Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 07-05-15, 11:22   #1
cosminacius

Stock
 
Join Date: May 2014
Posts: 4
Default ASTRA H 1.7 DE 80 CP SAU 101 CP

va salut prieteni . detin o vectra b benzina dar in viitorul apropiat as dori sa achizitionez o astra H dar diesel.
am citit destule despre aceasta masina , dar nu sunt convins asupra cui motor sa ii dau atentia mai mare ..
as vrea H de80 cai , deoarece are volanta cu masa simpla , motor mai simplu si mult mai ieftin de intretinut , dar cu performante mai putine .
as vrea motorul de 101 cai pentru putere , motor de generatie mai noua , dar mai scump la intretinere. nu stiu daca se simte extrem de tare , dar masina o sa fie folosita cam 200 de km zilnic , majoritatea in oras .
astept pareri . multumesc
cosminacius is offline   Reply With Quote
Old 08-05-15, 14:05   #2
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: ASTRA H 1.7 DE 80 CP SAU 101 CP

Cred ca ti-ai raspuns singur la intrebare, trebuie doar sa inchizi ochii si sa stai in pozitie de Yoga si iti va aparea ca intr-un vis raspunsul. (pana aici am glumit) Dar da, raspunsul este cel cu motorul al carei intretineri este mai mica. Fiind masina de oras, nu ai nevoie de f multa putere, facand multi km inevitabil se va strica ceva si daca tot se strica macar sa coste putin!
coco_stancu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -