Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-11, 23:36   #1
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default BMW E30 Meeting Romania - 2011

Cipilica :

"Salutare voua pasionati si posesori de e30 ursulet.

De ceva timp imi tot trece prin cap o idee care nu prea imi da pace.
Stiu ca au mai fost si vor mai fi, ca peste tot in lume... Unele mai mari altele mai mici, unele mai reusite altele mai putin, unele mai importante altele mai putin... Si la noi in tara au fost astfel de evenimente, cel mai reusit din cate stiu a fost acum cativa ani undeva la munte (Cheia parca), eveniment la care din nefericire nu am luat parte, desi eram posesor de urs. Dealtfel nu am participat pana in prezent niciodata cu ursul la vreo adunare mai mare, de fiecare data fiind in situatia de a nu putea sa ma prezint cu el, doar ca spectator. Si stiu ca in situatia mea sunt multi altii.

Vreau sa va marturisesc ca fie si numai simpla vizionare a unui filmulet de la o astfel de manifestare imi provoaca un ranjet de bucurie, un mic fior, si ma face sa-mi imaginez cum ar fi sa fiu in mijlocul unui astfel de aveniment. E usor de banuit la ce masini ma uit prima data cand merg la vreun salon de tuning... Dar cum ar fi sa fie un "salon" numai si numai cu e30???
Cred ca ultimul, cel mai mare si reusit eveniment de genul a fost cel de la Ploiesti din decembrie 2009. Cu toate ca eram in plina iarna cand cei mai multi ursi hiberneaza, eu zic ca s-au strans destui ursuleti si pasionati, si sunt convins ca se poate mult mai mult si mai bine. Plus ca a trecut ceva timp de atunci, nu credeti?

Cred ca un lucru bine gandit din timp, unde orice proprietar isi poate expune parerea, ideile si nevoile despre un astfel de meeting, pot aduce o realizare de amploare a "Meeting e30 - 2011". Plus ca un eveniment anuntat din timp nu poate lua pe nimeni prin surprindere, iar pe altii ii poate chiar incuraja pentru finalizarea proiectului la propriul ursulet.

Asa ca haideti sa discutam, sa propunem, si de ce nu?, sa punem osul la treaba, fiecare cu ce poate, cu ce stie, pentru "Meeting e30 - 2011"
Haideti sa gasim cea mai potrivita si frumoasa locatie pentru meeting si cea mai convenabila pentru toti.
Haideti sa gasim cea mai buna perioada/luna/saptamana/zi pentru meeting. Desi ideal ar fi unul de 2 zile, parerea mea, nu zic de ce, va imaginati si voi.
Haideti sa vedem ce anume ne-ar trebui si sa purcedem la procurarea celor necesare.
Haideti sa gandim un program frumos, defilare, concursuri etc...
Haideti sa facem cel mai mare si reusit meeting e30 din Romania de pana acum. Unul care sa-i lase cu gura cascata chiar si pe nemti, americani, pe toti unde "fenomenul e30" este la cote maxime. Asa cum este si la noi, sunt convins ca avem o comunitate mare, doar ca pana acum nu s-a pregatit un astfel de eveniment.

Sper ca nu v-am plictisit cu lungul meu discurs, nici un orator prea bun nu sunt, dar ideea ati inteles-o. Deci daca va surade si sunteti pentru, haideti sa o realizam.
Haideti sa demonstram ca zicala "URSUL NU MOARE NICIODATA!" nu este doar o vorba in vant."

Aici este link-ul discutiilor si toate detaliile despre meeting ->https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...et-2011-a.html

Astept ca si cei din zona Moldovei sa ne organizam frumos si sa onoram cu prezenta in numa cat mai mare la acest prim meeting de acest gen de la noi!
Va astept sa ne organizam !
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 19:00   #2
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: BMW E30 Meeting Romania - 2011

https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...0-meeting.html -> Esti posesor de urs? Daca da voteaza data intalnirii nationale Bmw E30 pentru 2011 si da mai departe!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 07-03-11, 21:40   #3
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: BMW E30 Meeting Romania - 2011

Va invitam la prima intalnire nationala a posesorilor de E30 din Romania!

Aceasta se va desfasura dupa cum se poate vedea mai sus la Brasov , mai exact locatia este camping Darste, langa Brasov.
Aveti un link cu un video din camping ->https://www.youtube.com/watch?v=RCA4OOXrnOA
Mai multe detalii despre camping ->http://www.campingdirste.ro/
...
Sunt asteptati toti posesorii de Bmw E30 ursulet pentru ca numai cu sprijinul vostru putem realiza ceva frumos, asa ca si la vecinii nostrii si speram noi ca va avea continuitate si in anii ce vor urma cu mai putine nemultumiri din parte participantilor care bat sute de kilometri sa ajunga la meeting!

A fost deschis contul colector pentru cheltuielile acestei intalniri:
Titular: MARIN CRISTIAN ALEXANDRU
Cont: RO35BRDE441SV52809624410
Deschis la BRD Ag Baba Novac
Poate depune orice persoana bani in cont, cu 2 conditii:
- depunatorul sa aiba datele contului(adica ce am trecut mai sus)
- sa aiba actul sau de identitate.
Depunerile nu se comisioneaza.
Pentru orice problema privind depunerile in cont, sunati la 0748.204.624
Pentru a evita orice neintelegeri, rog fiecare depunator sa ceara operatorului de la ghiseu sa specifice ca taxa este paltita pentru Numele, si nr inmatriculare al masinii!
ex: taxa pentru Marin Catalin, nr. B-16-GDF
Se vor posta extrase de cont periodice si se vor justifica cheltuilele astfel incat sa nu existe nici un dubiu cu privire la scopul cheltuielilor!

Suma stabilita este de 50 ron/participant/masina

Acesti bani sunt pentru cupe, stickere si daca va mai fi nevoie de ceva. Daca nu, diferenta se va returna la fata locului fiecarui depunator.

Important: cu cat vom fi mai multi cei care vom cotiza, cu atat si sumele vor fi mai mici, vom avea si cupe pentru toate categoriile si stickere pentru toti, poate chiar si de rezerva. Posibil chiar sa pregatim si ceva premii simbolice . (si de ce nu, poate reprezenta o confirmare a participarii)
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 21-06-11, 09:10   #4
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: BMW E30 Meeting Romania - 2011

ASadar mai e putin pana la cel mai mare meeting BMW E30 care se va desfasura la Brasov in acest week end - 25/26 Iunie la camping Darste!
Eu personal voi pleca sambata dimineatza in jur de ora 6-6:30 din Piatra Neamt! daca doreste cineva sa mearga ma poate contacta sa mergem impreuna spre Brasov@
VOi reveni cu poze si detalii !
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 09:35   #5
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: BMW E30 Meeting Romania - 2011

Asteptam pozele.
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -