Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-01-09, 23:49   #556
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Citeste thread-ul de pe la pagina 27 , am mentionat , sa ne intalnim de minim 3 ori inaintea event-ului.
eu ma refeream sa va intalniti in fiecare saptamana ,intr-o zi cand vreti voi ( vineri , sambata sau duminica de exemplu )
stefan_88 is offline  
Old 22-01-09, 23:51   #557
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Roman

Let's make peace people....piss on you...
LE: am scris si eu o propunere mai sus...da lumea e ocupata sa se ia la bataie...hooo...ca este timp sa va bateti dupa ce incep intalnirile ))
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline  
Old 22-01-09, 23:51   #558
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Citeste thread-ul de pe la pagina 27 , am mentionat , sa ne intalnim de minim 3 ori inaintea event-ului.
a zis el bn ce a vrut... esentialu in ceea ce a zis stef..e ca voi tre sa va stabiliti o zi din saptamana..in care sa va adunati ..si sa vbiti... ca cu minim 3 intalniri nu faceti nik..
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline  
Old 22-01-09, 23:51   #559
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Roman

1)
Quote:
Da...sunt si eu curios...cn vb in plus???
Noi toti...am ajuns sa vorbim in + si din alte dorinte de a face ceva...pun pariu ca daca ne punem toti fata in fata...facem o branza...dar la scris pe forum am scrie pana maine...
2) Toti vorbim ca fiind Romascani....dar nici unul din noi nu este acum in Roman adica eu...scturoag, bobg, shogun...etc. (si vrem sa facem ceva...cam greu )
3)
Quote:
eu nu particip la joaca de copii.
De asta suntem asa cum suntem...si de asta nu sunt oameni...Bre...dak n'ai cu cine? Vine care mai de care si se da mai destept ca celalalt...
3)
Quote:
Mentionez nu am postat eu forum k mi s pare o prostie,am rugat pe altcineva sa o faca"
Sa spui asa ceva mi se pare o prostie...ti se pare o prostie sa vorbesti pe un forum cu si despre tuningul?...WTF??? eu nu inteleg...si am sa imi trimit si eu avocatii sa va scrie de acum ...
4) N'ai cu cine bre...dak n'ai cu cine? Eu tot sustin ca unii vorbim in + sau de dragul de a vorbi...
morpheusmaster is offline  
Old 22-01-09, 23:59   #560
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Roman

Da , ca si MorpheusMaster , am ajuns la concluzia ca pe forum nu se face prea multa branza , mai mult vorbe , cel mai bine , e sa vbm pe forum cand ne intalnim fata in fata sa vorbim despre acest event. eu in perioada de 13-27 februarie sunt acasa , ne putem intalni atunci si sa vorbim fatza'n fatza sa fie totul clar , astept rasp de la Morpheus Master daca e in Roman in acea perioada si de la ceilalti , in afara de Bobg k nu ne intereseaza momentan opinia lui , din cate vad , gandeste negativ si spune ca nu o sa reushim nimic e un fel de app ca pe el nu il intereseaza ca si asa nu reushim nimic , asta a vrut sa dea de inteles.
scturoag is offline  
Old 23-01-09, 00:28   #561
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Da , ca si MorpheusMaster , am ajuns la concluzia ca pe forum nu se face prea multa branza , mai mult vorbe , cel mai bine , e sa vbm pe forum cand ne intalnim fata in fata sa vorbim despre acest event. eu in perioada de 13-27 februarie sunt acasa , ne putem intalni atunci si sa vorbim fatza'n fatza sa fie totul clar , astept rasp de la Morpheus Master daca e in Roman in acea perioada si de la ceilalti , in afara de Bobg k nu ne intereseaza momentan opinia lui , din cate vad , gandeste negativ si spune ca nu o sa reushim nimic e un fel de app ca pe el nu il intereseaza ca si asa nu reushim nimic , asta a vrut sa dea de inteles.
nu exista asa cva "nu reusim nimic" ..chestia e ca daca vrei sa faci un lucru..si mai esti si dotat cu ceva vointa... il faci pan la urma..
buddy_lexx is offline  
Old 23-01-09, 00:31   #562
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Roman

Revin cu acelasi raspuns : Am spus-o si pe asta cu cateva pagini in urma , daca vrem cu adevarat si suntem optimisti o sa reushim . de asta am spus k boby gandeste negativ si il intereseaza doar masini tari.
Trebuie sa ne intalnim inainte si cu trotinete daca se poate , numai sa ne intalnim de cateva ori si sa se obisnuiasca lumea , si sa planuim acel event fatza'n fatza si sa fim mai multi de fatza sa vina fiecare cu cate o idee.
scturoag is offline  
Old 23-01-09, 01:24   #563
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Revin cu acelasi raspuns : Am spus-o si pe asta cu cateva pagini in urma , daca vrem cu adevarat si suntem optimisti o sa reushim . de asta am spus k boby gandeste negativ si il intereseaza doar masini tari.
Trebuie sa ne intalnim inainte si cu trotinete daca se poate , numai sa ne intalnim de cateva ori si sa se obisnuiasca lumea , si sa planuim acel event fatza'n fatza si sa fim mai multi de fatza sa vina fiecare cu cate o idee.
el poate sa`si faca o intalnire a lui..a celor care au MASINI TUNATE ..fara restu prostimii d rand.. no offence pt nimeni ..dar pur si simplu asa`s si la noi masini f scumpe si desi si`au bagat si ei o resoftare sau nijte jante turbate..asta nu inseamna ca`s pasionati de tuning... la urma urmei in asta consta aceste intalniri..pasiunea comuna pt masini..
buddy_lexx is offline  
Old 23-01-09, 01:28   #564
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
el poate sa`si faca o intalnire a lui..a celor care au MASINI TUNATE ..fara restu prostimii d rand.. no offence pt nimeni ..dar pur si simplu asa`s si la noi masini f scumpe si desi si`au bagat si ei o resoftare sau nijte jante turbate..asta nu inseamna ca`s pasionati de tuning... la urma urmei in asta consta aceste intalniri..pasiunea comuna pt masini..
Absolut de acord cu tine , multumim pentru sinceritate pe forum si fara ocolishuri , cu aceste randuri scrie de tine speram ca "Adultzii" cu masinile lor "Tunate" sa ne lase pe noi "Copii" cu forumul nostru care este o "Prostie".
scturoag is offline  
Old 23-01-09, 01:38   #565
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Absolut de acord cu tine , multumim pentru sinceritate pe forum si fara ocolishuri , cu aceste randuri scrie de tine speram ca "Adultzii" cu masinile lor "Tunate" sa ne lase pe noi "Copii" cu forumul nostru care este o "Prostie".
ma asa`s eu ..zic pe bune...nu`mi plac ocolisurile astea cum le spui tu..
faza e in felu urmator.. sunt persoane care la 18 ani..daca nu si mai putin..cunosc mai multe decat persoane la 30 ani.. asta in caz de sunt pasionati de autoturisme si tot ce tine de ele... si ei gandesc f prost in cazul asta "is copchii..vb de mashinutze si tractorase" ..total eronat
daca o sa vii la o intalnire in piatra...ai sa vezi cum oameni de la 16 ani(care vin pe jos..sau cu altii) la 30 si cva de ani.. stau toti intr`un grup si discuta de masini...
chestia e ca pasiune nu cunoaste varste si limite..
buddy_lexx is offline  
Old 23-01-09, 01:52   #566
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
ma asa`s eu ..zic pe bune...nu`mi plac ocolisurile astea cum le spui tu..
faza e in felu urmator.. sunt persoane care la 18 ani..daca nu si mai putin..cunosc mai multe decat persoane la 30 ani.. asta in caz de sunt pasionati de autoturisme si tot ce tine de ele... si ei gandesc f prost in cazul asta "is copchii..vb de mashinutze si tractorase" ..total eronat
daca o sa vii la o intalnire in piatra...ai sa vezi cum oameni de la 16 ani(care vin pe jos..sau cu altii) la 30 si cva de ani.. stau toti intr`un grup si discuta de masini...
chestia e ca pasiune nu cunoaste varste si limite..
Eu am 16 ani , si am fost la intalniri moto in Piatra de multe ori si in Bacau de vreo 2 ori , si cei cu motoare avea varste intre 20-40 de ani si ma tratau ca si un coleg de'al lor nu ma tratau ca pe un copil care se plimba cu trotineta chiar daca nu aveam carnet sau motor dar sunt pasionat de asa ceva , de motoare si masini si vorbeam despre motoare despre ce tzine de motoare fara nici o problema , si nu imi ziceau: "dute bah d'aci ca ai 16 ani" sau "ce te bagi in vorba , parca ai stii tu ceva".
Si chiar daca unii dintre ei putea sa imi fi fost tata , vorbeau cu mine ca si un prieten d'alor , si cu parere de rau spun ca , comunitatea motociclistilor e mult mai unita decat cea a tuningului , si trebuie sa la urmam exemplul , sa fim si noi ca ei.
Un exemplu:
Motociclisti cand se intalnesc in trafic , se saluta , in semn de respect , chiar daca nu se cunosc.
Noi cu masinile "tunate" sau "netunate" ce facem ?!? , ne injuram intre noi ca a facut blitzuri sau ca era putin iesit de pe banda lui , sau ne punem in dreptul lor si incepem sa acceleram sa ne luam la intrecere ?!? in loc sa ne salutam.
Eu cel mai bine zic , intr-o zi , cand o sa fim toti romascanii in orash , sa mergem la Piatra si sa ne intalnim toti cu motoare si cu masini , eu zic ca e o varianta destul de buna , postati si voi si spuneti daca sunteti de aceeasi parere sau nu si de ce
scturoag is offline  
Old 23-01-09, 03:13   #567
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Roman

Cine are jante de vanzare care se potrivesc pe Toyota Land Cruiser 120(PRADO) [nu stiu distantza dintre prezoane] , mai ieftine , cu sau fara cauciucuri , noi sau la mana a 2-a ?!?!?!!!
scturoag is offline  
Old 23-01-09, 10:20   #568
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Roman

Cauta configurator de jante!
Si mai potoliti discutiile aici!
VREAU SA VAD FAPTE!!! Pana atunci ,,detalii pe forum cand se face cate ceva!
Ali_ump is offline  
Old 23-01-09, 15:06   #569
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Cauta configurator de jante!
Si mai potoliti discutiile aici!
VREAU SA VAD FAPTE!!! Pana atunci ,,detalii pe forum cand se face cate ceva!
De unde iau configurator de jante ?!?
scturoag is offline  
Old 23-01-09, 15:52   #570
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Roman

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
De unde iau configurator de jante ?!?
Google
http://www.profiletyrecenter.nl/Disp...=AEZ&BrandId=7
SHOGUN-A8 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -