Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-11, 20:08   #1201
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Masini vazute in Sibiu

daca o ardem in tuning mioritic
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image0196.jpg
Views:	63
Size:	254.7 KB
ID:	2018583  
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 26-05-11, 13:49   #1202
SB.89.MRS

Stage 3
 
SB.89.MRS's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 167
Default Re: Masini vazute in Sibiu

modelul nou cu baterie de 6v.
Off: bassu sa facem sa ne intalnim sa reglam conturile
SB.89.MRS is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 10:34   #1203
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Masini vazute in Sibiu

Quote:
Originally Posted by Nosfer View Post
kitsch tuning
nu inteleg, este kitsch k nu are pachet ///M???????????....ar fi cazul sa va maturizati, a pune pachet M inseamna REPLICA, ce are omu e tuning, din cate citesc eu in stanga ecranului scrie 4tuning nu 4replica, sunt milioane de pisici in tara asta cu pachet ///M, sunt curios cate sunt defapt ///M si under the hood....e foarte interesanta masina, tot respectul pt cei care incearca si altceva
__________________
BMW. Sheer Driving Pleasure
LIFE`S HARD, BUT IS EVEN HARDER WHEN YOU`RE STUPID!!!
DACA ESTI PROST DE MIC, CAND ESTI MARE DOAR TE JOCI
Bacteriile sunt singura cultura pe care o au unii oameni!
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 11:55   #1204
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Masini vazute in Sibiu

fan3xxl ai fost foarte tare cu postul asta. Spoilerul fata e REPLICA M3 e46 deci ai zis degeaba toate alea cu 4Replica si 4Tuning.
Asta e parerea noastra, niciodata un spoiler de M3E46 nu o sa se pupe cu E36 dpdv vizual. Parerea ta e alta si foarte bine, dar tot replica este

Taranii sunt aia care isi pun emblema M3 pe masina. Nu are nimic daca vrei sa arata bine masina cu un Paket M si tu ai 320d, sau AMG sau S-line samd
__________________
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 11:58   #1205
SB.89.MRS

Stage 3
 
SB.89.MRS's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 167
Default Re: Masini vazute in Sibiu

poti sa ai si 1.9 tdi 93 de cai si sa ii pui sigla de VRS? Good one MIG ?
SB.89.MRS is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 12:00   #1206
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Masini vazute in Sibiu

Pai io chiar am 1.9TDI
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 12:03   #1207
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Masini vazute in Sibiu

i`a pune o bara de M3 E46, vezi sunt la fel? eu nu cred....dar in fine...daca avea pachet ///M, toata lumea era pe aici, mama, misto, super....etc....IDEEA ERA CA ROMANU NU STIE ALTCEVA, asta macar a incercat altceva....pachetu ///M e ca si cum ar f**e toata tara aceeasi femeie, nu putem sa incercam altceva, tragem pe acelasi lucru
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 12:26   #1208
SB.89.MRS

Stage 3
 
SB.89.MRS's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 167
Default Re: Masini vazute in Sibiu

repede toti!!! colantati-va 1/4 din masina
SB.89.MRS is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 12:33   #1209
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Masini vazute in Sibiu

Deci io refuz sa cred ca tu esti de parere ca bara aia nu e replica Me46. Mai mult de atat nu o sa mai zic nimic.

p.s: Daca ar fi sa fac si eu o analogie, as zice ca tie iti place sa f**i femei urate doar pentru ca sunt mai speciale si te-ai saturat de toate bunaciunile pe care le vezi in poze, in filme si pe Ftv
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 12:51   #1210
RadooM

Stage 4
 
RadooM's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 293
Default Re: Masini vazute in Sibiu

Nu cred ca e unul care sa nu placa pachetul M pe BMW, dar a devenit destul de comun si nu cred ca are vreo legatura cu tuningul, mai degraba e un pachet de "infrumusetare" . E adevarat ca sa colantezi "1/4" dintr-o masina nu e foarte placut, dar nici cand vezi acelasi tip de masina cu acelasi vestit pachet M nu mai prezinta o noutate.
RadooM is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 13:01   #1211
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Masini vazute in Sibiu

Quote:
Originally Posted by SB.89.MRS View Post
repede toti!!! colantati-va 1/4 din masina
sarcasmul tau, ma lasa rece.
HAI SA NE CUMPARAM TOTI PISICI SI SA PUNEM PACHET ///M sa vedem ce iese...tot respectul pt cei care incearca si altceva....mai putin pentru ce`a portocalie....care, este ceva prea diferit....nu doresc a intra in detalii.
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 13:23   #1212
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Masini vazute in Sibiu

@ RadooM: Asta e genul de discutie care poate sa nu se termine niciodata, dar, tuning nu inseamna doar extrem ci orice modificare adusa unei masini.
Unora le place tuningul care mie imi provoaca varsaturi necontrolate, de exemplu ASTRA albastra de acum cateva pagini, sau gen NFS, care oricati bani ai baga si calitate si etc, vizual e oribil dpmdv.

Cred ca am mai pus odata filmuletul asta, nu mai stiu exact. Dupa mine astea sunt masini modificate cu gust. CLICK

Fan3 ai zis sa ne maturizam, oamenii din video asta sunt de 1000 ori mai maturi si au masini incredibil de frumoase si nu ies in evidenta prin spoilere unicat.

Gusturile e grele.
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 13:32   #1213
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Masini vazute in Sibiu

Paul, nu vreau sa te jignesc, sau sa ma intelegi gresit, dar nu inteleg ce treaba are P**DA cu ficatul, ce ai pus tu acolo, este GRUPUL VAG....vorbeam despre BMW...cum ar fii : https://www.youtube.com/watch?v=vxXzXRlCdc8
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 13:43   #1214
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Masini vazute in Sibiu

Am vrut sa evidentiez stilul de modificari si filmuletul ala l-am stiut eu. Dar si in video care l-ai pus tu 70 si % din masini sunt OEM dpdv al kitului exterior plus o suspensie si jante si alea imi plac la nebunie. Cele extreme nu sunt pe gustul meu deloc si de aia fiecare isi da cu parerea.
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 13:51   #1215
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Masini vazute in Sibiu

@Fane: kitch tuning este faptu` ca si-a pus stickere cu "Wanted" si "no speed limit", si ca si-a colantat un sfert din masina.
Ca ai dat-o in bara cu bara de M si continui sa crezi ca nu s-a prins nimeni... ce sa zic...aiurea.
Incearca sa te maturizezi si sa nu mai sari la gatul oamenilor pe care nu ii cunosti.
Poate ce tu consideri tuning altii considera kitch, fiecare cu parerea lui... sunt convins ca exista oameni care sa fie uimiti de cat de bine arata masina ta, si altii care comenteaza la adresa ei... nu trebuie judecati nici unii nici altii... fiecare are dreptul la opinie, si toti pot sa vina cu argumente pro/contra ideilor pe care le sustin.

@Radoom: ai dreptate, devine comun, mai ales cand alte optiuni sunt destul de ridicate ca si pret de achizitie si intretinere....fapt ce influenteaza in primu` rand decizia romanului de a monta ORICE pe masina...."E scump? Nu-mi trebuie...fac io cumva si arata bine si cu stickere reising"....

@MRS: nu face glume pe care nu toti le inteleg...

@PaulMIG : 1.9 TDI cu I rosu? asta inseamna ca ai cat... 54 de cai? cand te fac o linie?
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -