Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 25-04-09, 17:01   #361
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Accidente in Neamt

Pai e logic sa fie linie dubla continuie ... totusi e oras ... si ii o strada plina de intersectii din 80 in 80 de metri .... deci ... a fost asa cum am zis eu .. a vrut sa depaseasca si nu avea vizibilitate .... nici el .. si nici Passatu' .... oricum .. ce stiu ... stiu din auzite ...
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 17:25   #362
RapJustin
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
RapJustin's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 972
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FOTO]
Default Re: Accidente in Neamt

Tragedii dupa tragedii in Neamt... Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe ocupanta locului din dr, din fiat!!
RapJustin is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 17:49   #363
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Accidente in Neamt

mare dobi ..toc ala cu fiatu daca face figuri din astea cu maik`sa in masina. ala n`ar mai trebui sa conduca in viata lui!
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 21:12   #364
mariusD

Stage 5
 
mariusD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 477
Member of:
[AUDI]
[Opel]
Default Re: Accidente in Neamt

din pacate sunt multi ca el... si in piatra e plin... am si prin cartier la mine figuri de astea... isi cumpara masini de 1000-2 de Euro si gata sunt soferi... au dreptate cei ce zic de harburi ... poate si din cauza asta sunt accidentele astea ... acum isi permite mai tot dobitocul o masina de cateva mii de Euro... poate sute si gata... hai sa ne ardem in figuri... oricum mai grav din ce am citit mai sus ca a murit mama vinovatului... cel mai dureros asta e... dale draq de masini
mariusD is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 23:27   #365
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cand am vazut ce-ai scris tu,nu m-a lasat inima sa nu spun ceea ce-am vazut eu(no

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Soferul Fiatului sia omorat pasagerul din dreapta (mama din cate am inteles) si mia bagat in spital unul dintre cei mai buni prieteni (soferul Passatului). Is de cand am vazut pozele si am aflat...Dumnezeu sa o odihneasca pe decedata si sa'i dea sanatate si recuperare usoara soferului Passatului iar respectivului sa'i dea ceea ce merita caci pedeapsa legislativa este oricum prea mica pentru inconstienta si teribilismul lui. Nu mai comentez nimic, ma opresc aici caci daca continui is 100% sigur ca imi va fi sters postul.
Eu cred ca la pedepsit Dumnezeu destul....sa iti omori tu mama cu mana ta....eu cred ca as inebuni sa stiu ca am bagat-o pe mama in mormant...in fine....inconstienta....macar de era singur in masina ...da asa .....nu stiu nam cuvinte ma cam dat peste cap accidentul asta
__________________
AUDIOCLASS
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 02:24   #366
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Accidente in Neamt

Frate, masa a murit datorita inconstientei EI in primul rand si apoi din cauza inconstientei fiului. Baietzasu de mai sus spunea ca baietii se intreceau de la Bacau in coa (cine stie...poate de la Focsani sau Bucuresti...mai stii?)...apai eu cu mama in dreapta daca am si o tentativa de apasare a acceleratiei mai brusca imi da 2 peste cap de nu ma vad...apai curse...160 la ora...cu mama in dreapta? Doar in drum spre spital poate, in caz de urgenta majora si nici atunci. (femeia ori dormea ori era de 10x mai inconstienta decat el) Nu ma intelegeti gresit, nu spun ca saraca femeie isi merita soarta dar oricum putea sa ii spuna sa se tempereze de la Bacau pana in Roman...sau hai, macar in oras...

Iar tipul cu care se intrecea, cel din "masina neagra" este la fel de vinovat moral pt intamplarea accidentului ca si conducatorul fiatului...CEL PUTIN PUTEA SA OPREASCA IMEDIAT SI SA ACORDE PRIMUL AJUTOR dar el a hotarat sa mearga mai departe ca un las. Ce, nu este vinovat? Nu a fost el cel care a tras stanga de volan sa intre pe contrasens dar in mod sigur nu mergea regulamentar (la viteza ma refer) sau cauta sa aplaneze intrecerea, MACAR IN ORAS...

Quote:
macar de era singur in masina ...da asa
Da asa? Dar soferul Pasatului? El cu ce a gresit? Este un baiat de nota 10 de 19 ani care a scapat numai din dorinta lui Dumnezeu si a masinii pe care o conducea atunci.

---------------
Sunt si eu din Roman si da, e nasol ca la noi centru are doar o banda (pe sensul de mers al reisarilor)...iar daca ai "norocu" ca in fata ta sa fie o masina de scoala cu 30 la ora singura portiune unde il poti "depasi" este portiunea respectiva care are 2 benzi. Dar in ce mod il poti depasi...1) ori trece el pe banda 1 si tu te duci mai departe, cum fac de obicei masinile de scoala ori 2) treci tu pe banda 1 si il depasesti pana in trecerea de pietoni (asta daca nu mai sunt si alte masini in fata). Romascanii stiu despre ce vb. ca sigur au facut asta cel putin odata.

Dar nu cred ca este cazul reisarilor nostri. Daca respectivul cu "masina neagra" mergea cu 20 la ora si Fiatu ii dadea blitzuri sa se dea si acesta nu se dadea atunci fiatu putea face manevra de la punctul 2) de mai sus...dar din cate stiu eu baietii aveau viteza serioasa si atunci singura optiune era depasirea liniei continue, executare de depasire IN INTERSECTIE si PE TRECEREA DE PIETONI. Frumos...chiar nu am ce sa mai spun...in afara de Conduceti cu prudenta si cap caci viata nu are roata de rezerva...si mai rau decat sa mori intrun accident rutier este sa ramai schilod pe viata sau sa iti omori apropiatii sau nevinovati iar tu sa traiesti cu asta toata viata. THINK

Last edited by morpheusmaster; 26-04-09 at 17:05.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 21:05   #367
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Accidente in Neamt

[B]Nu era chiar de 1000-2000 de euro masina ,,, avea jante Oz si anv semi slick cu balon mic din cate am vazut, dar orgoliul de sofer trebuie lasat deoparte uneori.
Asta a omorat in cazul de fata , cel bde la volanul Fiatului nu a stiut cand sa spuna gata , stop si a simtit-o pe pielea lui!
Esti sofer atunci cand faci niste chestii si esti sigur ca ai tot timpul cum sa eviti, sau ai cale de scapare
Si cel mai important lucru ... daca tot o faci ...fa-o cand esti singur in masina!!! Cand ai si alti pasageri si conduci...esti responsabil pt tot ce se intampla![B]

Last edited by Ali_ump; 26-04-09 at 21:10.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 21:09   #368
AlinutzuTNS

Stage 2
 
AlinutzuTNS's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 42
Default Re: Accidente in Neamt

pana la urma cine era in dreapta lui...mama sau prietena? asta nu mai stiu
AlinutzuTNS is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 21:10   #369
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Accidente in Neamt

Din ce am inteles era mama acestuia!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 21:12   #370
AlinutzuTNS

Stage 2
 
AlinutzuTNS's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 42
Default Re: Accidente in Neamt

aha...pacat si a bagat singur mama in pamant...cred k o sa ramana cu asta pe creier toata viata
AlinutzuTNS is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 21:15   #371
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Accidente in Neamt

Clar...ala nu mai e om ! O sa fie marcat...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 26-04-09, 21:18   #372
otzy_007

Stage 3
 
otzy_007's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 84
Default Re: Accidente in Neamt

n-are cum sa nu ramana marcat. totusi a omorat un om, si pe langa asta era si maica-sa
otzy_007 is offline   Reply With Quote
Old 27-04-09, 16:34   #373
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Frate, masa a murit datorita inconstientei EI in primul rand si apoi din cauza inconstientei fiului. Baietzasu de mai sus spunea ca baietii se intreceau de la Bacau in coa (cine stie...poate de la Focsani sau Bucuresti...mai stii?)...apai eu cu mama in dreapta daca am si o tentativa de apasare a acceleratiei mai brusca imi da 2 peste cap de nu ma vad...
Maicasa o luase de la Bacau de la aeroport ... nu de la focsani sau de la bucuresti ... si maicasa dormea ...

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
[B]Nu era chiar de 1000-2000 de euro masina ,,, avea jante Oz si anv semi slick cu balon mic din cate am vazut, dar orgoliul de sofer trebuie lasat deoparte uneori.
Asta a omorat in cazul de fata , cel bde la volanul Fiatului nu a stiut cand sa spuna gata , stop si a simtit-o pe pielea lui!
Esti sofer atunci cand faci niste chestii si esti sigur ca ai tot timpul cum sa eviti, sau ai cale de scapare
Si cel mai important lucru ... daca tot o faci ...fa-o cand esti singur in masina!!! Cand ai si alti pasageri si conduci...esti responsabil pt tot ce se intampla![B]
Nu avea numai jante Oz , mai avea scaun sport Sparco(numai sofer) , Suspensii Sport , Discuri de frana aerisite , bara de rigidizare , folie pe geamuri , si la motor mai avea niste chestii(cold air intake , furtunase de silicon) dar nu puteam sa vad mai multe detalii ca erau inghesuite din cauza accidentului ...

Quote:
Originally Posted by AlinutzuTNS View Post
pana la urma cine era in dreapta lui...mama sau prietena? asta nu mai stiu
Scrie foarte clar ... MAMA !
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 27-04-09, 17:11   #374
AlinutzuTNS

Stage 2
 
AlinutzuTNS's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 42
Default Re: Accidente in Neamt

am intrebat pt ca unii spuneau ca e mama lui altii ca e prietena
AlinutzuTNS is offline   Reply With Quote
Old 27-04-09, 17:14   #375
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Accidente in Neamt

Informatii mai exacte sa te lamuresti : http://ziarulderoman.ro/index.php/20...rul-romanului/
scturoag is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -