Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 08-05-11, 10:43   #5491
b31rmy
Skoda Driver

Stage 5
 
b31rmy's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,616
Member of:
[SKODA]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

A venit vara a dat foamea in ei , tre sa faca si ei un ban sa bea un suc in mamaia.
Eu deja am ramas fara talon + amenda 6 mil si mai vroia sa-mi dea 4 mil ca n-aveam buletinu , zici ca ii intrau lui bani de amenzi.
__________________
b31rmy is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 16:30   #5492
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

Eu acum 10 min era sa imi iau amenda si puncte pt linie continua...Se pare ca e ziua mea norocoasa...Totusi, in tot orasul stau geana pe aia care nu au ce face ...
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 19:08   #5493
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe



ia uitati ma colegi cum parcheaza astea la constanta. Sunt 3 locuri de parcare acolo..cel de pe mijloc al meu.... Adevaru ca are si nevoie de 2 locuri de parcare pentru a parca imensitatea aceea.
Cum morti in gat primesc astea ma carnetu de conducere ?
__________________
/!\ Drive Fast...but.... Drive Safe /!\
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 09-05-11, 00:50   #5494
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

are BMW
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 09-05-11, 12:40   #5495
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

ma refeream la masina rosie ) aia e pe locu meu si a lu vecinamiu
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 09-05-11, 16:15   #5496
ginnjuice

Stage 3
 
ginnjuice's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 82
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

eu cred ca de fapt vroia sa il blocheze pe cel cu masina de langa copac )))
ginnjuice is offline   Reply With Quote
Old 09-05-11, 18:02   #5497
Flavius28

Stage 3
 
Flavius28's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 106
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

mie imi place cum parcheaza persoanele la kaufland. desi locurile de parcare sunt delimitate prin dungi drepte, toata lumea parcheaza pe diagonala
Flavius28 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-11, 01:15   #5498
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Thumbs down Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

tendinta este de asemenea de a parca pe locurile celor cu dezabilitati .

am vazut o gramada de asemenea oameni cu dizabilitati propietari de x5 q7 si alte asemenea masini , cred ca exista o moda in lumea acestora , a celor cu dizabilitati in a-si etala " carucioarele"

tarani dobitoci , dar e prea frumoasa insulta )
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 11-05-11, 16:03   #5499
misublu89

Stage 4
 
misublu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 177
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

Quote:
Originally Posted by Psycho View Post
tendinta este de asemenea de a parca pe locurile celor cu dezabilitati .

am vazut o gramada de asemenea oameni cu dizabilitati propietari de x5 q7 si alte asemenea masini , cred ca exista o moda in lumea acestora , a celor cu dizabilitati in a-si etala " carucioarele"

tarani dobitoci , dar e prea frumoasa insulta )
app de asta....ati vazut ce tare e in parcare la carrefour? acolo pe locurile de handicapati scrie : ''daca imi iei locul ia'mi si handicapul '' )) zi u de iti mai vine sa parchezi acolo....)
__________________
astra H 1.6 16v
misublu89 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-11, 13:54   #5500
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

Quote:
Originally Posted by misublu89 View Post
app de asta....ati vazut ce tare e in parcare la carrefour? acolo pe locurile de handicapati scrie : ''daca imi iei locul ia'mi si handicapul '' )) zi u de iti mai vine sa parchezi acolo....)
n-ai ce sa le explici taranilor... dar ii si vezi mandri de ei cu fosforescenta de mana...din contra..sa fiu si cu o fata..mi-ar fi rusine sa parchez pe locurile rezervate unor persoane care au nevoie de ele. Sau asta din cauza ca sunt eu sportiv si nu ma deranjeaza sa merg 20 de metri in plus ?
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 22:26   #5501
silviu msv

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 46
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

in curand se va intra cu masina direct in magazin printre rafturi,cumperi ce vrei dupa care mergi la casa cu masina platesti si pleci mai departe.In acest fel locurile pentru handicap vor ramane libere.

(mie o lene de ma doare)
silviu msv is offline   Reply With Quote
Old 13-05-11, 23:15   #5502
misublu89

Stage 4
 
misublu89's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 177
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

nea silviu' planuiesti vrun atentat si la carrefour , vrei sa se inchida vro 2 zile pana numara monezile? )))
misublu89 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 19:11   #5503
ct90buz

Stage 1
 
ct90buz's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 16
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

In legatura cu parcarea ,intro zi la carrefour un asa zis smecher cu un bmw x6 ,a parcat chiar pe unul din locurile celor cu dezabilitati si cand sa dus un paznic la el s-ai spuna sa nu parcheze acolo el i-a raspuns ca si el este handicapat ,se imbogateste pe zi ce trece
ct90buz is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 00:52   #5504
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

Quote:
Originally Posted by YCEE View Post
...Sunt 3 locuri de parcare acolo..cel de pe mijloc al meu....
Eu, sa fiu sincer, nu va inteleg pe voi, cei care spuneti: "e locul meu", cand de fapt e un simplu loc de parcare, al nimanui. Ca sa poti spune "e locul meu", trebuie sa dai niste bani la autoritatile locale, altfel... esti tratat la fel ca oricare altul. Sunt chestiile alea galbene care fac diferenta.
In Bucuresti, problema asa-zisilor proprietari de loc de parcare a luat o amploare si mai mare, la fel si represaliile lor... insa eu, unul, nu sunt de acord cu atitudinea lor; sa luam drept exemplu pe cei ce platesc (in Constanta) ~300 lei anual pentru un loc de parcare... ei ce sunt, prosti? Voi, ceilalti care va atribuiti singuri locuri de parcare gratis, sunteti mai destepti? Nu mi se pare normal si nici corect.

PS: poate ca nu e cazul in situatia de fata. YCEE, nu o lua ca pe ceva personal, insa ceea ce spun eu este o veritabila problema cu care ne confruntam cu totii zilnic, atunci cand oprim ici-colo prin oras, in locuri nemarcate cu "T"-ul galben, dar unde ne gasim stergatoarele ridicate sau mai rau... eu mi-am gasit 2 roti taiate undeva intr-o parcare goala din Constanta, langa un bloc, unde locurile erau "impartite" la modul popular, fara sa fie marcate in vreun fel... si din pacate nu aveam decat o roata de rezerva la mine. Din pacate pentru cel ce mi-a facut asa ceva, el a avut ceva mai mult de suferit.

PS2: desi m-am abatut tare de la subiectul reply-ului, poza este una pe de-o parte amuzanta, pe de alta parte iti vine sa-i spargi toate geamurile doar pentru felul cum parcheaza, si sunt convins ca si la capitolul "condus" sta cam la fel de bine. Nu in ultimul rand, este un exemplu de proasta instruire (instructorul e de vina, impreuna cu examinatorul la proba practica) sau de lene patologica (de ce sa mai faca 2 manevre, cand poate sa traga putin de volan dreapta si apoi sa calce frana si gata parcarea? Ca in bancul cu individul care tipa de durere ca s-a asezat pe un testicol si ii era lene sa se ridice...).
O sa fac si eu cateva astfel de poze in zona KM zero, unde vad zilnic chestii care nu ma mai mira cu nimic, desi ar trebui...
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 17-05-11, 09:34   #5505
tzunny
Honda Driver

Stage 5
 
tzunny's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 760
Member of:
[Honda]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Exclamation Re: Monden , CONSTANTA !!! Stiri , Monden , Evenimente , Barfe

Eu am alta problema. Am 3-4 locuri de parcare in fata blocului platite (probabil nu au mia fost platite de cativa ani, dar au ramas "T-urile" galbene). S-a intamplat sa nu am nici un loc liber in toata zona, si am parcat pe unul din acele locuri; mi s-au ridicat stergatoarele + bilete in geam sau claxoane pana veneam sa o mut + amenintari cu politia. De atunci, am preferat sa parchez la 2-300m distanta ca sa nu mai am probleme.
Problema este ca locurile sunt sub copaci, iar de cateva luni proprietarii nu mai parcheaza acolo, ci ocupa locurile "neplatite" ca sa nu mai le gaseasca murdare.
__________________

2002 - 2008 Peugeot 405, 1989, 1.6
2008 - 2010 Hyundai Pony, 1994, 1.5i
2010 - 20?? Honda CRX Del Sol, 1995, 1.6
tzunny is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -