Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Alte discutii Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 16-11-08, 18:49   #406
malagutif10

Stage 3
 
malagutif10's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 107
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

ce tampenie. daca ai cabul de kilometraj rupt iti da o eraore in comp de bord si iti opreste masina in mers................acum nu mai pot merge cu masina pana nu schimb cablul..................am si vesti bune insa. dupa munca de 2 zile, am montat farurile cu lupa si becuri cu xenon...........cateva poze pe pagina mea, o sa mai fac sapt viitoare.........
malagutif10 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 21:39   #407
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by Dracushor View Post
de ce nu organizati si voi undeva mai aproape... sa zicem in cluj... ca suntem multi in capatul celalalt al tarii la propriu... deci eu zic ca sa ne organizam bine si va iesi ceva foarte frumos
In sfarsit apari!
Am asteptat sa vii si tu la Intalnirea de la Felix - Club Opel!
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 22:34   #408
Tony_rockafeller

Stage 2
 
Tony_rockafeller's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 26
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by Dracushor View Post
de ce nu organizati si voi undeva mai aproape... sa zicem in cluj... ca suntem multi in capatul celalalt al tarii la propriu... deci eu zic ca sa ne organizam bine si va iesi ceva foarte frumos
Da,da la Cj chiar ar merge o intalnire de tigre
Tony_rockafeller is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 22:43   #409
lexick

Stage 2
 
lexick's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 26
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by Dracushor View Post
de ce nu organizati si voi undeva mai aproape... sa zicem in cluj... ca suntem multi in capatul celalalt al tarii la propriu... deci eu zic ca sa ne organizam bine si va iesi ceva foarte frumos
1. La mana ...Merci de primire.
2.Daca e asa important o sa fac un topic cu prezentare, desii nu prea am ce sa prezint ca e luata proaspat nu am apucat sa bag in ea bani ..
3.Constanta e undeva la capatul tarii intr`adevar, poate e in graba , dar din experientele anterioare va zic cu cat amana o chestie cu atat nu o sa o mai faci. Daca faci 5 mii de pregatiri va trece jumatate de an .
4. Eu ziceam sa facem o intrunire initial in Constanta, sa incercam sa adunam mai multi chiar, ca sunt o droaie de tigre prin Cta , am putea sa facem niste autocolante , am eu posibilitatea... de ce sa nu devenim o comunitate, chiar si asa in graba , e nevoie sa treaca 1 , 2 ani ca sa ne miscam? Cu tot respectul eu zic ca lucru facut spontan tine cel mai bine.Prea multe planificari , dauneaza grav sanatatii
5.O sa incer sa il ajut pe ady sa isi termine treaba la masina , mi`as dori sa vina si el, daca nu poate sa vina sa ne intalneasca il iau personal in drum .
6. La club Tigra , daca si voi sunteti de acord, sunt bineveniti toti iubitorii , ce daca nu ai Tigra ...pe sosea si in service intr`o anumita Duminica, vi cu Trabantu cu dacia cu ce vrei tu , important e sa vi din pasiune sa discuti cu ceilalti.
7. Nu excludem posibilitatea ca sa organizam evenimente prin mijlocul tarii , dar mai intai trebuie sa incercam sa ne cunoastem ca comunitati locale , ar fi mult mai trandy de ex. sa plecam toti din Cta 6,7,-15 cati suntem spre undeva in mijlocul tarii , dar noi nu ne cunoastem intre noi.
8. Am scris cam mult , dar mai erau nu vreau sa plictisesc mai mult


Ps: uitati`va cate Club Tigra sunt in Italia , o droaie si fac niste evenimente superbe , am fost la 2 acolo am ramas uimit cat de uniti erau si se ajutau ca fratii....bine noi suntem romani ...dar...
lexick is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 22:44   #410
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

era mai marfa la mare ) poze pe plaja astea :P
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 23:05   #411
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

@ Lexick trimite si mie un msg privat cu id tau. Vreau sa vorbesc ceva cu tine. Ms

@ Io4Rap daca vreodata ai de gand sa vi in constanta pentru o intalnire vino. Pana la urma poate se face o intalnire in Constanta si un in Cluj . Ar fi bestial ca apoi sa sa intalneasca echipa Dobrogei cu Zona Clujului .. aia ar fi fost adevarata intrunire,deci ce vorbim aici noi astia aproape de constanta putem sa ne intalnimn oricand,chiar daca unii dintre noi nu avem masiniile sau ceva de genu. ne putem cunoaste foarte bine inainte si la o cafea ceva,dc nu .
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 23:09   #412
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Pai eu oricum mi-am propus sa trec iarna asta pe la mare, acum am inca un motiv in plus sa vin :P
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 23:35   #413
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Sunt de acord cu cele scrise de @lexick.
Voi cei din zona Constanta aveti norocul ca sunteti deja 4 (?) care aveti Tigra.
Mai sunt cei din Ramnicu Valcea si Bucuresti. Ce va opreste sa va intalniti?
In vest suntem mai rasfirati (momentan).
Hai sa incepem cu aceste intalniri locale.
Eu saptamana viitoare s-ar putea sa merg la Timisoara la o intalnire Club Opel la care e posibil sa ma intalnesc cu @Andrash.
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 11:08   #414
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Lili zici timisoara? dami mai multe detalii ca ma gadila gandul ca sa ma duk si eu :P
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 11:20   #415
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Meeting Opel Timisoara - Arad, dar e posibil sa vina si din Oradea. Ora, locatia nu e stabilita inca exact. Va fi sambata in jur de ora 17.00.
Mai multe amanunte gasesti pe celalalt forum, dar mai vorbim pana atunci.
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 12:57   #416
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Am si eu o intrebare pentru aia mai batrani si mai intelepti de pe forum ) Stie cineva ce mufa are o tigra din `95 la computerul de bord? OBD2 sau ALDL?
__________________
Dezmembrez Opel Tigra '95 Full -> https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post2938788
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 13:01   #417
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

are mufa aldl
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 13:04   #418
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Asa ma gandeam si eu. Ok ms mult
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 13:07   #419
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by malagutif10 View Post
ce tampenie. daca ai cabul de kilometraj rupt iti da o eraore in comp de bord si iti opreste masina in mers................acum nu mai pot merge cu masina pana nu schimb cablul..................am si vesti bune insa. dupa munca de 2 zile, am montat farurile cu lupa si becuri cu xenon...........cateva poze pe pagina mea, o sa mai fac sapt viitoare.........
Gresit, poti merge cu masina si te obisnuiesti . Eu am stat cu cablul de km nou in portbagaj timp de 9 luni(celalalt era rupt) .
Motorul ti se opreste in momentul in care esti intr-o treapta de viteza si iei piciorul de pe pedala de acceleratie si turatia scade cateva sute de ture(2-3 cel putin) .
Eu ma obisnuisem si scoateam pe liber sau apasam pedala de ambreiaj atunci cand vroiam sa franez . Ce e drept, vine iarna si nu ai sa poti folosi frana de motor ca ti se va opri motorul .
Ai cod de eroare stocat , nu mai retin exact nr dar e VSS(Vehicle Speed Sensor)-No signal .

Cadou ptr noul vostru forum/club :
1.http://www.clubopel.com/viewtopic.ph...331&highlight=
2.http://www.clubopel.com/viewtopic.ph...144&highlight=
3.http://www.clubopel.com/viewtopic.ph...366&highlight=
__________________

Last edited by BC-20-LET; 17-11-08 at 13:11.
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 18:14   #420
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by Io4rap View Post
Am si eu o intrebare pentru aia mai batrani si mai intelepti de pe forum ) Stie cineva ce mufa are o tigra din `95 la computerul de bord? OBD2 sau ALDL?
Conteaza si luna chiar daca e din 95.Ex. a mea e din 17.11.95 si am obd2 a lu fratimiu e 05.95 si e aldl.
@dy_best is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -