Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-09, 13:37   #406
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Da ... se pare ca de o vreme am luat-o pe calea lu' morf rau de tot ... iar plictisesc lumea cand postez cate ceva ca scriu romane in loc de posturi
in fine .. sa trecem la subiect ...
Stiu , port casca , cum am spus si mai sus ... s-a intamplat de 2-3 ori ... si asta doar pe distante scurte , viteze mici ... si din cauza ca nu aveam casca pe moment.
Oricum daca ar fi sa conduc eu de fiecare data , nu mi-e frica.... si dezbracat m-as urca pe motor , pentru ca sunt prea sigur pe mine , nu stiu de ce , stiu ca nu e bine ca am in cap asta , dar asta realizez eu pe moment cand pun mana pe un motor/scuter, dar cand ma urc cu cineva , mai ales cand stiu ca ies din localitate , de fiecare data , deci , de fiecare data imi pun echipament , nu numai casca , echipament , casca , geaca de motor , manusi , blugi grosi , si niste adidasi pe care ii am si sunt plasticati la incheieturi si in varf ...
Desi am planuri pe viitor , viitorul apropiat (1 luna maxim) sa-mi iau un motor , motor de peste 500 cmc , o parte din mine spune NU , una DA , nu stiu ce sa fac ...
cand ma gandesc la senzatiile tari , si ca trec prin fata vento'ului de politie cu 200 si le arat degetu' imi vine sa-mi iau ... cand ma gandesc la mai multi prieteni de'ai mei care au stat in coma , unii care au murit , Dumnezeu sa ii ierte ! unul dintre ei ii si acum in coma in Italia ... are aproape 1 luna de cand sta in coma , si cand iese , DACA iese din coma ... s-ar putea sa ramana paralizat ...
deci .. cand ma gandesc la lucrurile rele care s-ar putea intampla ... indiferent de experienta mea ... ca nu e neaparat sa fie din vina mea ... de cele mai multe ori , motociclistii mor din cauza celor cu masiniile .... imi vine sa imi cumpar un motor si sa ii dau foc ... ca sa nu mai am bani sa-mi iau altu' dar sa raman intreg ... stiti cum e cu teribilismul ...
Cred ca pana la urma am sa-mi iau o motocicleta cu atas
1. Vorbeam cu Shugaru.
2.Daca e vorba de piticu,a iesit din coma,are coloana rupta,nu poate sa vorbeasca.
Si accidentu de aseara am coborat jos,si n-am mai avut timp sa mai vb mai multe,ciprian e bine,juca table la spital,m-a sunat de la spital un baiat care era la el sa ma uit la motor la ce viteza e blocat chilometraju,va dati seama ca nu avea 50 ) Motoreta are furca rupta,si cam atat,casca era f putin zgariat,el a cazut in cap,avea casca de aia Nitro,avea geaca pe el parca,si protectia la spate,nu coloana,are picioarele umflate si zgariate.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 17:18   #407
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
scturoag... asa iti mai place tie sa faci posturi kilometrice)))) te`a molipsit stim noi cine!
in fine... din toata dicutia asta eu vin cu concluzia : ULCIORUL NU MERGE DE MULTE ORI LA APA! asa ca poarta casca si toate accesoriile de protectie ca nu`s facute degeaba.. chiar m`am saturat sa tot vad cum dispar dintre noi din ce in ce mai multi oameni datorita unor accidente din astea .. e trist..f f trist!
eu si in oras am inceput sa port centura ...ca ma uit pe toate site`urile si vad accidente...vad moarte peste tot..in masina pe motor pe scuter pe bicicleta ..pe trotuar! feriti`va oameni buni de accidente ...mai ales ca suntem cu totii tineri
Vorbea de mine ) da uite k l'am molipsit si pe el )...iar cu motocicletele nu e de glumit. Stefan P are dreptate...nu conteaza ca in 8 ani nu ai cazut...is altii care in 50 de ani de carnet nu au avut nici o amenda luata, nimic si intro zi a dat unu cu tiru peste ei...deci nu e bun rationamentul asta. Cu casca fara casca...nu e de glumit cu motocicleta. Mai ales la varste <25 ani...si eu de mic is innebunit dupa 2 roti...dar mam abtinut pana acum (din anumite motive)....in curand o sa fac cunostinta cu demonul si cu viteza sunetului (sa speram ca nu si cu moartea)...oricum scturoag nu procedezi bine ca esti atat de sigur pe tine...si nu vreau sa cobesc dar de acolo li se trage tuturor ca sunt prea siguri pe ei si pe masini/motociclete. Nu, niciodata sa nu fii si intotdeauna sa alergi cu frica aia, stiti la ce ma refer...aia te tine concentrat si in viata...daca esti prea sigur pe tine, acolo o pierzi si cred ca asta e intrebarea tuturor celor care au boala cu viteza si vor motor... SA IMI IAU??? SA NU IMI IAU???



P.S. Voi stiti ca facem offtopic? asa putin...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 17:25   #408
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Accidente in Neamt

Pai ...hai sa nu mai facem offtopic aici ..si sa mutam discutia pe Cafenea .
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 17:49   #409
DarkDevil666

Stage 3
 
DarkDevil666's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: Accidente in Neamt

Dobitoci la volan....
DarkDevil666 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 17:55   #410
AlinutzuTNS

Stage 2
 
AlinutzuTNS's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 42
Default Re: Accidente in Neamt

am vb cu un prieten care el a vazut accidentul ,era si el tot cu un motor si a vazut cum sa rostogolit ala si akuma omuletzul e traumatizat E vorba de Romario Paulet , Chriac il stie
AlinutzuTNS is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 18:54   #411
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in Neamt

Da,era si Romario,dar el a plecat imediat,eu am vazut mai bine decat el,eram la geam,si ma uitam fix acolo.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 21:04   #412
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by AlinutzuTNS View Post
am vb cu un prieten care el a vazut accidentul ,era si el tot cu un motor si a vazut cum sa rostogolit ala si akuma omuletzul e traumatizat E vorba de Romario Paulet , Chriac il stie
Era de asteptat la Romario , el nici nu stie prea bine sa mearga cu scuterul si deja si-a luat Zx-6 ... si e prima oara cand se urca pe motor , era normal sa ramana traumatizat ... si nu stiu de ce presimt eu ca o sa ia o mica pauza cu motorul ...
oricum ... pentru off-topic dai search la : "ceafeneaua nemtenilor de pe 4tuning".
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 21:22   #413
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Accidente in Neamt

Era in seara asta cu motoru.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 21:28   #414
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Accidente in Neamt


Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
pentru off-topic dai search la : "ceafeneaua nemtenilor de pe 4tuning".
Nu dureaza mult sa dai search
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 00:22   #415
AlinutzuTNS

Stage 2
 
AlinutzuTNS's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 42
Default Re: Accidente in Neamt

bai eu nu dau de "cafeneaua nemtenilor " lasati unu link ul unde sa intru va rog ..ms
AlinutzuTNS is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 00:27   #416
AlinutzuTNS

Stage 2
 
AlinutzuTNS's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 42
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Era de asteptat la Romario , el nici nu stie prea bine sa mearga cu scuterul si deja si-a luat Zx-6 ... si e prima oara cand se urca pe motor , era normal sa ramana traumatizat ... si nu stiu de ce presimt eu ca o sa ia o mica pauza cu motorul ...
oricum ... pentru off-topic dai search la : "ceafeneaua nemtenilor de pe 4tuning".
eu zic ca stie sa mearga pe motor poate daca te ar plimba si pe tine tot asa ai zice ca si mine am mers de cateva ori cu el si m am simtit in siguranta , prima data am avut o retinere sa nu ma urc dar a fost ok:P
AlinutzuTNS is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 00:30   #417
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Accidente in Neamt

Tu nu stii ce vorbesti ... sa stii sa mergi pe motor nu inseamna numai sa stii sa schimbi vitezele si sa mergi cu 250 km/h ... ca sa poti sa zici ca stii sa mergi cu motoru' e cand conduci de ani buni si cand ai reflexele formate , iar Romario nu are nici una din astea ... si pana la urma nici n-are carnet ...
Eu pun pariu ca daca il fugareste politia .. se panicheaza si se duce de pamant ... si nu ai cum sa negi lucru asta ...
Am sa-ti dau later edit cu linku'
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 00:32   #418
AlinutzuTNS

Stage 2
 
AlinutzuTNS's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 42
Default Re: Accidente in Neamt

pai el de cand are motorul se descurca bine nu ca unu care stie sa mearga de cativa ani pe asa ceva aici ai dreptate :P si oricum are carnet are timp sa invete
AlinutzuTNS is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 00:44   #419
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Accidente in Neamt

Nu se descurca bine ... sunt altii care conduc de 2-3-4 ani si nu se descurc bine ... cum nici eu nu pot sa zic ca ma descurc bine ... si totusi am vreo 3 ani de cand merg pe asa ceva ... dar in schimb pot sa zic ca am reflexele mai devoltate ca altii ... care is "incepatori" ...
Prima oara cand am iesit cu motoru' in oras ... aveam vreo 70 la un moment dat ... si deodata vad intersectia .. si nu stiam ce sa fac .. sa schimb viteza inferioara si apoi sa apas frana .. sau invers .. sa pun rana pe fata .. sau cea pe spate .. sau frana de motor .. si erau prea multe de facut deodata(schimbat viteza anterioara , tinut ambreiaj , franat , facut curba , apoi dat drumu la ambreiaj sa-mi iau demaraj din curba ... ) si eram blocat ... nu stiam ce trebuie sa fac ... asa ca m-am decis sa o iau tot inaitne pana ma obisnuiesc cu intersectiile ... si asa si el ... la ceva mai complicat se blocheaza ... nu stie ce sa faca ...
el stie sa mearga... atat
in fine ... hai sa terminam cu off-topicul .. pentru mai multe discutii dai click pe linkurile de mai jos :
Noul topic "Roman" , cel vechi s-a inchis : https://forum.4tuning.ro/showthread.p...ighlight=Roman

Cafeneaua Nemtenilor De Pe 4Tuning : https://forum.4tuning.ro/showthread.p...tenilor+tuning
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 02-07-09, 22:34   #420
RapJustin
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
RapJustin's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 972
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FOTO]
Default Re: Accidente în Neamţ

Accident foarte violent astazi in costisa(( o masian a luat pe sus o carutza plina cu lemne... trafilul a fost blocat, iar mai apoi deviat prin camp. (din acest motiv nu am apucat sa fac poze. Daca a trecut cineva pe acolo si are poze...) Am o intrebare!!! Nu se poate face nimic in legatura cu carutele care circula nestingherite pe drumurile nationale???? Platim roviniete, platim taxe... platim multe ca sa mergem in siguranta!!!! Nu ne aude nimeni????
RapJustin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -