Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-08, 07:19   #1
NT79UFO

Stage 3
 
NT79UFO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 79
Member of:
[VW]
Default

Bai,imi place ce vad acasa si vad k lumea a inceput sa aprecieze altfel tuning-ul auto prin partile astea ale noastre.Alin face o treaba faina,vad k are idei misto,Ilarioane tine-o tot asa!!!.Vreau sa-i salut pe toti ce-i care ma cunosc si sper sa ne vedem cu masini tari pe la Teatru in fata.

Grasane,imi place Bora ta.Sunt taxiuri smechere ma in P Nt )

Last edited by Ali_ump; 27-03-08 at 09:32.
NT79UFO is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 13:31   #2
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

Salutare si bine ai venit printre noi!
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 05:40   #3
NT79UFO

Stage 3
 
NT79UFO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 79
Member of:
[VW]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
Salutare si bine ai venit printre noi!
Sal si tie!Dupa id nu te cunosc.... Poate ma luminezi
NT79UFO is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 11:26   #4
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

Quote:
Originally Posted by NT79UFO View Post
Sal si tie!Dupa id nu te cunosc.... Poate ma luminezi
poi nu ne cunoastem ..decat din vedere probabil... adik eu te stiu p u d mult nu stiu daca e si inversa treaba...dar in fine
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 14:03   #5
Nartik

Stage 4
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 257
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

Quote:
Originally Posted by NT79UFO View Post
Grasane,imi place Bora ta.Sunt taxiuri smechere ma in P Nt )
Ce masina mai ai acum?
Nartik is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 05:15   #6
NT79UFO

Stage 3
 
NT79UFO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 79
Member of:
[VW]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

Bai,eu nu mai stau in Piatra acum.Am ajuns peste Ocean.Mi-am luat un Nissan Altima aici,binenteles pe benzina k astora nu prea le plac motorina.
NT79UFO is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 08:45   #7
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,799
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

SAlutare ....bun venit la noi ... Alin este numele meu ...sunt moderatorul sectiunii Piatra Neamt. Daca sunt intrebari cu privire la forum ...sau orice altceva nu ezita sa ma contactezi Bafta si spor la postat! Si o intrebare ...de ce Altima ...poti pune ceva poze?
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 18:54   #8
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

si alta intrebare interesanta... ce varianta e ..coupe sau sedan? si nu ar strica o scurta prezentare... cu poze..!!
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 05:21   #9
NT79UFO

Stage 3
 
NT79UFO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 79
Member of:
[VW]
Arrow

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
si alta intrebare interesanta... ce varianta e ..coupe sau sedan? si nu ar strica o scurta prezentare... cu poze..!!
Bai nu e o varianta noua,e un sedan din 2000.Nissan Altima SE motor 2,4l(155 cp stock) 4 cilindri,manuala(5+1). Is super multumit de ea.Ma refer la raportul cmc si benzina halita.Nu am mai avut ocazia sa conduc japoneze sau coreene,dar sa stii k astia fac masini(mai ales japonezii)Deci sa nu va feriti de Honda,Toyota,Nissan sau Acura,Lexus,Infiniti daca aveti sansa sa cumparati.Cel putin la motoare si cutii le depasesc pe astea europeene(zic eu).Si tragi de ele la greu si nu te lasa.
Prima masina aici a fost un Chevy Corsica(ii ziceam vaca,k papa benzina....)Avea motor de 3,1l V6.Cand bagai picioru' in ea...
..zbura.
In Altima nu prea vreau sa investesc k poate am s-o schimb si nu prea merita $$$ de bagat in ea.I-am pus in schimb folie pe geamuri,o toba mai galagioasa k prea era liniste,pornire cu telecomanda,ceva muzik...

N-am avut timp sa-i pun amplifu' pt subwoofer si sa-i trag cablurile,dar cred k nu le mai pun pe asta.In schimb am apucat)sa-i pun difurile.Imi pare rau k nu am o poza la indemana .Am gasit niste Kicker-e pt usi super faine,rup.Deci k sa-ti spun cu ce firme "lucrrez":head-unit Pionner DEH P-6900UB(are mufa usb si pun muzik pe stick),dif Infinity pe fata si Kicker pe spate(componente toate),cabluri Kicker,amplif pt dif Pyle de 1000w si sa vad ce-am sa-i iau pt subwoofer.

Am si condensator de 2F dar cum ti-am spus nu cred k am sa le montez pe masinuta asta.Ce-as vrea sa-mi iau ar fi ori Subaru Impreza WRX STI ori Mitsubishi EVO IX sau X.Ca ma strange in spate cand le vad pe strada si eu cum is virusat........Dar o-i mai vedea.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2007_0804PixFujiFine0003.JPG
Views:	85
Size:	2.95 MB
ID:	495650   Click image for larger version

Name:	Altima4.JPG
Views:	91
Size:	3.05 MB
ID:	495651   Click image for larger version

Name:	Altima3.JPG
Views:	84
Size:	2.73 MB
ID:	495652  

Click image for larger version

Name:	Chevy Corsica 1.jpg
Views:	81
Size:	446.2 KB
ID:	495653   Click image for larger version

Name:	DSCN0009.JPG
Views:	85
Size:	1.84 MB
ID:	495654   Click image for larger version

Name:	DSCN0030.JPG
Views:	74
Size:	1.19 MB
ID:	495655  


Last edited by Ali_ump; 26-03-08 at 09:20.
NT79UFO is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 09:22   #10
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,799
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

Ma bucur sa ca ai parere buna despre japoneze ...pana nu ai una ...nu stii cu ce se manaca nu0i asa? Pe acas te mai intorci ?
frumoasa prezentare...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 12:21   #11
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

Quote:
Originally Posted by NT79UFO View Post
Bai nu e o varianta noua,e un sedan din 2000.Nissan Altima SE motor 2,4l(155 cp stock) 4 cilindri,manuala(5+1). Is super multumit de ea.Ma refer la raportul cmc si benzina halita.Nu am mai avut ocazia sa conduc japoneze sau coreene,dar sa stii k astia fac masini(mai ales japonezii)Deci sa nu va feriti de Honda,Toyota,Nissan sau Acura,Lexus,Infiniti daca aveti sansa sa cumparati.Cel putin la motoare si cutii le depasesc pe astea europeene(zic eu).Si tragi de ele la greu si nu te lasa.
Prima masina aici a fost un Chevy Corsica(ii ziceam vaca,k papa benzina....)Avea motor de 3,1l V6.Cand bagai picioru' in ea...
..zbura.
In Altima nu prea vreau sa investesc k poate am s-o schimb si nu prea merita $$$ de bagat in ea.I-am pus in schimb folie pe geamuri,o toba mai galagioasa k prea era liniste,pornire cu telecomanda,ceva muzik...

N-am avut timp sa-i pun amplifu' pt subwoofer si sa-i trag cablurile,dar cred k nu le mai pun pe asta.In schimb am apucat)sa-i pun difurile.Imi pare rau k nu am o poza la indemana .Am gasit niste Kicker-e pt usi super faine,rup.Deci k sa-ti spun cu ce firme "lucrrez":head-unit Pionner DEH P-6900UB(are mufa usb si pun muzik pe stick),dif Infinity pe fata si Kicker pe spate(componente toate),cabluri Kicker,amplif pt dif Pyle de 1000w si sa vad ce-am sa-i iau pt subwoofer.

Am si condensator de 2F dar cum ti-am spus nu cred k am sa le montez pe masinuta asta.Ce-as vrea sa-mi iau ar fi ori Subaru Impreza WRX STI ori Mitsubishi EVO IX sau X.Ca ma strange in spate cand le vad pe strada si eu cum is virusat........Dar o-i mai vedea.
frumoasa masinutza... dar am o intrebare..sper sa nu ma insel...varianta asta nu`i fabricata doar pentru america?? bafta!
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 27-03-08, 06:08   #12
NT79UFO

Stage 3
 
NT79UFO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 79
Member of:
[VW]
Default

Da,mi se pare k se face numai pt Amerik.Modelele din 2002 incoace le fac si pt Europa.M-am uitat pe mobile.de si am vazut de vanzare.

Sincer,nu stiu ce sa-ti spun.Is in ceata acum.Acasa stii cum e si aici te obisnuiesti cu un alt stil de viata.Dar,exista si un DARroblema e k Amerik asta nu e k la tv.Si tine minte ce zic.Aici SE MUNCESTE.Noroc k rasplata e pe masura,oricum se poate si mai bine.Dar crede-ma k m-am saturat de munca.Dar nu-i nimic k suntem tineri,nu?K sa ai tre' sa muncesti sau sa ciordesti.Da' eu nu am fost cu ciordeala,deci....Apropo cred k ai auzit Mesaj pt Europa-PARAZITII.Ce zici,tare nu???Ce mi-e dor de casa in p**a mea de treaba....Offf

Last edited by Ali_ump; 27-03-08 at 09:30.
NT79UFO is offline   Reply With Quote
Old 27-03-08, 09:31   #13
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,799
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

Am si eu un prieten in Chicago IL ....si stiu de la el ca se munceste pe rupte dar de cand e acolo ..a reusit sa puna bani de o casa aici in romania ...si acum are 2 masini acolo ...faina melodia .. Spor la treburi pe acolo
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 23:00   #14
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

Quote:
Originally Posted by NT79UFO View Post
Da,mi se pare k se face numai pt Amerik.Modelele din 2002 incoace le fac si pt Europa.M-am uitat pe mobile.de si am vazut de vanzare.

Sincer,nu stiu ce sa-ti spun.Is in ceata acum.Acasa stii cum e si aici te obisnuiesti cu un alt stil de viata.Dar,exista si un DARroblema e k Amerik asta nu e k la tv.Si tine minte ce zic.Aici SE MUNCESTE.Noroc k rasplata e pe masura,oricum se poate si mai bine.Dar crede-ma k m-am saturat de munca.Dar nu-i nimic k suntem tineri,nu?K sa ai tre' sa muncesti sau sa ciordesti.Da' eu nu am fost cu ciordeala,deci....Apropo cred k ai auzit Mesaj pt Europa-PARAZITII.Ce zici,tare nu???Ce mi-e dor de casa in p**a mea de treaba....Offf
Bvo tie.. jos palaria imi place cum gandesti! succes si in continuare!
si pe cand te intorci in tara?
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 20:14   #15
NT79UFO

Stage 3
 
NT79UFO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 79
Member of:
[VW]
Default Re: Salutare baietilor din Piatra(mai ales taximetristilor din Garda Veche)

Sincer sa-ti zic nu stiu cand.Mai stau pe aici ca in tara stii cum e.
NT79UFO is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -