Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 04-11-07, 22:58   #481
mariusmaxx

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 24
Default Re: Top speed cu masina personala

Cu matizu a fost in felul urmator....sa o testam...cu doi oameni in masina...la 100km/h se comporta normal(fara vibratii nedorite) la 130km/h la fel pana am ajuns la 165km/h masina nu vibra prea tare...mai mult nu vroia...iar drumul intre Bacau si Adjud nu e chiar asa cu denivelari cum zic unii...va dati seama ca nici prin gand nu mi`ar fi trecut sa o turez asa de tare intre Piatra Neamt si Bacau...acela a fost doar un test care, imi imaginez ca, ar fi avut alt rezultat daca erau 4 persoane in masina.
Hai bafta la toata lumea....ne mai auzim
mariusmaxx is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 05:45   #482
sponsoru

Stage 5
 
sponsoru's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 673
Default Re: Top speed cu masina personala

Si daca erau 4 pers in masina schimba cumva suspensia de cacao a matizului?.. sau cumva ai vrut sa zici ca avand 4 pers in masina e mai stabil?.. pt ca asa ceva e eronat.. ai tu senzatia ca e mai stabil ca e mai grea masina.. dar la o adica e mai greu de controlat la o subvirare de ex .. la centrul de greutate al acelei masini.. oricum la 165 pe ceas la matiz probabil aveati undeva la 145 .. si asa e inconstienta dar na..
Voi ce ati vrut sa testati?? Daca prinde 200? sau in ce consta testul?.. La 160 cam nici un dn din tara nu e sigur.. si mai ales cu o masina ca matizul unde ai control practic Infinitezimal la acea viteza in cazul in care apare ceva neasteptat...Sanatate!
__________________
Te-ai nascut original , Nu muri o copie ..

sponsoru is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 16:59   #483
SamiXxL

Stock
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1
Smile Re: Top speed cu masina personala

deci Sal la toti

cautam si eu ceva de romania pe net si am dat intimplator de pagina asta si imi cami venea sa rad cind am vazut ce scrieti.

Deci o mica descriere de la masina mea care are doar ca, tuning doar suspensile sau cum le mai zice, cu arcuri.

Deci este un Opel astra Coupe Bertone 2.2 150 CP
Piele, incalzire in scaune, tempomat si altele...

Roti pe 18" sa nu uitam
Am mers cu ea cu cam 250 km/h pt ca, in germania is limitate masinile la 250 :=)
am numai micul avantaj aici cas autobenzile bune si am unde sa ii dau


Succes in continoare la vechitrile voastra (oky unele is faine, alea care nus vechituri sau alea care chiar Oldtimer in rest jafuri nu con ce tuning au)
SamiXxL is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 17:03   #484
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Top speed cu masina personala

Quote:
Originally Posted by SamiXxL View Post
deci Sal la toti

cautam si eu ceva de romania pe net si am dat intimplator de pagina asta si imi cami venea sa rad cind am vazut ce scrieti.

Deci o mica descriere de la masina mea care are doar ca, tuning doar suspensile sau cum le mai zice, cu arcuri.

Deci este un Opel astra Coupe Bertone 2.2 150 CP
Piele, incalzire in scaune, tempomat si altele...

Roti pe 18" sa nu uitam
Am mers cu ea cu cam 250 km/h pt ca, in germania is limitate masinile la 250 :=)
am numai micul avantaj aici cas autobenzile bune si am unde sa ii dau


Succes in continoare la vechitrile voastra (oky unele is faine, alea care nus vechituri sau alea care chiar Oldtimer in rest jafuri nu con ce tuning au)
nu crezi k te cam lauzi ??? ....
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 17:16   #485
Nartik

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 257
Default Re: Top speed cu masina personala

Daca tu ai si altul n-are nu trebuie sa le consideri jafuri..la urma urmei ceea ce ne leaga este tuningul..nu conteaza prea mult ce masina ai..si se vede ca ai dat intamplator pe aici..site-ul se numeste 4tuning...Se refera la tuning
Nartik is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 17:20   #486
RapJustin
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
RapJustin's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 972
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FOTO]
Default Re: Top speed cu masina personala

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
nu crezi k te cam lauzi ??? ....
eh si u acu... n-ai vazut si filmele alea cu ala din spania care si'a lua audi??? sau ala din dubai care isi luase 307??? =))
RapJustin is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 19:26   #487
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Top speed cu masina personala

Buey SamiiXXL...sammi salami...ma kish pe tot ce ai scris tu si pe bertone tau racheta de prinde 250 LIMITAT, saracu de el pe autobenzile germanilor...auz...da tie un pic de rusine nu iti este??? Esi drq de pe forum k de as fi moderator tias da ban pentru magaria ta...Hai noroc in viata si laudate cu masina ta la alta masa k aici is altfel de oameni (cel putin unii)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 19:41   #488
Khristy
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Khristy's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 911
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[FORD]
Thumbs down Re: Top speed cu masina personala

Quote:
Originally Posted by SamiXxL View Post
deci Sal la toti

cautam si eu ceva de romania pe net si am dat intimplator de pagina asta si imi cami venea sa rad cind am vazut ce scrieti.

Deci o mica descriere de la masina mea care are doar ca, tuning doar suspensile sau cum le mai zice, cu arcuri.

Deci este un Opel astra Coupe Bertone 2.2 150 CP
Piele, incalzire in scaune, tempomat si altele...

Roti pe 18" sa nu uitam
Am mers cu ea cu cam 250 km/h pt ca, in germania is limitate masinile la 250 :=)
am numai micul avantaj aici cas autobenzile bune si am unde sa ii dau


Succes in continoare la vechitrile voastra (oky unele is faine, alea care nus vechituri sau alea care chiar Oldtimer in rest jafuri nu con ce tuning au)
ce mandru esti fiule... ai prins ceva viteza ... imi place de tine , daca nu erau limitate masinile din germania la 250 cu siguranta tu prindeai cu Bertonele tau 300 . Avantajul tau in toata treaba asta este ca ai "piele , incalzire in scaune , tempomat si altele..." , si sa nu uitam de rotile pe 18" . Super frate . pt tine ar trebui sa se faca o rubrica noua si anume : "hai sa ne laudam cu masina vecinului " . Se scrie continuare ... nu "continoare" , vechiturile nu vechitrile , voastre nu voastra. Intai vino in Romania , termina o scoala si apoi posteaza pe un astfel de forum. Dupa cum ai observat acest site se numeste 4Tuning , prin acest site tin legatura pasionatii de tuning , nu cei care scriu "care are doar ca, tuning doar suspensile sau cum le mai zice, cu arcuri." In rest din partea mea numai bine... Te'am pupat pe portofel !!!
__________________
Khristy is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 22:04   #489
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Top speed cu masina personala

f tare omu...park ar avea un fel de maseratti?))) pleaca ba ..cu figurile tale de 3 lei chishtoace... ESTI TARE PLIN DE TINE! vezi poate dai p langa..si incepe sa miroase!
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 22:12   #490
Nartik

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 257
Default Re: Top speed cu masina personala

Gata lasati-l ca mai are o liniuta si incepe sa planga....Si-a luat bertone asta e..nu il mai scarpinati degeaba...lasati-l sa se simta mandru de Bertonele lui care are suspensii sau cum so numi..cu arcuri..Cum zice si Krysty Vino mai bine in Romania si termina si tu de invatat un Alfabet ceva...si dupa ai tot dreptul sa dai peste acest forum din greseala si sa te lauzi..mai bine pune mana pe o camera si filmeazate cu tot cu racheta ta limitata si poate apari in felul acesta pe la Protv cum a aparut si taranu' celalalt cu Audii-le lui....bafta
Nartik is offline   Reply With Quote
Old 05-11-07, 23:35   #491
SashaNT

Stage 3
 
SashaNT's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 118
Cool Re: Top speed cu masina personala

Quote:
Originally Posted by SamiXxL View Post
deci Sal la toti

cautam si eu ceva de romania pe net si am dat intimplator de pagina asta si imi cami venea sa rad cind am vazut ce scrieti.

Deci o mica descriere de la masina mea care are doar ca, tuning doar suspensile sau cum le mai zice, cu arcuri.

Deci este un Opel astra Coupe Bertone 2.2 150 CP
Piele, incalzire in scaune, tempomat si altele...

Roti pe 18" sa nu uitam
Am mers cu ea cu cam 250 km/h pt ca, in germania is limitate masinile la 250 :=)
am numai micul avantaj aici cas autobenzile bune si am unde sa ii dau


Succes in continoare la vechitrile voastra (oky unele is faine, alea care nus vechituri sau alea care chiar Oldtimer in rest jafuri nu con ce tuning au)
Am facut si eu o proba cu un bertone de 200 CP , Intradevar rup stilu ..
SashaNT is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 16:32   #492
RapJustin
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
RapJustin's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 972
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FOTO]
Default Re: Top speed cu masina personala

gata...trminativa ... incepe cearta si aici???
RapJustin is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 04:51   #493
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Top speed cu masina personala

Quote:
Originally Posted by SamiXxL View Post
deci Sal la toti

cautam si eu ceva de romania pe net si am dat intimplator de pagina asta si imi cami venea sa rad cind am vazut ce scrieti.

Deci o mica descriere de la masina mea care are doar ca, tuning doar suspensile sau cum le mai zice, cu arcuri.

Deci este un Opel astra Coupe Bertone 2.2 150 CP
Piele, incalzire in scaune, tempomat si altele...

Roti pe 18" sa nu uitam
Am mers cu ea cu cam 250 km/h pt ca, in germania is limitate masinile la 250 :=)
am numai micul avantaj aici cas autobenzile bune si am unde sa ii dau


Succes in continoare la vechitrile voastra (oky unele is faine, alea care nus vechituri sau alea care chiar Oldtimer in rest jafuri nu con ce tuning au)
un sincer SP de la mine.. " vechitrile " ? wtf ? idiat are u stupid ?
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 16:14   #494
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Top speed cu masina personala

Sammi, Astra Coupe Bertone visul meu... se ia lumea de tine aiurea, tine-o tot asa... scoate limitatorul si invata-l pe tom cruise ce e aia "TOP GUN"dar ai grija ca pe la 290 intri in 3000 de ture... si eu am un Polo TDI, noroc cu incalzirea in scaune, navigare si instalatia de spalare faruri... prinde 230, ca la noi in romania asa sunt limitate masinile
PRAFFFFFFFFFF
Korne is offline   Reply With Quote
Old 12-11-07, 18:03   #495
Sasha_z

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,448
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Top speed cu masina personala

n`am crezut vreodata.... Fiat Punto 1.2 160
Sasha_z is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -