Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-13, 18:56   #1
bogdanjurco

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 1
Default OPEL VECTRA B 1.6 16V

CE AR PUTEA AVEA DACA MERGE PARCA IN 3 PISTOANE SI NU TRAGE ARE O BATAIE MARE LA MOTOR?> AM SCHIMBAT BUJIILE, POMPA DE BENZINA ,FILTRU DEE BENZINA , BOBINA SI TOT ASA FACE. DACA STIE CAREVA VA ROG SA IMI SPUNETI
bogdanjurco is offline   Reply With Quote
Old 16-02-13, 11:14   #2
AWJ-u

Stage 3
 
AWJ-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 109
Member of:
[DACIA]
Default Re: OPEL VECTRA B 1.6 16V

E posibil sa iti bata motorul... ? (o biela... ceva...)
AWJ-u is offline   Reply With Quote
Old 19-02-13, 19:46   #3
sprite

Stage 5
 
sprite's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 687
Default Re: OPEL VECTRA B 1.6 16V

Quote:
Originally Posted by AWJ-u View Post
E posibil sa iti bata motorul... ? (o biela... ceva...)
sau un injector???!
sprite is offline   Reply With Quote
Old 23-02-13, 05:48   #4
alyrynel

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 4
Default Re: OPEL VECTRA B 1.6 16V

Cred k aceeasi problema o am si eu la acelasi motor doar k eu am pus motorul 16 16 v de pe vecra pe astra g si a trebuit sa ii schimb valva igr acum nu mai face chiar asa doar ca mai intrerupe dar mai rar mie miau zis aici in italia k e posibil sa fie calculatorul masini
alyrynel is offline   Reply With Quote
Old 23-02-13, 09:22   #5
sprite

Stage 5
 
sprite's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 687
Default Re: OPEL VECTRA B 1.6 16V

iti bate motorul de la valva egr???? [nu stiu prea multe despre opel]
sprite is offline   Reply With Quote
Old 23-02-13, 09:34   #6
alyrynel

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 4
Default Re: OPEL VECTRA B 1.6 16V

Mai sus ai scris k parca merge in 3 pistoane si nu trage nu sunt un expert su ceva de genu' dar am patit ceva asemanator si tot la fel k tine am patit si eu am schimbat buji bobina filtru... e un motor z16x eadevarat nu? A fost doar un sfat si eu am o gramada de probleme cu a mea acelasi motor
alyrynel is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 09:39   #7
sprite

Stage 5
 
sprite's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 687
Default Re: OPEL VECTRA B 1.6 16V

Quote:
Originally Posted by alyrynel View Post
Mai sus ai scris k parca merge in 3 pistoane si nu trage nu sunt un expert su ceva de genu' dar am patit ceva asemanator si tot la fel k tine am patit si eu am schimbat buji bobina filtru... e un motor z16x eadevarat nu? A fost doar un sfat si eu am o gramada de probleme cu a mea acelasi motor
Ai inteles gresit.. am pus doar o intrebare pentru ca nu prea ma pricep dar nu vad dece i-ar bate motorul de la EGR ... Nu eu am facut acest thread , eu nu am 1.6 16v cum este in cazul de fata , am 1.7td.. isuzu

Colegul spune ca nu ii trage si ii bate ceva la motor.. eu tot cred ca ar fi un injector busit... totusi a trecut ceva timp de cand a facut topicul presupun ca s-a rezolvat problema..
__________________

LRV
sprite is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -