Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 11-12-07, 20:44   #1
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Exclamation "Campanie umanitara" !!!

Pentru ca suntem in preajma sarbatorilor de iarna, prilej cu care toti ar trebui sa fim mai buni, mai darnici si mai iubitori si pentru ca tot este luna cadourilor ne-am gandit ca ar fi un gest frumos din partea noastra, a comunitatii de tuning din Piatra Neamt, ca pentru cateva zile sa lasam la o parte orgoliile si toate discutiile si sa ne gandim si la semenii nostrii si aici ma refer la copii din casele de copii. Pentru ei vine Craciunul dar nu vine cu aceleasi bucurii ca si pentru alti copii de varsta lor si ...atunci ne-am gandit ca ar fi bine sa facem ceva sa le aducem cateva zambete daruindu-le cadouri inainte de Sarbatori.
Sa va spun si de unde si pana unde ideea aceasta pe care sper din tot sufletul ca voi cei care cititi forumul sa ne ajutati in ceea ce vrem sa facem. Ma suna Dan USS si imi spune: "bai Aline hai sa facem o campanie umanitara! Uite la ce m-am gandit ...spunem pe forum ce si cum ...de ce avem nevoie ...lansam Campania pana inainte de sarbatori iar apoi alegem o casa de copii si mergem si impartim cadourile stranse! Ce zici? " Iar eu incantat de idee am zis hai sa o facem ...si asa a aparut acest Thread...

Deci ca sa intelegeti despre ce este vorba : avem nevoie de ajutorul tuturor celor care citesc forumul Piatra Neamt, fie ei din Piatra sau nu. Cei care dorresc sa ajute si sa aduca un zambet pe fata unui copil abandonat intr-o casa de copii sunt bineveniti sa o faca!
Vom stabili pe parcurs si detaliile in ceea ce privesc bunurile care se vor strange (jucarii, carti, hainutze, chiar si bani ...care se vor folosi pentru achizitionarea de dulciuri pt copii).
Nu avem inca toate detaliile puse la punct dar am ne-a venit ideea asta si am zis ca sa anuntam sa vedem reactii si apoi vedem ce iese. Poate veniti si voi cu ceva idei ...si facem o treaba frumoasa impreuna.
Astept parerile voastre ... si cine este dornic sa se implice in organizarea actiunilor ...sa ne anunte!

Last edited by Ali_ump; 11-12-07 at 20:48.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 20:58   #2
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Pentru ca suntem in preajma sarbatorilor de iarna, prilej cu care toti ar trebui sa fim mai buni, mai darnici si mai iubitori si pentru ca tot este luna cadourilor ne-am gandit ca ar fi un gest frumos din partea noastra, a comunitatii de tuning din Piatra Neamt, ca pentru cateva zile sa lasam la o parte orgoliile si toate discutiile si sa ne gandim si la semenii nostrii si aici ma refer la copii din casele de copii. Pentru ei vine Craciunul dar nu vine cu aceleasi bucurii ca si pentru alti copii de varsta lor si ...atunci ne-am gandit ca ar fi bine sa facem ceva sa le aducem cateva zambete daruindu-le cadouri inainte de Sarbatori.
Sa va spun si de unde si pana unde ideea aceasta pe care sper din tot sufletul ca voi cei care cititi forumul sa ne ajutati in ceea ce vrem sa facem. Ma suna Dan USS si imi spune: "bai Aline hai sa facem o campanie umanitara! Uite la ce m-am gandit ...spunem pe forum ce si cum ...de ce avem nevoie ...lansam Campania pana inainte de sarbatori iar apoi alegem o casa de copii si mergem si impartim cadourile stranse! Ce zici? " Iar eu incantat de idee am zis hai sa o facem ...si asa a aparut acest Thread...

Deci ca sa intelegeti despre ce este vorba : avem nevoie de ajutorul tuturor celor care citesc forumul Piatra Neamt, fie ei din Piatra sau nu. Cei care dorresc sa ajute si sa aduca un zambet pe fata unui copil abandonat intr-o casa de copii sunt bineveniti sa o faca!
Vom stabili pe parcurs si detaliile in ceea ce privesc bunurile care se vor strange (jucarii, carti, hainutze, chiar si bani ...care se vor folosi pentru achizitionarea de dulciuri pt copii).
Nu avem inca toate detaliile puse la punct dar am ne-a venit ideea asta si am zis ca sa anuntam sa vedem reactii si apoi vedem ce iese. Poate veniti si voi cu ceva idei ...si facem o treaba frumoasa impreuna.
Astept parerile voastre ... si cine este dornic sa se implice in organizarea actiunilor ...sa ne anunte!
Foarte buna idea..........la organizare nu ma pot baga pentru ca is cam mic.......da am sa incerc sa contribuii cit pot.....
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 21:00   #3
mariusD

Stage 5
 
mariusD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 477
Member of:
[AUDI]
[Opel]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

dc nu se face o intalnire cum a fost atunci la stadion... cu ceva sponsori dak s-ar gasi... iar veniturile sa se duca pe cadouri ... dak s-ar putea face asa ceva
mariusD is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 21:01   #4
otzy_007

Stage 3
 
otzy_007's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 84
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

e o idee foarte buna. mai ales ca se apropie craciunul, asa ceva se face si la mine in liceu
otzy_007 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 21:03   #5
JubliX

Stage 3
 
JubliX's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 113
Default

Pai ar fi o idee buna.... sa impartzim nishte cadouri in numele "racer-ilor" din PN ..... adica.... pana mea.... io ash zice sa strangem bani.... shi sa cumparam cate ceva... dar poanta e ca intr-o casa de copii... sunt cam multzi copii.... shi trebuie o carutza de bani.... trebuie mers shi vorbit.... sa vedem ce shi cum...ash putea sa ma duc acolo la Sf Ana sau cum se cheama.... pe fermelor... langa cimitir shi sa intreb cum sta treaba....

Am putea pune fiecare bani.... sau cei care au copii.... shi haine care le-o ramas mici sa le doneze la casa de copii....anyway.... vorbim... :P

Quote:
Originally Posted by mariusD View Post
dc nu se face o intalnire cum a fost atunci la stadion... cu ceva sponsori dak s-ar gasi... iar veniturile sa se duca pe cadouri ... dak s-ar putea face asa ceva
sponsori mai greu .... zic io.... pt ca in ultima vreme au fost baluri la toate liceele shi totzi au umblat dupa sponsori.... shi lumea a cam dat bani.... dar pt nishte copii abandonatzi... poate or sa dea.... numa' ca ne trebuie chitantze pt banii aia

Last edited by Ali_ump; 11-12-07 at 21:42.
JubliX is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 21:10   #6
ByAlin
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 420
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Honda]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Pentru ca suntem in preajma sarbatorilor de iarna, prilej cu care toti ar trebui sa fim mai buni, mai darnici si mai iubitori si pentru ca tot este luna cadourilor ne-am gandit ca ar fi un gest frumos din partea noastra, a comunitatii de tuning din Piatra Neamt, ca pentru cateva zile sa lasam la o parte orgoliile si toate discutiile si sa ne gandim si la semenii nostrii si aici ma refer la copii din casele de copii. Pentru ei vine Craciunul dar nu vine cu aceleasi bucurii ca si pentru alti copii de varsta lor si ...atunci ne-am gandit ca ar fi bine sa facem ceva sa le aducem cateva zambete daruindu-le cadouri inainte de Sarbatori.
Sa va spun si de unde si pana unde ideea aceasta pe care sper din tot sufletul ca voi cei care cititi forumul sa ne ajutati in ceea ce vrem sa facem. Ma suna Dan USS si imi spune: "bai Aline hai sa facem o campanie umanitara! Uite la ce m-am gandit ...spunem pe forum ce si cum ...de ce avem nevoie ...lansam Campania pana inainte de sarbatori iar apoi alegem o casa de copii si mergem si impartim cadourile stranse! Ce zici? " Iar eu incantat de idee am zis hai sa o facem ...si asa a aparut acest Thread...

Deci ca sa intelegeti despre ce este vorba : avem nevoie de ajutorul tuturor celor care citesc forumul Piatra Neamt, fie ei din Piatra sau nu. Cei care dorresc sa ajute si sa aduca un zambet pe fata unui copil abandonat intr-o casa de copii sunt bineveniti sa o faca!
Vom stabili pe parcurs si detaliile in ceea ce privesc bunurile care se vor strange (jucarii, carti, hainutze, chiar si bani ...care se vor folosi pentru achizitionarea de dulciuri pt copii).
Nu avem inca toate detaliile puse la punct dar am ne-a venit ideea asta si am zis ca sa anuntam sa vedem reactii si apoi vedem ce iese. Poate veniti si voi cu ceva idei ...si facem o treaba frumoasa impreuna.
Astept parerile voastre ... si cine este dornic sa se implice in organizarea actiunilor ...sa ne anunte!
eu ma imlic ,contati pe mine
ByAlin is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 21:29   #7
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

bravo voua pentru initiativa. dupa ce am vazut la voi, am cam cazut pe ganduri, noi cei din bacau si ne gandim sa facem si noi asa ceva.
Bmw_Rulllzzz is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 21:41   #8
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

Cu sponsorizarile poate ne ajuta firmele de tuning in primul rand ...pt ca au legatura cu noi !!! Nu vorbim de gramezi de bani ...fiecare poate sponsoriza cat poate ...cat vrea ...daca vrea! Ideea cu intalnirea e buna ...poate o punem in practica in urmatoarele Vineri!
Fiecare din noi ...care este dispus sa doneze cate o jucarie ...o hainutza ramasa mica ...un bautz ...ceva ...orice care ii foloseste unui copil este liber sa o faca!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 21:44   #9
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

Quote:
Originally Posted by JubliX View Post
Pai ar fi o idee buna.... sa impartzim nishte cadouri in numele "racer-ilor" din PN ..... adica.... pana mea.... io ash zice sa strangem bani.... shi sa cumparam cate ceva... dar poanta e ca intr-o casa de copii... sunt cam multzi copii.... shi trebuie o carutza de bani.... trebuie mers shi vorbit.... sa vedem ce shi cum...ash putea sa ma duc acolo la Sf Ana sau cum se cheama.... pe fermelor... langa cimitir shi sa intreb cum sta treaba....

Am putea pune fiecare bani.... sau cei care au copii.... shi haine care le-o ramas mici sa le doneze la casa de copii....anyway.... vorbim... :P



sponsori mai greu .... zic io.... pt ca in ultima vreme au fost baluri la toate liceele shi totzi au umblat dupa sponsori.... shi lumea a cam dat bani.... dar pt nishte copii abandonatzi... poate or sa dea.... numa' ca ne trebuie chitantze pt banii aia
Daca poti si vrei ...mergi si vb acolo unde zici tu la Sf Ana ...si poate donam aclo ce strangem pana inainte de Craciun! Anunta-ne si pe noi ce si cum ....
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 00:04   #10
RedZoneTuning
Banned

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 378
Member of:
[BMW]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

Eu va stau la dispozitie si astept detaliile acestei actiuni... felicitari pt initiatorii ei!
RedZoneTuning is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 01:34   #11
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

Quote:
Originally Posted by yona_expert View Post
Eu va stau la dispozitie si astept detaliile acestei actiuni... felicitari pt initiatorii ei!
In masura in care le vom pune la punct ...le vom comunica aici! Deci mai cititi din cand in cand sectiunea ...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 09:03   #12
dangti16v
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
dangti16v's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 506
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Daca poti si vrei ...mergi si vb acolo unde zici tu la Sf Ana ...si poate donam aclo ce strangem pana inainte de Craciun! Anunta-ne si pe noi ce si cum ....
Casa Sancta Maria se numeste institutia si e o alegere buna vand in vedere ca am lucrat si eu acolo cu copii abandonati si ar fi bine venite cadourile noastre.eu deja am vb cu ceva lume care ma vor ajuta la strangerea diverselor lucruri pt copii carti jucarii hainute etc....
Hai sa facem sa iasa o treaba frumoasa pt ca sunt multi copii pe lumea asta care nu stiu ce inseamna dragostea unui parinte si caldura unui camin...
trebuie sa stabilim o o intalnire sa punem lucrurile mai bine la punct
__________________
Still Kamikaze...
dangti16v is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 16:14   #13
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

Quote:
Originally Posted by dangti16v View Post
Casa Sancta Maria se numeste institutia si e o alegere buna vand in vedere ca am lucrat si eu acolo cu copii abandonati si ar fi bine venite cadourile noastre.eu deja am vb cu ceva lume care ma vor ajuta la strangerea diverselor lucruri pt copii carti jucarii hainute etc....
Hai sa facem sa iasa o treaba frumoasa pt ca sunt multi copii pe lumea asta care nu stiu ce inseamna dragostea unui parinte si caldura unui camin...
trebuie sa stabilim o o intalnire sa punem lucrurile mai bine la punct
Pai io zic ca Vineri ar fi cel mai potrivit ...si deja sa incepem sa strangem ce se poate Vineri ... nu Dane? ca mai e putin ...
Auzi da cam cati copii is acolo??
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 17:26   #14
Nartik

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 257
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

Nu stiu ce sa zic..la Sancta Maria mai vin cadouiri de la mine din Hogash..sunt cateva campanii pentru aceasta casa de copii...ma gandeam ca niste fonduri ar prinde bine pentru niste copii de vreo casa de copii care nu se prea bucura de facilitatile astea....Usor de zis greu de facut....trebuie cautat un asemenea...
Daca nu nu-i problema e perfect si la Sancta Maria...La urma urmei tot copiii se bucura de cadouri...
Vreau sa va ajut cu placere am sa caut haine jucarii dulciuri sa vad ce gasesc..
Nartik is offline   Reply With Quote
Old 12-12-07, 18:30   #15
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: "Campanie umanitara" !!!

Am stabilit cu Dan USS ca Vineri 14.12.2007 sa ne intalnim cu totii la Stadion ...in numar cat mai mare ...si sa aduca fiecare ce poate ...ce are pe acas...jucarii ...hainute ...carti ...mingi ...si vom strange si niste banuti ...din care se vor cumpara dulciuri.
Anuntati si voi cunoscutii ..c.are au legatura cu lumea auto ...cei care mai vin la intalniri.
Asteptam si NSL-ul sa se implice ... daca considera ei ca e bine sa o faca... in ciuda discutiilor care au fost ...si care inca mai sunt .... Sa le lasam la o parte macar acum ...si sa vedem cum ii putem ajuta pe copiii acestia!

Last edited by Ali_ump; 12-12-07 at 18:32.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -