Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 27-03-11, 17:25   #4591
Teo MTM

Stage 5
 
Teo MTM's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 417
Member of:
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by valy_04TRR View Post
ar trebui sa fie
daca nu este, il propun pe MTM
Susţin !
Teo MTM is offline   Reply With Quote
Old 27-03-11, 17:28   #4592
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by valy_04TRR View Post
ar trebui sa fie
daca nu este, il propun pe MTM
aveti grija cum vorbiti ... nu radeti a bine ))
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 27-03-11, 17:51   #4593
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

moderatorul si-a facut doar treaba
nu cred ca remarcile facute acolo ridica cu ceva comunitatea Piatra-Neamt
cind o sa ajunga ReLLaXX la Piatra o sa va anunt pe toti pt a putea avea o discutie "live"
PS.Ali_ump din puncul meu de vedere ramine tot reprezentantul nostru de baza,nu cred ca poate sa-i ia cineva acest drept ,atit timp cit el mai vrea sa se implice,din partea mea are tot sprijinul si el cred ca stie acest lucru

Last edited by B16SIX; 27-03-11 at 17:57.
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 27-03-11, 18:03   #4594
sony_cristi
Peugeot Driver

Stage 5
 
sony_cristi's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 315
Member of:
[PEUGEOT]
Lightbulb Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Sony moderator )) votati da)
sony_cristi is offline   Reply With Quote
Old 27-03-11, 18:06   #4595
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by sony_cristi View Post
Sony moderator )) votati da)
din cate cunosc eu exista moderator Piatra-Neamt,asa ca mai ai de asteptat

Last edited by B16SIX; 27-03-11 at 18:14.
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 27-03-11, 18:17   #4596
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Cartman o sa lipseasca o perioada (oricum mi-a transmis personal ca el nu este un membru al comunitatii 4tuning si nici nu reprezinta interesele acesteia). Pana atunci ramane sa va organizati...pe cat posibil si daca doriti, bem o cafea mare impreuna. Si cred ca o sa vina destul de multa lume. Cu cat o sa reusiti sa lasati orgoliile la o parte, cu atat o sa fiti mai castigati. Chestie valabila pentru absolut toata lumea.

PS: Pe Cartman l-ati gresit grav ca purtator de cuvant. Daca el nu face parte din comunitate si nu ii reprezinta interesele atunci presupun ca a speculat un moment de glorie. Acum il are.

PS2: Exista moderator si isi face treaba.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 27-03-11, 18:23   #4597
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Ca sa completez esentialul de fapt. Postul lui Cartman a fost sters fiindca instiga la exprimarea unei opinii libere fara ca aceasta sa fi fost vreodata ingradita sau incomodata! El este singurul care a primit tratament preferential si asta fiindca a insistat (exces de zel, probabil). E ca si cum ai incuraja niste oameni sa dea foc inchisorii in care ei nu au fost inchisi niciodata. Pe motiv ca au fost privati de libertate. Eh, sa stiti ca pentru asta liderul "revoltei" poate sa ajunga la inchisoare. Sper ca logica e....clara.

Ocazii pentru discutii pe forumuri sunt... de ani de zile. Rezultatul este acelasi. Consider ca o intalnire la care putem atasa fete nick-urilor este mult mai utila. Si daca interesul vostru este ca lucrurile sa mearga mai bine sunt convins ca o sa puneti pe primul loc intalnirea si cafeaua. Dupa aia, liber la discutii pe forum. Daca si atunci o sa mai aveti motive sa aruncati cu noroi in toate partile si sa faceti caterinca...... meritati sectiunea asta asa cum o tineti.

Daca totul merge bine si va convine ideea, saptamana viitoare bem cafeaua aia mare.

Last edited by ReLLaXX; 27-03-11 at 18:38.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 27-03-11, 18:51   #4598
sony_cristi
Peugeot Driver

Stage 5
 
sony_cristi's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 315
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by B16SIX View Post
din cate cunosc eu exista moderator Piatra-Neamt,asa ca mai ai de asteptat
glumeam si eu) orikum nu as face fata
sony_cristi is offline   Reply With Quote
Old 27-03-11, 21:33   #4599
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

S-a deviat serios de la motivul crearii forumului, si anume discutii intre pasionatii de masini si tuning.. fapt pentru care in ultima perioada am inceput sa vizitez tot mai rar acest forum.

Cred ca mai sunt si altii in situatia mea... fapt pentru care ar trebui sa se ia masuri in acest sens si sa revenim la masini, motociclete, tuning si toate cele .. mai putin cele administrative (si certurile)
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 08:40   #4600
SisQuo

Stage 3
 
SisQuo's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 128
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Ca sa intrerup interminabila cearta ce monopolizeaza topicul, deschid o discutie cu o intrebare/comentariu:

Fac naveta Targu-Piatra, zilnic, atunci cand sunt in tara, si observ ca pe zi ce trece, pe cat e de frumoasa si ingrijita Piatra, pe atat de oribile si periculoase sunt intrarile din directiile Tg. Neamt sau Roman.
Daca tin minte, vreo 2 ani m-au frecat cu semafoarele alea de pe o parte pe alta (iesirea Tg. Neamt ma refer) pana au reusit sa finalizeze un covor proaspat de gropi. Acum observ ca cei din administratie nu se dezmint si au aprobat noi lucrari de "spargere" al asfaltului proaspat turnat (cum era el cu gropi).
Are cineva mai multe detalii referitor la cat mai dureaza bataia de joc din respectiva zona? Personal il consider drum cu sens unic; adica merg pe contrasens ca sa evit transeele. De o saptamana ca au revenit buldozerele la spart; ma ia o paranoia; dupa ce au sapat vreo 10 santuri de-a latul drumului, IAR, le-au umplut cu niste pamant/rumegus ca sa se spele pe maini.

Visez la ziua cand ne-am strange vreo 20 de masini sa blocam strada aia de-a binelea.

P.S. - Cer scuze pentru tonul agresiv dar tocmai am reusit sa imi stramb jantele. DIN NOU, in dimineata asta.
__________________

Last edited by SisQuo; 28-03-11 at 08:43.
SisQuo is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 10:14   #4601
AudioClass
Ford Driver

Stage 5
 
AudioClass's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 3,228
Member of:
[FORD]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Exista ruta ocolitoare, chiar foarte bine realizata, Dobreni-Girov-Izvoare-P.Neamt.
E ceva mai lunga dar merita.
Eu personal, nu am mai mers pe la Ocol de multisor.
AudioClass is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 10:19   #4602
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by AudioClass View Post
Exista ruta ocolitoare, chiar foarte bine realizata, Dobreni-Girov-Izvoare-P.Neamt.
E ceva mai lunga dar merita.
Eu personal, nu am mai mers pe la Ocol de multisor.
Pe Dobreni-Girov au aparut niste cratere de toata frumusetea. Cel putin ultima data cand am fost.... erau acolo (acum aprox.3 saptamani). Dar sigur e mai bine decat pe la Ocol.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 12:31   #4603
SisQuo

Stage 3
 
SisQuo's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 128
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by AudioClass View Post
Exista ruta ocolitoare, chiar foarte bine realizata, Dobreni-Girov-Izvoare-P.Neamt.
E ceva mai lunga dar merita.
Eu personal, nu am mai mers pe la Ocol de multisor.
Ma usuca naveta saptamanala (120km zilnic) deja pe ruta moarta. Daca o iau prin Roznov e mai bine dar mai luuuuuuung drumul. Daca e sa ma iau doar dupa peisaj si nu dupa km, ar fi si Tg. Neamt-Roman-Bacau-Piatra Neamt .
SisQuo is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 15:49   #4604
AddY.AVI

Stage 3
 
AddY.AVI's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 158
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Am si eu o simpla intrebare ,referitor la punctul de plecare la tot scandalul din ultimele 48 de ore de aici de pe forum,"Moderatorul nostru de ce nu si-a facut simtita prezenta sa zica si el ceva acolo ? Pana la urma care e treaba unui moderator ?Trebuie sa ai nik gen " Moderator .... " ? si gata asta e toata treaba ? pentru ca eu nu am vazut sa fi facut nimic dragul nostru moderator.

Intreb si eu ca omu, din curiozitate,ca de la conflictul cu moderatorul sa plecat , si sa ajuns undeva departee in "ceruri" ,(probabil de asta a nins afara )

Noi sa fim sanatosi !!
AddY.AVI is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 16:07   #4605
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by AddY.AVI View Post
Am si eu o simpla intrebare ,referitor la punctul de plecare la tot scandalul din ultimele 48 de ore de aici de pe forum,"Moderatorul nostru de ce nu si-a facut simtita prezenta sa zica si el ceva acolo ? Pana la urma care e treaba unui moderator ?Trebuie sa ai nik gen " Moderator .... " ? si gata asta e toata treaba ? pentru ca eu nu am vazut sa fi facut nimic dragul nostru moderator.

Intreb si eu ca omu, din curiozitate,ca de la conflictul cu moderatorul sa plecat , si sa ajuns undeva departee in "ceruri" ,(probabil de asta a nins afara )

Noi sa fim sanatosi !!
Moderatorul si-a facut simtita prezenta inca din primele momente si a moderat, chestie pe care nu mai aveti cum sa o vedeti acum.

Moderatorul nu avea ce sa discute cu Cartman fiindca acesta nu avea nici o problema legata de comunitate, nici ceva de rezolvat pentru aceasta si nici vreun interes sa faca ceva bun pentru aceasta. Ca dovada ca discursul lui a ajuns....acolo unde a ajuns. Motive pentru care moderatorul acestei sectiuni chiar nu avea de ce sa intervina aici. Pot sa te asigur insa ca a intervenit Live.

Pana la urma se intampla multe lucruri si nu simtiti prezenta celor care le pun in miscare. Important e ca ele se intampla.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -