cu RO, zgarietura pana in tabla de vreo 1mm latime. Efectiv se vede tabla...(
unde s-a intamplat...cand s-a intamplat...habar nu am...
azi am remarcat, cand spalam masina.
si eu am ceva asemanator pe portbagaj...fix pe locu` unde cu ceva timp inainte a fost indoit si avea putin chit. fix pe chit acolo e o zgarietura... ceres ce tambalau faci in costinesti cand treci cu subaru (foarte misto)
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 03-08-06, 19:10   #49
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

s-o stapanesti sanatos masina yzf-ule.
E belea masina
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 04-08-06, 21:20   #50
Most_Wanted

Stage 5
 
Most_Wanted's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,737
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

..sa va spun cum si-a gasit unu masina in parcare dupa ce am trecut eu si catziva pe langa ea ..........a gasito mutata la mama draq .....o dacie amarata ...neam apucat de ea si am taraito .....dar era multzi insi ..in 5 min am dusa la mama draq ..... ...
__________________
pictures
Most_Wanted is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 17:14   #51
fixu_mic

Stage 5
 
fixu_mic's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 339
Thumbs down Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

ok fratilor eu am am avut surpriza sa ma duc spre masina si sa gasesc o plasa de la termopan infipta cu coltul in capota mea.....si bara spate lovita..in aceasi zii....asa k nu ma mai mira nimic....plus stergatoare rupte....roti desumflate....vad k akm de 2 sapt. nu a mai patit nik.....dar capota a inceput sa rugineask in locul unde a cazut plasa k a sarit si mama ei de vopsea
fixu_mic is offline   Reply With Quote
Old 05-08-06, 19:43   #52
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

asta se datoreaza lipsei unui garaj.odata ce bagi bani intr-o masina ,gandeste-te ca la intretinerea ei conteaza enorm un garaj
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 06-08-06, 02:40   #53
fixu_mic

Stage 5
 
fixu_mic's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 339
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

am cautat garaj dar in zona la mine nu se prea gasesc.....trust me...

si se intampla deoarece romanii sunt invidiosi...."de ce sa aiba ala masina la 18 ani cand eu am 23 si sparg seminte la bara" km asa gandeste lumea....
fixu_mic is offline   Reply With Quote
Old 06-08-06, 08:33   #54
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

stiu cum gandeste dar mai bine pui unul fara autorizatie daca tot ti la masina ta ,numai sa nu te toarne "baietii de la bara " la primarie si sa vina sa ti-l ia
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 06-08-06, 08:57   #55
camase

Stage 1
 
camase's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 20
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Cand am fost in tara in Mai,am parcat masina in fata la casa de cultura.In timpul zilei.Era un loc la strada,nu apartinea nimanui.30 de minute mai tarziu,eram blocat de un taxi ,care parcase chiar in strada,pe banda I,pe unde trecea si autobuzul
Dupa inca vreo 30 de minute,taximetristul a iesit sa-si mute masina,dupa ce sunasem eu la dispecerat....
A iesit nonsalant...nici nu m-a bagat in seama.S-a suit in masina si a plecat....
Dar probabil ca eu nu va spun nimic nou acum.Am povestit faza unor prieteni si am fost asigurat ca e ceva "normal"
Apropos,stie cineva un garaj de inchiriat in zona casa de cultura?
camase is offline   Reply With Quote
Old 06-08-06, 11:04   #56
fixu_mic

Stage 5
 
fixu_mic's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 339
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Quote:
Originally Posted by GABBY_
stiu cum gandeste dar mai bine pui unul fara autorizatie daca tot ti la masina ta ,numai sa nu te toarne "baietii de la bara " la primarie si sa vina sa ti-l ia
fii sigur k gasesc ei ceva si la varinata garaj ))).. cre k mai bine apelez la varianta cu parul si ii linistesc
fixu_mic is offline   Reply With Quote
Old 06-08-06, 19:36   #57
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

numai vorbele sunt de tine ,faptele conteaza ).serios acum la faza cu taxiul e ceva normal si se poate intampla sa nu il poti gasii prin dispecerat ,atunci iti trebuie niste baieti facuti ptr a muta masina din loc
GABBY_ is offline   Reply With Quote
Old 07-08-06, 22:07   #58
CT-XX-EFS

Stage 2
 
CT-XX-EFS's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 33
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

Salut ! Doua cuvinte vreau sa zic si eu .. GARAGE RUUUULZ . Pai cum ne gasim masinile , pff , f simplu intr-o stare mai proasta decat ziua precedenta , dc? , pai sa zicem din cauza "corectitudinii" Politiei Rutiere care la examen pun accent pe legislatie ( de parca ar folosii la ceva ! sau foloseshte? ) si examenul practic il lasa pentru LUPU , ce conteaza daca nu stie sa parcheze sa aprecieze distanta , sa stie sa schimbe vitezele , sa fie dop pe strada .. STIE LEGISLATIE . Alta cauza desii s-a mai scris o mai scriu si io INVIDIA , PROSTIA si inca 10000 de motive ar mai fii . Cat despre masina sparta am un prieten care are o metoda inedita , alarma de 13 milioane , pfff , mic copil pe langa ce are baiatu , o horcaitoare marca pitbull de 1 an jumate tinuta in masina la caldurica cu un geam semideschis vara ... na Haida intra sa ii furi casetofonu .. ce ziceti .. ar fii o idee !
CT-XX-EFS is offline   Reply With Quote
Old 08-08-06, 10:26   #59
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

CT-XX-EFS daca la alarma marca pitbull de un an jumate i se face fomica si tocmai spre bucuria detinatorului de autoturism care ar avea o masina misto cu piele in interior ce ar trebui sa faca. S-au daca incepe sa baleasca asa frumos pe tapiterie ce faci? Si cu mirosu? Ideea e ca ar merge un caine dar totusi cica intram in civilizatie nu in pestera. Fara suparare dar nu e o solutie.
CT-07-APV is offline   Reply With Quote
Old 08-08-06, 19:26   #60
CT-XX-EFS

Stage 2
 
CT-XX-EFS's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 33
Default Re: Cum ne gasim masinile dimineata in parcare?

CT-07-APV , dupa cum ne gasim masinile dimineatza nu imi dau seama daca suntem in civilizatie sau in pestera , ieri dimineatza mi-am gasit masina pocnita in bara din spate cu tot cu stop , dupa ce ca a pocnito nici macar un nr de telefon nu a lasat ce sa mai vorbim ca a tras de bara si bineinteles ca a rupto apoi gandindu-se el bine mi-a bagat-o si sub masina in ideea ca nu o vad , asta denota civilizatie .... hmmm nu prea cred . Si cu mirosu si balutza te risti fiecare "alarma" are defectele ei . Macar cei care tot au darul de a pocnii masini sa lase un nr de telefon macar , in ideea ca nu il costa nimik ca o face pe asigurarea lui , aici nu includ maxi taxi-urile , dubitele de la firmele de curierat si taxiurile propriu-zise pentru ca ei nu servesc asigurare . De traim in Romania si asta ne omoara timpul .. ! O seara buna !
CT-XX-EFS is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -