Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-12, 17:59   #3001
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Cauta pe be loud Hertz Dieci DSK 165.2

Nu, nu vin astazi, got work to do !
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 18:00   #3002
deyu010

Stage 5
 
deyu010's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 339
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

da dar nu imi permite bugetu sa dau atat....
deyu010 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 18:03   #3003
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Dar nici alea nu prea merita asta spun )

Ce mai ai pe masina? Unde vrei sa ajungi ? Conteaza foarte mult.
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 18:03   #3004
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

hertz dieci dsk 165 recomand si cu amplificare
iar daca te tine buzunarul focal polyglass sau utopia
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 18:03   #3005
deyu010

Stage 5
 
deyu010's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 339
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

pai vedem nu dau chiar acuma bani pe ele mai am inca altele de plati la masinutza
o sa vin sa vad
deyu010 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 18:11   #3006
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Astazi e la 7:30 la omu fara pompa ?
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 18:12   #3007
deyu010

Stage 5
 
deyu010's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 339
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

da asa a ramas
deyu010 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 18:14   #3008
SynTheLaZ
VW Driver

Stage 5
 
SynTheLaZ's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,038
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Incerc sa ajung si eu.

Te uiti dupa Golf 3 SUV

Still rollin` on winter ones .....
SynTheLaZ is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 18:15   #3009
deyu010

Stage 5
 
deyu010's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 339
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

ok am inteles
deyu010 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 21:39   #3010
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Legat de discutia de mai devreme, cu stilurile de tuning.. gusturile nu se pot discuta. Fiecare avem preferintele noastre, sunt foarte faine clean & stanced dar si japonezele alea crazy pot fi super, totul e sa se faca modificarile cu gust. Chestiile ieftine si improvizatiile aiurea in loc sa aduca un plus, mai mult strica.

Partea a 2-a.. liniute? eu zic ca persoanele cu masini sub 200 de cai (majoritatea dintre noi) nici n-ar trebui sa se gandeasca la drag race. Liniuta cu 6 cai frumosi nu mai e liniuta, e sprint cu caruta si caii aia, putini cati sunt, o sa aiba de suferit mai devreme sau mai tarziu. Deci mai bine stati cuminti acolo, si lasati liniutele pt oamenii care chiar au masini de asa ceva.
__________________
BMWERKE
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 21:44   #3011
mk3gti

Stage 5
 
mk3gti's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 736
Member of:
[Honda]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Quote:
Originally Posted by Nosfer View Post
Legat de discutia de mai devreme, cu stilurile de tuning.. gusturile nu se pot discuta. Fiecare avem preferintele noastre, sunt foarte faine clean & stanced dar si japonezele alea crazy pot fi super, totul e sa se faca modificarile cu gust. Chestiile ieftine si improvizatiile aiurea in loc sa aduca un plus, mai mult strica.

Partea a 2-a.. liniute? eu zic ca persoanele cu masini sub 200 de cai (majoritatea dintre noi) nici n-ar trebui sa se gandeasca la drag race. Liniuta cu 6 cai frumosi nu mai e liniuta, e sprint cu caruta si caii aia, putini cati sunt, o sa aiba de suferit mai devreme sau mai tarziu. Deci mai bine stati cuminti acolo, si lasati liniutele pt oamenii care chiar au masini de asa ceva.
Deci intr-un fel consideri ca am partea mea de dreptate nu ?
In fine , fiecare ramane cu ale lui , eu cu jaful meu japonez lasat blana cu care nu pot merge mai tare de 30 la ora (citez LupAlb) si el cu golful lui modificat pentru liniute si uite asa toata lumea e fericita .
__________________

Haters gonna hate .

*VAND JANTE SI ANVELOPE* 0726278641 - ANDREI
mk3gti is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 23:18   #3012
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Nos, liniute pot sa fac si cu o dacie (sau tu crezi ca liniutele au inceput sa se faca direct cu masini de peste 200 de cai?)
Importanta este distractia, si mai mult decat atat, cel mai important este CARACTERUL OMULUI.
Daca eu nu te-as cunoaste, si as lasa sa se inteleaga ca umblu cu tine, tie cam cum ti s-ar parea? ca sunt un figurant, corect?
Daca as veni cu masina stock, dar cu o reglabila pe ea, si tu ai avea primu` eleron ce l-ai avut pe masina, si as zice ca ai o masina naspa si ca eu nu ma vad umbland cu tine, ca tu ai masina facuta cu "fibra"... cum ar parea? ipocrizie corect?
Eu nu am nimic cu stilul lui de tuning, eu am cu caracterul lui si cu mentalitatea lui. In primul rand ca a generalizat de la ZEU la toata lumea. In al doilea rand poate ca ZEU a vrut sa aiba o masina controversata...important este ca el si-o face singur, si poate asta e un pas intermediar. Nu stiu, ca eu nu am vb cu omu` ce e cu alea. Nici mie nu imi plac, dar eu nu stau sa barfesc si sa judec omul pe la spate, eu daca am ceva de reprosat ii spun in fata. Primul lucru cand a venit la intalnire cu alea pe masina i-am spus.
Si iarasi iti arat ca e vorba de caracter
Apoi omu` face provocari la intimidare, crezand ca imi e frica sa ma dau cu el sau ceva... si cand accept zice ca el nu se da, ca una, ca alta... deci iarasi figuri si ipocrizie.
Eu oameni de-astia nu prea accept in jurul meu.
Nu am zis ca nu poate veni la intalnire, ca doar e liber pentru toti, am postat doar o discutie cu el (fara sa ii pun numele) si atat.
Tocmai pentru a evidentia ce caractere nu o sa reziste prea mult la intalniri...
Si imi place ca omu` te stie foarte bine, draga NOS ... cred ca e un fel de "stalker" asa....ai grija ia un ordin de restrictie ceva... poate te asteapta in scara
Trecand peste asta, eu nu vorbeam de tuning aici (desi pe o japoneza arata de 1000 de ori mai bine JDM style decat OEM, dar in lipsa de bani o faci OEM), ca intr-adevar, gusturile nu se discuta, si e vorba si de fonduri aici.
Eu vorbeam de caracter, de mentalitate, de mod de a pune problema. Omul incearca sa para superior, dar nu stiu, ca nu prea il cunoaste nimeni. Eu cred ca incearca sa capete atentie...desi el nu o arde cu astia cu "fibra", astia "nfsisti"...
Prietene, ce cauti pe forumu` asta atunci? ca aia "nfs-isti" o cam "ard" pe la intalnirile astea.....la care tu nu vrei sa vii ca sunt oameni care s-au dat pe "fibra".
Eu inca ma prapadesc de ras....
Cam atat ca iarasi fac pomelnic si striga lumea
Too Long Didn't Read!
Stima.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 23:20   #3013
mk3gti

Stage 5
 
mk3gti's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 736
Member of:
[Honda]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Te las in lumea ta amice ca vad ca nu am ce discuta cu tine , cel mai inteligent cedeaza si de data asta , eu sunt acela . Bafta
mk3gti is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 23:25   #3014
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

pai cum fratioare? cand mi-ai adus atatea argumente? a...ba nu...stai.... nu ai avut nici un argument... in afara de faptul ca am inteles eu gresit.
Eu nu stiu cand am zis ca masina mea e de linii, poate imi arati si mie in conversatie fraza respectiva.... daca nu, o sa caut eu ca am toata conversatia... dar de provocat ai provocat....
Nu am masina de linii, ca eu am barca... dar de distractie tot ma dau cu tine.
Ne dam pe milea, sau daca chiar vrei sa facem de distractie, hai sa ne dam pe calea poplacii intre valea aurie si bvdul victoriei....si ma dau cu tine eu pe jos si tu cu masina ta "low".
Daca erai atat de destept, nu faceai gafele pe care le-ai facut.
Asta a fost ultimul comentariu pe forum la adresa ta.... raman in lumea mea...e plina de culoare.
Respect.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 23:50   #3015
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

TLDR )
Nosfer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -