Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 27-04-11, 13:06   #16
Preparatul
Fiat Driver

Stage 5
 
Preparatul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,175
Member of:
[DACIA]
[Opel]
[Fiat]
Default Re: INTARIT AMORTIZOARE

salut,si eu as vrea sa intaresc amortizoarele la stilo meu dar as vrea sa stiu daca poate sa mi le fac mai mici?adica sa pot cobor masina si mai mult?si pana la urma la cine sa apelez,ca dinc e am citit "cel de la unirii" e praf..restu? la cine a intarit si a facut km multi si nu a avut probleme?
Preparatul is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 13:12   #17
pyranha_1984

Stage 5
 
pyranha_1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,012
Member of:
[Opel]
Default Re: INTARIT AMORTIZOARE

Am zis si mai sus.
Amortizoarele poate sa ti le si scurteze daca vrei, si schimba tot in ele , deci o sa fie un ammortizor nou.
Scurteaza tija le intareste dupa cum vrei...... Codescu il cheama si are garaj undeva in rosu. pt mai multe detalii sunal.
Noi am fost foarte multi la el si nu sa plans nimeni.
Bafta.
pyranha_1984 is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 13:15   #18
Preparatul
Fiat Driver

Stage 5
 
Preparatul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,175
Member of:
[DACIA]
[Opel]
[Fiat]
Default Re: INTARIT AMORTIZOARE

Quote:
Originally Posted by pyranha_1984 View Post
Am zis si mai sus.
Amortizoarele poate sa ti le si scurteze daca vrei, si schimba tot in ele , deci o sa fie un ammortizor nou.
Scurteaza tija le intareste dupa cum vrei...... Codescu il cheama si are garaj undeva in rosu. pt mai multe detalii sunal.
Noi am fost foarte multi la el si nu sa plans nimeni.
Bafta.
am inteles.o intrebare,daca imi scurteaza amortizoarele o sa coboare si garda la sol a masinii?eu dea am arcuri sport dar rveaus a fie si mai joasa.
Preparatul is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 13:17   #19
pyranha_1984

Stage 5
 
pyranha_1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,012
Member of:
[Opel]
Default Re: INTARIT AMORTIZOARE

Depinde cat coboara din arc, depinde cat scurtezi amortizoru...... dar cel mai mult din arc.
pyranha_1984 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 13:10   #20
sias

Stage 5
 
sias's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 321
Member of:
[Opel]
Default Re: INTARIT AMORTIZOARE

Quote:
Originally Posted by Alfa_band View Post
0744.86.99.63..scuze
Recomand Dl Codescu, preturi ieftine zic eu si treaba buna se ocupa NUMAI cu amortizoare !
sias is offline   Reply With Quote
Old 03-10-13, 13:10   #21
coco_stancu

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 767
Default Re: INTARIT AMORTIZOARE

Recomand domnul Codescu, majoritatea celor care participa pe la concursuri le intaresc la dansul. In Iunie 2013 costa 100 ron amortizorul. Poti merge cu tot ansamblul rotii fata daca nu ai presa acasa sa iti scoti amortizorul si ti-l scoate el contra unei sume modice (adica faci si tu cinste ca omu, ca el nu prea cere.)Sau se poate merge cu masina direct si face el toata treaba dar asta nu stiu sa va spun cat costa. Ce mai trebuie sa stiti si sa va clarificati in minte cand mergeti la el :
- cat de intarita vrei sa fie (eu i-am cerut undeva la 75/80% pt. street si destul de rar la participari de Indemanare Auto si sta destul de bine pe sosea si nici nu-mi cad plombele)
- o alta intrebare ar fi, care este motivul intaririi ei? Pt. concurs (pt ce fel de concurs ca si aici se seteaza in diferite moduri) sau doar pt. street?
Multa bafta! Nr. dansului 0744869963.
coco_stancu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -