Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-08-09, 14:50   #16
flp_e30

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 63
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

masina o sa primeasca un motor de 3,500 cmc 211cp si un cuplu de 300nm la 3500.....ramanand stok o perioada urmand un compresor sau o turbina......o suspensie si o fffff buna racire....masina o sa fie gata in curand......roll cage.......
flp_e30 is offline  
Old 24-08-09, 12:16   #17
flp_e30

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 63
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

sper k o sa fie sters toata treaba despre mine k nu merita efortul meu si nu numai
flp_e30 is offline  
Old 24-08-09, 12:34   #18
diesel_andy

Stage 2
 
diesel_andy's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 35
Member of:
[Opel]
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

Sincer , eu te sustin!!
diesel_andy is offline  
Old 24-08-09, 14:04   #19
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

Quote:
Originally Posted by flp_e30 View Post
sper k o sa fie sters toata treaba despre mine k nu merita efortul meu si nu numai
Ce te-a supărat aşa mult referitor la 4tuning de vrei să dispară topicul tău de aici?
aleks is offline  
Old 24-08-09, 16:27   #20
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

Ce sa intamplat de esti asa nervos pe noi?
askhy is offline  
Old 24-08-09, 20:31   #21
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Ce te-a supărat aşa mult referitor la 4tuning de vrei să dispară topicul tău de aici?


.. cred ca faptu ca u ai zis ca razvan e al 3 drifter .. din ro.. da parerea mea ca FLP se misca mai bine :X si il sustin
EDC_cip is offline  
Old 24-08-09, 20:54   #22
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

Quote:
Originally Posted by EDC_cip View Post
.. cred ca faptu ca u ai zis ca razvan e al 3 drifter .. din ro.. da parerea mea ca FLP se misca mai bine :X si il sustin
Efectiv acolo am uitat de evolutia lui, nu am realizat că el e băiatul care a făcut show-ul ăla frumos de la ERA Iaşi.
Eu unul regret mult gafa făcută, şi să ştiţi că n-am făcut-o cu intenţie, însă am mai gresit în prezentarea de la microfon (fiind o chestiune spontană din lipsă de moderator) dar m-au corectat băieţii, cum a fost cu confuzia By Alin, Alin tuning, etc, nu am apucat să-mi fac lectiile înainte şi s-a cunoscut. Trebuia doar să-mi spună cineva că am greşit şi remediam imediat. Sper să-l vedem la Suceava însă, la sfârşitul lui septembrie, şi promit că îmi răscumpăr greşeala cumva.
aleks is offline  
Old 24-08-09, 21:24   #23
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

Quote:
Originally Posted by flp_e30 View Post
sper k o sa fie sters toata treaba despre mine k nu merita efortul meu si nu numai
ai vrea tu
B16SIX is offline  
Old 24-08-09, 23:30   #24
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

FLP sa mor daca te inteleg...unde e problema ta??? Dc. teai inversunat asa???...Aleks nu cred ca ar trebui sa iti ceri atat scuze...am fost "in public" si nu consider ca altii au fost favorizati, altii au fost defavorizati. Poate nu ai fost cel mai bun MC dar nu ai calificare oficiala pentru asa ceva so...wher's the problem??? De exemplu de Misu nu prea am auzit mare branza...oricum...astea is figuri de femei parerea mea....sincer cine intra intra pentru satisfactia personala, face asta din pasiune...face spectacol pentru simpatia publicului...si sincer mar durea fix in fund ca X a fost pomenit de 9 ori, Y de 5 si eu de 3...deci...sa fim mai maturi. over&out
morpheusmaster is offline  
Old 24-08-09, 23:46   #25
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
FLP sa mor daca te inteleg...unde e problema ta??? Dc. teai inversunat asa???...Aleks nu cred ca ar trebui sa iti ceri atat scuze...am fost "in public" si nu consider ca altii au fost favorizati, altii au fost defavorizati. Poate nu ai fost cel mai bun MC dar nu ai calificare oficiala pentru asa ceva so...wher's the problem??? De exemplu de Misu nu prea am auzit mare branza...oricum...astea is figuri de femei parerea mea....sincer cine intra intra pentru satisfactia personala, face asta din pasiune...face spectacol pentru simpatia publicului...si sincer mar durea fix in fund ca X a fost pomenit de 9 ori, Y de 5 si eu de 3...deci...sa fim mai maturi. over&out
man.. haideti sa nu mai punem paie pe foc!
eram acolo langa aleks cand vorbea de ursu lui filip si omu chiar nu a stiut ca filip e cu bmw`ul albastru; chiar eu i`am spus ca`i filip cu noua lui masina, cealalta fiind in lucru(chiar am vorbit multisor despre bmw`ul tricolor)si dupa ce l`am informat a vorbit la microfon mult despre el laudandu`l cum abordeaza virajele si cum ii ies drifturile! deci aleks chiar n`a stiut o perioada lunga din eveniment ca filip e cel cu ursu albastru!
plus ca boxele alea nu stiu cum au fost pozitionate ca nu se auzea in tot poligonul ce vorbea aleks...
filip oricum se stie despre el ca-i foarte bun in ceea ce face si e cunoscut de multa lume din tara mai ales de cand a facut bmw`ul tricolor!!
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline  
Old 25-08-09, 20:41   #26
flp_e30

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 63
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

sa stie toata lumea sant catva care merita apreciat........
flp_e30 is offline  
Old 26-08-09, 13:40   #27
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

Filip ...ne cerem scuze pentru neplacerile create ... dar a fost primul eveniment al nostru ( Katana ) si din lipsa de experienta ( chiar nu ne-am asteptat sa fie atata lume ) am facut niste greseli .
stefan_88 is offline  
Old 26-08-09, 21:39   #28
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Default

Quote:
Originally Posted by flp_e30 View Post
sa stie toata lumea sant catva care merita apreciat........
de ex. eu

Quote:
Originally Posted by stefan_88 View Post
Filip ...ne cerem scuze pentru neplacerile create ... dar a fost primul eveniment al nostru ( Katana ) si din lipsa de experienta ( chiar nu ne-am asteptat sa fie atata lume ) am facut niste greseli .
ce tot atitea scuze,doar nu e vreo vedeta
asai trebuie,isi luase nasu la purtare

Last edited by aleks; 27-08-09 at 00:18.
B16SIX is offline  
Old 27-08-09, 00:39   #29
GabelloU

Stage 5
 
GabelloU's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 385
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

@aleks ce te face sa crezi ca sunt numai 4-5 ''drifteri'' in RO...Crezii ca alte orase nu ai si ei ''drifteri'' lor si locurile 1-2-3 Top Drifter din Ro nu e asa usor de stabilit doar de cateva concursuri prin Moldova...
FLP ''se da mult mai bn'' (parerea mea)

p.s. si tu tot ziceai la microfon ca Razvan(LKN) e al 3 - lea drifter din RO de parca Tengu sau Onofrei sunt gen baietii cu apa...si ca ei nu ar avea loc in topul celor 3 sau alti........
__________________

Last edited by GabelloU; 27-08-09 at 01:06.
GabelloU is offline  
Old 27-08-09, 00:59   #30
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: NT 69 FLP - BMW E30 Drift Project

Quote:
Originally Posted by GabelloU View Post
@aleks ce te face sa crezi ca sunt numai 4-5 ''drifteri'' in RO...Crezii ca alte orase nu ai si ei ''drifteri'' lor si locurile 1-2-3 Top Drifter din Ro nu e asa usor de stabilit doar de cateva concursuri prin Moldova...
FLP ''se da mult mai bn'' (parerea mea)

p.s. si tu tot ziceai la microfon ca Razvan(LKN) e la 3 - lea drifter din RO de parca Tengu sau Onofrei sunt gen baietii cu apa...si ca ei nu ar avea loc in topul celor 3 sau alti........
Vorbeam de participanţii oficiali în Campionatul Naţional, acolo unde şi Filip este între cei mai buni. tengu joacă în altă ligă, eu ştiu ce vorbesc, spre deosebire de alţii.
Am regretat că nu mi-am dat seama cine pilotează ursul, pentru că dacă îmi dădeam seama la timp ca el este unul şi acelaşi cu pilotul ursului tricolor aş fi avut destule de spus despre el.
Fiecare oraş are drifterii lui, au fost liberi sa se înscrie la fiecare etapă, din toţi câţi au fost cum de s-au evidenţiat doar Filip, Răzvan şi încă maxim 5 oameni? Simplu, pentru ca n-au tehnică, n-au antrenament, nu toacă maşini, gume, timp, aşa cum fac baieţii ăstia. E uşor să te dai drifter şi să spui ca oricum tu îi faci pe toţi şi când e vorba să intri pe traseu sa rupi gardurile şi jaloanele. Nu te-ai întrebat defapt de ce sunt aşa de apreciaţi baieţii ăstia? Pune-l pe Filip (că tot suntem pe topicul lui) să-ţi facă un traseu, simplu sau complex, şi o să crezi că e pe şine, îi ies trasele foarte bine şi mai face şi spectacol. Când or să demonstreze şi alti drifteri că pot asta, într-un cadru organizat şi oficial, o să mă înclin în faţa lor. Până atunci nu mă contra doar pentru că aşa e moda pe la Piatra zilele astea, că am mai văzut vreo 2 maşini şi vreo 3 show-uri până duminica trecută.

Last edited by aleks; 27-08-09 at 01:23.
aleks is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -