Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-09-04, 01:10   #181
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DaBebeKID\"
MDN, eu nam vrut sai tin partea, tot ce stiu si ce imi aduc aminte e ca tragea destul de bine pentru o dacie normala, si nu e nimeni invincibil, parerea mea, si eu am facut liniute cu el si chiar miam luato de doua ori, din cauza de pilotaj ( eu am un espero alb) , dar ce pot sa zic, sa tinut un preten ff bine de el, la o aripa cam asa cu una din '94 .. oricum, cum am zis mai sus nu e nimeni invincibil
da ... ce pot sa zic .. masina merge foarte bine ... dar .. sa vedem cat o sa il mai tina la stilul lui de condus ... si ... in plus ... masina lui trage destul de bine.
__________________


Always Behind You.
-=X-Team=-82-MDN is offline  
Old 10-09-04, 01:35   #182
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"-=X-Team=-82-MDN\"
Quote:
Originally Posted by \"DaBebeKID\"
MDN, eu nam vrut sai tin partea, tot ce stiu si ce imi aduc aminte e ca tragea destul de bine pentru o dacie normala, si nu e nimeni invincibil, parerea mea, si eu am facut liniute cu el si chiar miam luato de doua ori, din cauza de pilotaj ( eu am un espero alb) , dar ce pot sa zic, sa tinut un preten ff bine de el, la o aripa cam asa cu una din '94 .. oricum, cum am zis mai sus nu e nimeni invincibil
da ... ce pot sa zic .. masina merge foarte bine ... dar .. sa vedem cat o sa il mai tina la stilul lui de condus ... si ... in plus ... masina lui trage destul de bine.
ERm... pai are 1.6L shi Dublu Carburator Nuh ?
__________________
ChipTuning PROFESIONAL Via OBD pentru aproape orice autotursim 1998-2008. SuperCalitate. Super-Pret.
Diagnoza Computerizata AUDI/VW/Skoda/Seat.
!!!tester km!!!
CT-87-ADY is offline  
Old 10-09-04, 19:59   #183
CT-03-ART

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
Default

da mah asha are...


P.S. la 1 noaptea plec la Bucuresti...
CT-03-ART is offline  
Old 11-09-04, 17:47   #184
madfish

Stage 5
 
madfish's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 554
Default

poze cu acesta dacie?
madfish is offline  
Old 12-09-04, 12:17   #185
DaBebeKID

Stage 2
 
DaBebeKID's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 63
Default

madfish, e o dacie normala , cu folie pe spate, e deaia , zambetu lu iliescun, grena .. nu e facuta , nare nimic pe exterior
DaBebeKID is offline  
Old 14-09-04, 18:33   #186
CT-03-ART

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
Default

nu shtiam unde sa postez shi am zis sa postez aici. daka este vreo problema cu postul puteti sa il mutati unde trebuie.

Doresc sa intreb unde este un poligon in constantza sa pot merge shi eu sa conduc.imi poate da cineva detalii shi sa imi zicetzi shi daka pot sa merg sa conduc.(sa nu fie cineva sau ceva...se intzelege)

Multzumesc
__________________

SEX@MYPLACE.NOW.OK
CT-03-ART is offline  
Old 15-09-04, 06:25   #187
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default

Incearca la trinughi, langa abator.
Acolo era si poligon si de jur imprejur pista de karting.
dogarel is offline  
Old 15-09-04, 14:24   #188
DaBebeKID

Stage 2
 
DaBebeKID's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 63
Default

la triunghi tre sa te intelegi cu aia care au sala aia acolo , ca au bariera .. oricum e destul de bun locul , in rest parca mai stiam un poligon undeva pe la cap de linie 100, pe langa petromu ala , nu stiu sigur
DaBebeKID is offline  
Old 15-09-04, 21:10   #189
pav[]

Stage 3
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 134
Default

depinde din ce zona a orasului esti.. si ce zone stii.. ca pot sa-ti zic sa vii in spatele la stadion.. langa fabrica de gheata.. e free.. dar sunt instructorii cu invataceii.. sau poti iesi linistit din oras.. te duci in mamaia.. si gasesti o GRAMADA de parcari libere.. unde nu e nici dreaq..
pav[] is offline  
Old 16-09-04, 18:39   #190
lolek

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 354
Default

am vazut acum cateva zile dacia 1310 vs Cielo ... plecare dacia un pik in fata in a2a dacia juma de masina in fata deja la a3a dacia avea o masina in fata ... si dupaia au lasat-o moarta



PS ... si daca te duci in poligon se ia politia de tine si poa sa iti faca dosar penal
lolek is offline  
Old 17-09-04, 21:35   #191
madfish

Stage 5
 
madfish's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 554
Default

mai asteapta si tu pana la 18 ani
madfish is offline  
Old 23-09-04, 22:25   #192
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ce mi sa intamplat marti,21-09-2004 pe la orele 21:00.
eram la semaforul de la capitol cu masina ( Dacia Solenza ). in stanga mea o solenza galbena si in dreapta un cielo. nu va dau nr. de la masina. sunt confidentiale. am plecat toti in tromba de la semafor, goneam pe b`dul mamaia cu 140-160 Km/h. pana la delfinariu rally si jaloane printre masini. de acolo ne`am intors tot pe b`dul mamaia. in drept la scoica, un politai pe motocicleta. acolo ia facut semn de oprire la prima masina ( solenza galbena ) si nu a orpit. eu dupa el si cielo in spatele nostru. sa suit ala pe motor si dupa noi. solenza galbena a luat`o inainte spre capitol. eu prima la dreapta si cielo a doua la dreapta. ma oprit pe mine prin spate pe la scoica si ma luat la politie. acolo morala. 2 ore am stat ca sa ii conving ca nu faceam rally pe strada si ca sa ii demontstrez ca aveam 70 la ora si depaseam pe banda 1. ala tot nu punea botu` si era sa imi iau 10.000.000 lei amenda si carnetu` 3 luni. pana la urma sa lasat convins ca era ca mine si am scapat cu basca curata dupa o gramada de interventii. pana la urma am plecat de la pol. cu toate actele si fara amenda. in + am ramas acolo la ei in evidentza eu si cu inca unu pe care la prins si pe el. cam asa am petrecut eu marti seara 2 ore la politie.
-=X-Team=-82-MDN is offline  
Old 23-09-04, 23:59   #193
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

Baietzii desteptzi intotdeauna scapa )))) Da si gaboru vita mare de tot. Sa te vada ca depasesti pe banda 1 si cu 70/h. Si u sa treci pe langa el si sa-i zboare casca ......hihihihi cata mai bou. Cred ca-l doare capu dimineata pe gabor cand se trezeste si asta din cauza ca are capu plin de regulamente si lipsa acuta de neuroni ca sa le puna in practica. Bravo futix
D_M_X is offline  
Old 24-09-04, 00:11   #194
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

aaa......si apropo in legatura cu dacia visinie cu nr .....hvb. Are motor de papuc de 1600ccm cu carburator dublu corp.Atat si nimic mai mult....aaa si capace de matiz si flashuri in faruri... . Si daca ai un espero sau cielo la linie si mai esti si pilot bun poate il faci daca nu .....asta e data aviatoare. La fel ca si solenta rosie a lu futix care face masini de 100 de cp. Sau a lu tra care de curand s-a pus cu o masina de 160 de cp si s-a tinut bine de tot langa ea(faza e ca s-au dat pe 150 m). Ce vreau sa spun este ca tot secretul consta in ati stii f bine masina si sa stii cand sa schimbi vitezele. Nu neaparat la 7000 rpm ci si la 4500de rpm daca schimbi in functie de masina si de acel mic secret(cuplu maxim adica NM )si ai sansa sa faci masini mai puternice. Ex olcit cu cielo sau solenta cu espero
D_M_X is offline  
Old 24-09-04, 08:32   #195
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default

dmx dacia aia fuge bine dar daca baiatu nu mai da asa in ea poate o sa il mai tzina ,masina fuge bine de tot ptr o dacaie dar eu unu daca as avea un cielo si m-ar face eu unu as da foc la masina )))dar marea majoritate nu stiu sa mearaga cu masina adica stiu sa apese pe acceleratzie si atita ))acea masina cica avea 140hp dar cred ca erau magarii de mergea asa de prost ,el se mindrea ca ma facut si cind i-am zis ca eu am 75 de cai a inceput sa zica ca masina lui e limitata si ca nu stia pew sa ii dea ,plus ca ala fura startu rau de tot )))))
__________________
x-28-TRA is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -