Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Alte discutii Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 28-10-08, 23:03   #46
LilS

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

cineva spune ca are consum redus,vine altcineva si spune ca nu e chiar asa mai asteptam si alte posturi
LilS is offline   Reply With Quote
Old 29-10-08, 08:46   #47
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

eu am una cu motor de 1,4 ! in exterior scot un consum undeva pe la 6-6,5 dar in oras imi ia intre 8,5-9,5 ! depinde mult si de aglomeratie, si de stilul de condus !!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-08, 10:18   #48
tigra

Stage 2
 
tigra's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 40
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

Quote:
Originally Posted by LilS View Post
Baieti tin sa va salut in primu si in primu rand.Ca toti baietii sunt si eu in cautare de o masina si ma intereseaza mult opel tigra.Am citit si eu toate posturile voastre in legatura cu opel tigra si mi-am format cat de cat o parere despre masina.Eu inca nu imi stiu bugetul pt masina dar ma gandesc ca daca o sa fie mic, un opel tigra ar fi cel mai bine sa imi iau. Alex cum a ramas,ti-ai luat sau nu ? Spune si tu cum se comporta masina ca sa stiu daca e o alegere buna tigra.Baieti care mai aveti tigra si imi mai puteti spune cate ceva despre ea in legatura cu piesele si daca se merita intr-adevar sa mai cumperi tigra.
Parerea mea este ca dak vrei sa te orientezi spre un tigra trebuie sa vb cu cei care au si conduc opel tigra.Este o masina cu costuri mici in ceea ce priveste intretinerea , piesele si consumul.Eu vb de modelul vechi de tigra nu de cel nou care are 2 locuri.Masina are initial 4 locuri , in fata este destul spatiu iar locurile din spate dak nu ai 1.80m si vreo 90 de kg e ok.Eu m-am indragostit de aceasta masina de prima data cand m-am urcat in ea , este foate comoda parerea mea, usor de condus , sprintena si usor de parcat.Dak vrei mai multe pareri in pe https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel/87445-discutii-membrii-grupului-tigra-club.html.
tigra is offline   Reply With Quote
Old 31-10-08, 13:19   #49
LilS

Stock
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

Pai de pe acest forum ma pot informa in legatura cu tigra,prietenii mei nu au niciunul tigra.Au peugeot,passaturi sau chevrolet insa eu vreau o tigra Inca nu am avut placerea sa ma urc intr-o tigra sa nu mai zic de condus.Oricum m-am indragostit de masina asta si o sa fac tot posibilul sa am si eu tigra mea
LilS is offline   Reply With Quote
Old 31-10-08, 21:50   #50
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

Ce consum am eu la Tigra 1.4?
In oras aprox. 11 l. Am avut si 12.3 l, anul trecut cand o tineam doar intr-a I-a in oras pe un bulevard care era un adevarat santier si mergeam bara la bara cam 20-30 min in fiecare zi.
Mie imi consuma atat si datorita faptului ca am filtru +toba sport, jante mai mari decat cele din talon (16'' in loc de 14'') si un stil de condus mai ,,agresiv'' si nu in ultimul rand drumurile foarte proaste, in reconstructie din Arad.
In aceleasi conditii cu jantele de 14'' mi-a iesit un consum de 10,3 l
In schimb in afara orasului mi-a luat aprox 6 l, ceea ce zic eu ca e foarte bine. Nu am condus-o pe autostrada sa pot vedea ce consum imi iese.

Deci in concluzie: nu te prea poti lua dupa consumul meu, este functie de mai multi factori cam tot timpul

Last edited by Black Pearl; 31-10-08 at 21:54.
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 07-11-08, 23:47   #51
Hobie

Stage 2
 
Hobie's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 30
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

hei black pearl... nu ai avut cumva o tigra cu nos? pe care ai vandut-o?
Hobie is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 00:01   #52
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

eu nu!
Tigra cu NOS a cumparat @dy_best https://forum.4tuning.ro/showthread.p...05#post1794405 de la un tip din Constanta daca nu ma insel
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 08-11-08, 22:34   #53
Hobie

Stage 2
 
Hobie's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 30
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

aaa... am vazut ca ai un post pe youtube cu masina aia, cu nr de bulgaria... o are un coleg de-al prietenei mele acum. Am crezut ca a ta a fost. Oricum frumoase masinile... si a ta si a lui...
Hobie is offline   Reply With Quote
Old 09-11-08, 17:34   #54
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

Multumesc frumos. Clipul cu acea masina cu numere de Bulgaria este a lui @dy_best.
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 11-11-08, 22:07   #55
Hobie

Stage 2
 
Hobie's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 30
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

aha
da el e
e coleg cu prietena mea... da, stiu acum, k mi-a zis de masina lui... si o vad mereu... oricum sunt bestiale amandoua
Hobie is offline   Reply With Quote
Old 11-10-10, 19:01   #56
Dj_Scumpel

Stock
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 2
Default Sautare

asi vrea sa ami iau si eu un tigra...asi vrea sa stiu cand te pui la volan e joasa adica te vezi de la volan?
Dj_Scumpel is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 17:35   #57
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

))ce intrebare.normal ca te vezi, cum sa nu? nu e joasa, dar ai scaun reglabil pe inaltime
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-10, 17:43   #58
Dj_Scumpel

Stock
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 2
Default

ms cosmin si asa cam cat consuma la % ?
Dj_Scumpel is offline   Reply With Quote
Old 05-12-10, 13:46   #59
paris

Stage 2
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 67
Default Re: Ce stiti de Opel Tigra?

sal frate eu am avut 8 bmw pisicute toate motoarele in afara de M 3 , şi am şi pe dezmembrare 3 pisicute ...parerea mea e că tigra merge fff bine .... eu am dat bmw meu pe o tigra pt că bmw tractiune spate ....e foarte periculoasa.... la tigra dezavantajul e că nu ai loc in spate ...dar consum pe oras nu sare de 8 ....pe pitesti... parerea mea că se merita sa iti ei o tigra

Last edited by GJ 64 GAB; 06-12-10 at 00:12.
paris is offline   Reply With Quote
Old 21-02-11, 13:58   #60
karmen.x14x

Stock
 
karmen.x14x's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 4
Question Re: Ce stiti de Opel Tigra?

buna.sunt noua printre voi.dar si noua proprietara al unei tigrutze.nu stiu mai nimic despre ea.este adusa de o luna din germania si ptr mine este noua.am condus_o,e superrrrrrr.mar interesa ca consum.dar si mai mult inscrierea pe ro anul 2011.sunt din tecuci si poate este cineva kre a inscris anul asta din zona mea.galati.va mult.si astept raspunsuri.
karmen.x14x is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -