Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-08, 13:48   #1066
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Sibiu

ramaneti acolo mah si voi..dormim toti unii peste altii...va fi si un club..dar nu avem noi soferi.de fapt ei..ca eu mai cunosc soferitze de pe vremea facultatii :P

intrebare: drumul Bv-SB cum e? sincer...masinile cu suspensii sport, roti pe 18-19...cum se descurca? ca daca vin pe Vl..ocolesc cam mult.

bah, migule, frumos in cluj..m-as muta acolo am bagat scurt 1m de mici la Pirati si 1l de whisky in Obsession )) am fost deja de multe ori....si sper sa ajung mereu.

dar si in SB te distrezi. mai exista caro? cotton..ceva?
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 16:52   #1067
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Sibiu

Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post
intrebare: drumul Bv-SB cum e? sincer...masinile cu suspensii sport, roti pe 18-19...cum se descurca? ca daca vin pe Vl..ocolesc cam mult.
o sa-si roage moartea pe drumul ala
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 18:49   #1068
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Sibiu

Drumul este praf... In 8 martie am fost la Raliul Brasovului deci sigur nu s-au schimbat multe de atunci, iar viteza medie Sibiu - Fagaras (ca dupa drumu ii un pic mai bun) cred ca 50. A se tine cont ca Clio meu e un fel de offroader in domeniul suspensiei. Nu e genu de drum cu portiuni stricate iar intre ele sa poti merge cu viteza si sa recuperezi...absolut peste tot sunt denivelari si borduri in asfalt. Plus gropi in curbe pe portiuni cu 1 banda pe sens pe care nu le mai poti evita decat cu bulan. O si zis "GTI" ca daca mergeam cu masina lui pan la raliu...coborau toti sfintii pe pamant. Ideea este sa va luati o ora extra ca si timp pe drum ca sa puteti merge incet sa nu va tasati ceva vertebre aia cu suspensii sport. Inca o parte foarte proasta este ca nu prea poti depasi...pt ca daca vrei depasire tre sa accelerezi si 100% dai in gropi sau mai stiu io ce mai ales daca depasesti ceva TIR.
Caro ar trebui sa se redeschida dar cu o alta denumire...a fost vandut, etc. Cotton nu mai este de vreo 7 ani cred. Exista Liquid care e un fel de Obsession mai naspa si mult mai fitos. S-a deschis Gaudi, am fost de 2 ori, muzica mai de toata felurile. Daca nu, stam pe terase si agatam fetite de-o varsta cu pedeapsa. Apropo, se va inchide Obsession pt ca va fi un supermarket acolo sau ceva, asa ca sa mergi in Cj curand sa-l mai prinzi, dar s-a deschis Midi care am inteles ca ii mai tare cu toate ca inca nu am fost...
__________________
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 00:21   #1069
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Sibiu

merci de info. vom veni pe Buc-Vl-Sb.
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 03:58   #1070
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: Sibiu

asa asa...aia e cea mai buna ruta pentru suspensi sport si jante mari si late....e naspa rau drumul.eu il fac saptamanal...groaznic
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 06:54   #1071
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Sibiu

care stie unde imi pot face o placuta de inmatriculare cum e cea pt motoare?
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 13:15   #1072
silviu82

Stage 3
 
silviu82's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 133
Default

Quote:
Originally Posted by Bassu_SIV View Post
care stie unde imi pot face o placuta de inmatriculare cum e cea pt motoare?
da frate iti face politia tre sa mergi la ghiseu si intrebi ce acte iti trebe

dar la inmatriculari langa liceul Goga tre' sa mergi

Last edited by PaulMIG; 11-05-08 at 00:49.
silviu82 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 13:53   #1073
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Sibiu

Quote:
Originally Posted by silviu82 View Post
dar la inmatriculari langa liceul Goga tre' sa mergi
tre sa te duci sa le demonstrezi ca iti trebuie placuta respectiva
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 15-04-08, 12:40   #1074
Sharky_Luci

Stage 1
 
Sharky_Luci's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 18
Default Re: Sibiu

as veni si eu la o intalnire cu voi dar ma fac de rusine cu carutza mea pe langa voi cu motoare modificate si etc daca ma primiti si pe mine sa ma anuntati :d ms
Sharky_Luci is offline   Reply With Quote
Old 15-04-08, 20:54   #1075
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu

Quote:
Originally Posted by Sharky_Luci View Post
as veni si eu la o intalnire cu voi dar ma fac de rusine cu carutza mea pe langa voi cu motoare modificate si etc daca ma primiti si pe mine sa ma anuntati :d ms
frate, ai o parere proasta despre oameni, ca pana la urma nu e nimeni "rau" , daca tie iti place masina, si esti pasionat, o sa te accepte ....plus ca daca vrei sa faci modificari la motor..... sunt oamenii atat de pasionati incat te pot indruma clar...
Poate eu vorbesc prostii, si daca i asa, ii rog pe baieti sa ma scuze, si pe moderatori sa mi stearga postu...
Plus ca masina mea e stock frate, 90 de CP, golf 3
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 15-04-08, 22:49   #1076
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Sibiu

Luci, nici nu se pune problema "sa te faci de rusine"... Intre noi, problema se pune pe caracterul fiecaruia nu pe ce masina are. Multi avem masini fara pretentii. Poti veni oricand la orice intalnire.
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 16-04-08, 09:26   #1077
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Sibiu

si de multe ori au venit si golfuri 2 stock...si eu tot de la golf 1, 2 am inceput...si inca imi plac promit ca te dau 1 tura cu S3 si 250-260 de cai daca ma dai o tura cu golf 3 deal?

conteaza omu si nu neaparat masina. doar sa aveti grija cand veniti, sa anuntati din timp ca sa fim pe acolo. bem o bere impreuna. eu voi ajunge noaptea vineri destul de tarziu...si sambata vom fi prin SB. sambata dupa masa sau catre seara ne apucam de Amicu Daniel

nu e o intalnire privata
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 07:32   #1078
Sharky_Luci

Stage 1
 
Sharky_Luci's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 18
Default Re: Sibiu

sa stiti k tare mult imi doresc sa vin si eu la o intalnire si sa va cunosc numa lasati-mi si mie un anunt knd e sa vad din timp k, cu serviciul care il am abia apuc sa mai intru si eu cate putin. va multumesc.
Sharky_Luci is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 09:00   #1079
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu

Quote:
Originally Posted by Sharky_Luci View Post
sa stiti k tare mult imi doresc sa vin si eu la o intalnire si sa va cunosc numa lasati-mi si mie un anunt knd e sa vad din timp k, cu serviciul care il am abia apuc sa mai intru si eu cate putin. va multumesc.
Cel mai bine e sa iei adresele de mess de al iuzarii sibiu si sa contactezi lumea pe mess, ca nu prea se anunta pe forum intalnirile, pentru ca exista anumite persoane care verifica forumurile pentru alte scopuri.
Ia adresele tuturor de mess, si o sa vezi ca o sa fi informat.
Daca nu adresele, macar ia numerele de telefon (care le mai au puse) si vorbeste cu oamenii, pentru ca dup-aia sa te sune si pe tine cand se intampla cate ceva.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 18-04-08, 09:27   #1080
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Sibiu

deja lumea a plecat. unii au ajuns de aseara. SB here we come. eu cu colegul 5TORM cu leon negru TDI rau rau cred ca vom ajunge ultimii la noapte. dar plecam, ultimii.
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -