Salut. Masina mea:
Subaru Impreza WRX.
An fabricatie: 2006
Motor: 2500 cc
Km: 52000
In plus fata de dotarea standard: dvd player jvc, linie audio jl audio, amplificator JBL, suspensie sport bilstein b14, evacuare (downpipe+catback)hks, admisie aem, blowoff valve hks, pompa benzina 255l-h walbro, bujii racing HKS, soft racingcode - 320cp la 5700rot-min.
Probleme: marea greseala a fost montarea suspensiei bilstein. Am schimbat-o deja o data in garantie si acum urmeaza sa o schimb a doua oara. Si asta in interval de 6 luni.
In rest masina e super ok.
Si mai urmeaza ...
Nu mai vorbiti aiurea ca daca citeste cineva nou, chiar crede ca omu isi deschide vulcanizare, dar nu e asa.
Iti raspund eu dydy in locul lui, masina sta incredibil de bine pe drum. Gumele sunt de nota 10, musca din asfalt. Ajuta foarte mult si xDrive-ul dar oricum 255 pe spate se simte. Cel mai impresionat sunt de suspensie, e stoc si se comporta uimitor de bine la curbe in viteza mare sau schimbari bruste de directie.
mersi, eu ma refeream la puterea motorului, avand in vedere achizitionarea supercharger-ului, in contextul replicilor anterioare...
(compresor-aer-vulcanizare) asta pentru cei care erau in ceata...
mersi de raspuns
Salut. Masina mea:
Subaru Impreza WRX.
An fabricatie: 2006
Motor: 2500 cc
Km: 52000
In plus fata de dotarea standard: dvd player jvc, linie audio jl audio, amplificator JBL, suspensie sport bilstein b14, evacuare (downpipe+catback)hks, admisie aem, blowoff valve hks, pompa benzina 255l-h walbro, bujii racing HKS, soft racingcode - 320cp la 5700rot-min.
Probleme: marea greseala a fost montarea suspensiei bilstein. Am schimbat-o deja o data in garantie si acum urmeaza sa o schimb a doua oara. Si asta in interval de 6 luni.
In rest masina e super ok.
Si mai urmeaza ...
sexy masinuta si pe deasupra, mai are si putere...
sa o stapanesti fara probleme.
Stiu ca te refereai la cai. In legatura cu puterea, esti pe aproape.
Bine ai venit ambro. Masina am tot vazut-o de mult pe Milea, dar niciodata in mers sau sa o aud, nu credeam ca are atatea modificari. Sa-ti traiasca! Suspensia e de top, ce s-a intamplat mai exact? banuiesc ca nu se preteaza la drumurile noastre. Franele mai fac fata cu brio noii puteri? Sunt foarte curios cum suna evacuarea dar si blow-off-ul
O parere personala, eleronu ar merita schimbat. Mai bine deloc decat ala Cu cel de STI arata mult mai bine, sau poate chiar unu WRC
Multumesc de aprecieri.
Suspensia bilstein nu este cea mai de top pt acest model, probabil aici am gresit, trebuia sa o fi luat pe aia dar era mai scumpa cu aproape 1000 E. Amortizoarele in ciuda faptului ca bat ca la o carutza, sunt eficiente (peste 80%). Dar nu poti sa mergi din cauza zgomotului.
In rest urmeaza schimbari vizuale la caroserie: capota, portbagaj si eleron (de acord cu tine PaulMIG ca e urat) din carbon - Seibon, si un schimbator mai rapid de viteze.
BOV-ul suna excelent dar l-am dat temporar jos pt. ca trebuie sa fac niste modificari in soft pt. a functiona corect.
Iar pe viitor va mai tin la curent.
carbon=orgasm (asta e si pentru tine Bart).
Jante, OZ Ultraleggera Race Gold (Subaru Exclusive) sau ceva planuri de viitor? Defapt, in combinatie cu carbonul, cel mai bine ar merge niste jante graphite sau ceva inchis la culoare