Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 12-06-10, 19:09   #691
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by Teo MTM View Post
A mai fost unul acum 3 ani unde e semaforul de la Ţiriac acum !
Asta de acum e elev de`al tau ? fan?admirator?
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 09:52   #692
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Accidente în Neamţ

Stie cineva mai multe detalii? http://www.adevarul.ro/locale/piatra...279572166.html
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 22:00   #693
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by AnDrEiCa View Post
Ce detalii vrei mai multe? Scrie clar pe site ce si cum ... Constantin V ala e colegu' meu de la munca .. facea omu stanga la culoarea verde si-a venit ala cu tigra cu viteza de peste 100 km/h .. si l-a ras putin pe el.. a intrat intr-un logan si apoi a daramat un stalp.

Copii... teribilisti.
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 22:02   #694
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
Ce detalii vrei mai multe? Scrie clar pe site ce si cum ... Constantin V ala e colegu' meu de la munca .. facea omu stanga la culoarea verde si-a venit ala cu tigra cu viteza de peste 100 km/h .. si l-a ras putin pe el.. a intrat intr-un logan si apoi a daramat un stalp.

Copii... teribilisti.
Arogant ca deobicei,,....din cate am inteles tigra aia era "modificata" pe ici colo si am crezut ca poate il stie cineva
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 22:19   #695
Priki

Stage 1
 
Priki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 23
Default Re: Accidente în Neamţ

Da, am cateva detalii care trebuie sa le spun indiferent daca unii cred sau nu. Pe unii s-ar putea sa-i deranjeze dar asta e ,,Traim in Romania,,.Ele mi-au fost relatate chiar de colegul meu Daniel v. cu dacia implicat in acel accident.Ce s-a scris in adevarul e destul pe aproape :tigra nu a dat prioritate ,trecand pe rosu. l-a acrosat pe daniel rupandu-i bara fata in partea stanga fata la dacie apoi a pierdul controlul tigrei intrand intr-un Logan . de aici tigra a fost proiectata in stalpul din fata magazinului RST tuning unde de altfel s-a si oprit.Ce vroiam sa va spun este atitudinea ,,unor,, politisti care i-au spus lu Daniel la un moment dat ca:,,ei nu fac ore suplimentare ,ca si asa statul le ia 25% din salar .Mai bine le luam permisele la aia 4 care au trecut peste marcajele cu ,,accident,, si ne scoteam salariul pe luna asta,, Ma rog i-au luat lu Daniel dacia si i-au tinut-o la politie pana luni dimineata spunandu-i ca tre sa-i faca inspectia la frane .Luni dimineata a fost condus de politie la un ITP(nu spun deocamdata) din piatra unde i s-a cerut suma de 80 ron pt a trece expertiza .L a aceasta suma nu i s-a dat nici o chitanta sau factura .Mentionez ca cei de politie se cunosteau foarte bine cu cei de la ITP(glume ,caterinca etc). Ei acolo la ITP l-au pus pe daniel sa calce frana si unul a coborat sub dacie .L-a chemat peste cateva secunde si pe daniel aratandu-i un furtun sectionat de curand.Daniel avea itp-ul in regula si franele ii functionau f bine plus ca in momentul cand a vazut pe ala cu TIGRA venind spre el oprise deja dacia.Ei se uita daniel bine la furtun si cand priveste mai atent observa un cutter in buzunarul de la piept al aluia care se bagase sub masina.Ei si de aici NORMAL ca i-au cerut ceva sa-l treaca in regula expertiza,asa ca saracu meu daniel NEVINOVAT,SI CU MASINA LOVITA SI CU 80RON LUATI cu japca si-a luat dacia de la itp si apoi mi-a povestit si mie ce v-am spus si eu voua.Acum va las pe voi sa comentati cele scrise mai sus dar.............IN REST NUMAI BINE SI DRUMURI BUNE!!!
Priki is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 22:27   #696
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Accidente în Neamţ

Trist si poate adevarat...oricum te crucesti cand auzi ce scot pe gura unii politisti ...
Pacat ca totusi ii platim ...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 14-06-10, 23:06   #697
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Accidente în Neamţ

misto ...nu`i de mirare la ceea ce zici tu... totusi..traim in romania!
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 15:01   #698
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Angry Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by Priki View Post
Da, am cateva detalii care trebuie sa le spun indiferent daca unii cred sau nu. Pe unii s-ar putea sa-i deranjeze dar asta e ,,Traim in Romania,,.Ele mi-au fost relatate chiar de colegul meu Daniel v. cu dacia implicat in acel accident.Ce s-a scris in adevarul e destul pe aproape :tigra nu a dat prioritate ,trecand pe rosu. l-a acrosat pe daniel rupandu-i bara fata in partea stanga fata la dacie apoi a pierdul controlul tigrei intrand intr-un Logan . de aici tigra a fost proiectata in stalpul din fata magazinului RST tuning unde de altfel s-a si oprit.Ce vroiam sa va spun este atitudinea ,,unor,, politisti care i-au spus lu Daniel la un moment dat ca:,,ei nu fac ore suplimentare ,ca si asa statul le ia 25% din salar .Mai bine le luam permisele la aia 4 care au trecut peste marcajele cu ,,accident,, si ne scoteam salariul pe luna asta,, Ma rog i-au luat lu Daniel dacia si i-au tinut-o la politie pana luni dimineata spunandu-i ca tre sa-i faca inspectia la frane .Luni dimineata a fost condus de politie la un ITP(nu spun deocamdata) din piatra unde i s-a cerut suma de 80 ron pt a trece expertiza .L a aceasta suma nu i s-a dat nici o chitanta sau factura .Mentionez ca cei de politie se cunosteau foarte bine cu cei de la ITP(glume ,caterinca etc). Ei acolo la ITP l-au pus pe daniel sa calce frana si unul a coborat sub dacie .L-a chemat peste cateva secunde si pe daniel aratandu-i un furtun sectionat de curand.Daniel avea itp-ul in regula si franele ii functionau f bine plus ca in momentul cand a vazut pe ala cu TIGRA venind spre el oprise deja dacia.Ei se uita daniel bine la furtun si cand priveste mai atent observa un cutter in buzunarul de la piept al aluia care se bagase sub masina.Ei si de aici NORMAL ca i-au cerut ceva sa-l treaca in regula expertiza,asa ca saracu meu daniel NEVINOVAT,SI CU MASINA LOVITA SI CU 80RON LUATI cu japca si-a luat dacia de la itp si apoi mi-a povestit si mie ce v-am spus si eu voua.Acum va las pe voi sa comentati cele scrise mai sus dar.............IN REST NUMAI BINE SI DRUMURI BUNE!!!
si care ar fii motivul pt care nu spui numele respectivului ITP
ce spui tu e destul de grav
banuiesc ca colegul tau a plecat cu masina pe platforma de la ITP(daca tai 1 furtun la dacie nu mai ai frini)
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 15-06-10, 18:59   #699
Priki

Stage 1
 
Priki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 23
Default Re: Accidente în Neamţ

colegul meu a plecat cu masina pe roti de la itp,probabil a inlocuit acel furtun .ITP-ul este ala de pe varianta, fata in fata cu benzinaria LUK.
Priki is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 18:02   #700
calibrafacebmw

Stage 3
 
calibrafacebmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 116
Default Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by Priki View Post
colegul meu a plecat cu masina pe roti de la itp,probabil a inlocuit acel furtun .ITP-ul este ala de pe varianta, fata in fata cu benzinaria LUK.
toate masinle accidentate vin la auto brasovia (prepelea)
calibrafacebmw is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 19:44   #701
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Accidente în Neamţ

Mie mi se pare normal si logic (cu toate ca nu mi se pare normal sa fac ITPul dupa accident, dar fie) ca toate masinile care se trimit la ITP dupa un accident sa fie trimise la RAR, si nu la service-uri de cartier.
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 21:18   #702
Teo MTM

Stage 5
 
Teo MTM's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 417
Member of:
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente în Neamţ

Ciudat asta cu ITPul ! Am avut si eu accident in care au fost implicate alte doua masini din care una dauna totala si inca una si nu am avut treaba cu ITP si din astea ! Masina mea a fost luata pe platforma si data a2-a zi dupa plata serviciului de transport !
Teo MTM is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 21:49   #703
Priki

Stage 1
 
Priki's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 23
Default Re: Accidente în Neamţ

Corect frate la RAR ,nu la Prepelea, Patraulea etc
Priki is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 23:21   #704
danutzcag
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 837
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Accidente în Neamţ

Un accident de pe la 19:30 in Savinesti Com.P.Teilui
o soferita care abia isi luase permisul a derapat intr-o curba pt ca avea viteza destul de mare s-a rasturnat in sant.Din fericire nimeni nu a patit nimic.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	05072010(003).jpg
Views:	196
Size:	377.7 KB
ID:	1553915   Click image for larger version

Name:	05072010(004).jpg
Views:	133
Size:	368.1 KB
ID:	1553916   Click image for larger version

Name:	05072010(005).jpg
Views:	115
Size:	336.6 KB
ID:	1553917  

danutzcag is offline   Reply With Quote
Old 05-07-10, 23:24   #705
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Accidente în Neamţ

Quote:
Originally Posted by danutzcag View Post
Un accident de pe la 19:30 in Savinesti Com.P.Teilui
o soferita care abia isi luase permisul a derapat intr-o curba pt ca avea viteza destul de mare s-a rasturnat in sant.Din fericire nimeni nu a patit nimic.
Care e soferita,aia in blugi sau aia in pantaloni scurti de se tine de buci intr-o poza?
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -