Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-01-06, 20:51   #46
Vladz

Stage 5
 
Vladz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
Default

Ce model de ferrari este ?
Vladz is offline  
Old 30-01-06, 10:30   #47
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"GRIGO-X2\"
io am intrebat in care s-a bagat cei mai multi bani nu care costa mai mult sau stiu eu ce
Si de unde vrei sa stim noi cine a bagat bani in masina si cat a bagat fiecare....crezi ca si-au pus etichete pe ele?. Cei mai multi bani oricum nu sunt bagati in masina ci in rezervor....asta ca off topic .
__________________
ERY is offline  
Old 31-01-06, 10:52   #48
Naspersan

Stage 2
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 73
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"CT-81-ERY\"
Quote:
Originally Posted by \"GRIGO-X2\"
io am intrebat in care s-a bagat cei mai multi bani nu care costa mai mult sau stiu eu ce
Si de unde vrei sa stim noi cine a bagat bani in masina si cat a bagat fiecare....crezi ca si-au pus etichete pe ele?. Cei mai multi bani oricum nu sunt bagati in masina ci in rezervor....asta ca off topic .

pai ce draq, ca doar e turbo diesel pe benzina modificat la misto
__________________
back to the future
Naspersan is offline  
Old 31-01-06, 11:10   #49
Naspersan

Stage 2
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 73
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Proddigy\"
Ce model de ferrari este ?
conteaza ??? dak eu mi-as lua aston martin sau porche sigur o sa ma vezi cu el pe la garajele de coltz de bloc pentru modificari masive


Acum vb serios. Daca as avea bani pt o masina din clasa celor despre care vb nu m-as mai chinui sa o modific pentru ca masinile astea sunt performante pt ca modificarile pleaca direct din fabrica, ca doar nu au inventat astia un alt tip de motor care sa mearga pe alte principii. Tot acelasi rahat este insa fabricantul il face in asa fel incat sa scoata tot ce e posibil de la el....... si cum face asta? prin modificari (admisie, evacuare, distributie, injectie, etc.)

In concluzie de la un ferrari mai scotzi inca un plus de maxim 20% din ce poate el stock, pe cand de la orice masina care depaseste suma de 12000E poti scoate un plus de pana la 200% in functie de motor etc (STITI VOI !!!).
HAIDE BAFTA CA NE PLICTISIM vorbind de masinile altora, masini pe care cei mai multi dintre noi nu si le permit, hai mai bine sa vb despre ale noastre.
Naspersan is offline  
Old 31-01-06, 11:17   #50
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Naspersan\"
HAIDE BAFTA CA NE PLICTISIM vorbind de masinile altora, masini pe care cei mai multi dintre noi nu si le permit, hai mai bine sa vb despre ale noastre.

vezi de aia imi plac mie oameni realishti k tine ... bravo .. respekt
Psycho is offline  
Old 31-01-06, 11:32   #51
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Naspersan\"
Acum vb serios. Daca as avea bani pt o masina din clasa celor despre care vb nu m-as mai chinui sa o modific pentru ca masinile astea sunt performante pt ca modificarile pleaca direct din fabrica, ca doar nu au inventat astia un alt tip de motor care sa mearga pe alte principii. Tot acelasi rahat este insa fabricantul il face in asa fel incat sa scoata tot ce e posibil de la el....... si cum face asta? prin modificari (admisie, evacuare, distributie, injectie, etc.)
In concluzie de la un ferrari mai scotzi inca un plus de maxim 20% din ce poate el stock, pe cand de la orice masina care depaseste suma de 12000E poti scoate un plus de pana la 200% in functie de motor etc (STITI VOI !!!).
Nici pe departe nu ai dreptate. Din fabrica masinile puternice pleaca cu foarte multe restrictii (de viteza, poluare, norme ecologice.. samd ... ) ....orice masina are un potential de tuning cu atat mai mult masinile sport.
ERY is offline  
Old 31-01-06, 11:49   #52
Naspersan

Stage 2
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 73
Default Re:

Nici pe departe nu ai dreptate. Din fabrica masinile puternice pleaca cu foarte multe restrictii (de viteza, poluare, norme ecologice.. samd ... ) ....orice masina are un potential de tuning cu atat mai mult masinile sport.[/quote]

Adica ce vrei sa spui ca de la un ferrari care face 100km/h in 4,3sec si prinde in jur de 330Km/h maxim se poate tuna in asa fel incat sa faca suta in 2sec si sa prinda 600Km/h, dar daca pana la urma se poate aerodinamica nu iti mai permite sa stai pe sosea asa ca ce spui tu poate fi adevarat dar nu este nici rentabil si nici practic. Bineinteles vorbind despre masinile in cauza cum ar fi ferrari, porche etc, intra in discutie doar cele de peste 100.000E (ce-i drept viteza maxima este limitata electronic dar asta pentru a proteja motorul, poate ca mai sus ar merge ea saraca sau tacanitul de la volan dar faza asta se poate doar o singura data pentru ca unul dintre ei va muri sigur daca nu amandoi). Stiu ca te pricepi la masini dar teoria e una si practica ne omoara....
BAFTA !!!
Naspersan is offline  
Old 31-01-06, 11:54   #53
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Naspersan\"
Nici pe departe nu ai dreptate. Din fabrica masinile puternice pleaca cu foarte multe restrictii (de viteza, poluare, norme ecologice.. samd ... ) ....orice masina are un potential de tuning cu atat mai mult masinile sport.
Adica ce vrei sa spui ca de la un ferrari care face 100km/h in 4,3sec si prinde in jur de 330Km/h maxim se poate tuna in asa fel incat sa faca suta in 2sec si sa prinda 600Km/h, dar daca pana la urma se poate aerodinamica nu iti mai permite sa stai pe sosea asa ca ce spui tu poate fi adevarat dar nu este nici rentabil si nici practic. Bineinteles vorbind despre masinile in cauza cum ar fi ferrari, porche etc, intra in discutie doar cele de peste 100.000E (ce-i drept viteza maxima este limitata electronic dar asta pentru a proteja motorul, poate ca mai sus ar merge ea saraca sau tacanitul de la volan dar faza asta se poate doar o singura data pentru ca unul dintre ei va muri sigur daca nu amandoi). Stiu ca te pricepi la masini dar teoria e una si practica ne omoara....
BAFTA !!![/quote]

Este scump intradevar dar cine isi ia un porsche....inseamna ca are si bani...si este si pasionat......si nu neaparat tuning extrem....cu jdemii de turbo si alte ***uri....dar stti foarte bine....katalizatoare, limitari....chestii de inceput
ERY is offline  
Old 31-01-06, 12:06   #54
Naspersan

Stage 2
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 73
Default

OK!!! Perfect !!! despre asta era vorba de fapt pana unde poti duce o masina ca aia....... deci nu prea departe de stock...
Si din ce am observat eu majoritatea celor care isi cumpara asemenea masini sunt adeptii originalului si nu aduc nici cea mai mica modificare in plus fabricantii despre care vb nici nu te lasa sa aduci modificari masinii. (sunt clauze in contract cum ar fi sa nu o instrainezi sau sa o vinzi decat cu instiintarea lor prealabila).... Ma rog, asta ar fi o alta discutie dar cred ca ne-am inteles pana la urma.
Sal !!!
Naspersan is offline  
Old 01-02-06, 01:36   #55
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

ai sa ramai uimit cate ferrari si porsche modificate sunt si cate firme de tuning care fac modificari numai pe astfel de masini sunt in lume. Ai auzit de firma Lagonda?Ei modifica numai Aston martin, rols si bentyyy. Daca eu am bani sa-mi iau un rols poti sa fii sigur ca mai bag inca pe cat a costat masina ca s-o fac unica.
de ce sunt Toyota supra de o mie si ciunshpe sute de cp?
De ce sunt ferrari de 900 sau 1000 de cp?
Masinile care ies pe poarta fabricii trebuie sa respecte f multe norme de poluare. Si eu ca sa ma folosesc de toti cpp ai motorului ma duc la un tampit (ii) si scot toate prostiile gen catalizator sau tobe cu nu stiu cate site, rescriu un soft mai umblu la turbo etc....
Ptr putere si performante
D_M_X is offline  
Old 01-02-06, 19:26   #56
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"D_M_X\"
ai sa ramai uimit cate ferrari si porsche modificate sunt si cate firme de tuning care fac modificari numai pe astfel de masini sunt in lume. Ai auzit de firma Lagonda?Ei modifica numai Aston martin, rols si bentyyy. Daca eu am bani sa-mi iau un rols poti sa fii sigur ca mai bag inca pe cat a costat masina ca s-o fac unica.

pai adevaru-i ca asta e secretul.dupa ce ca alea sunt masini rare,pot fi unicate,nu?
f bine zis
needBrain is offline  
Old 03-02-06, 14:32   #57
ct77pia

Stage 5
 
ct77pia's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default

te rog sa numeri si tu ferrari tunat modificat sau cum ii zici tu si nr subaru sau evo sau opel sau alta masina mai accesibila
cine cumpara un ferarri sau un carera nu ai sa il vezi decit cu o ***** neaparat blonda si proasta linga el si mers 40km/h si daca calca pedala de acceleratie se kk pe el de frica
__________________
vand seat leon 1.8t 4x4 300 cai https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...x4-300-cp.html




ct77pia is offline  
Old 03-02-06, 14:33   #58
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ct77pia\"
te rog sa numeri si tu ferrari tunat modificat sau cum ii zici tu si nr subaru sau evo sau opel sau alta masina mai accesibila
cine cumpara un ferarri sau un carera nu ai sa il vezi decit cu o p***a neaparat blonda si proasta linga el si mers 40km/h si daca calca pedala de acceleratie se kk pe el de frica
PIA ....aaaaa aaaaa aaaaa aaaaa aaaaa aaaaa aaaaa aaaaa
ERY is offline  
Old 03-02-06, 17:15   #59
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

pia cumva ai stat pe wc cand ai scris tāmpenia asta?
D_M_X is offline  
Old 03-02-06, 21:36   #60
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default



el a vrut sa spuna ca aia care-si cumpara ferrari,etc(masini exotice) merg pe principiul \"senzatie majora la 40/h\"
__________________
Make a wish
needBrain is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -