Din pacate am avut azi nefericita ocazie sa constat incompetenta reprezentantelor auto din tara,mai exact cea de la FORD din BUZAU.Am ajuns intamplator cu o amica la reprezentanta pt o "scurta" constatare,care a durat aproape 3 ore,pentru ce,pentru a se uita un "specialist" 5 minute la o vopsea amarata si cand zic amarata nu zic deloc la mishto chiar asa se prezinta vopseaua la o masina cu aprox 8000 de km cumparata de vreo 5 luni. Ce se intamplase de fapt vopseaua sau in opinia mea primerul se umflase in diferite locuri pe plafon si capota direct de pe tabla si in unele locuri daduse chiar rugina.Cum am avut timp deajuns am aflat si toata povestea masinii.Mai exact la prima revizie scurgeri de ulei de transmisie a fost schimbata o piesa,acum speram ca specialistii au facut treaba buna.In scurt timp a fost constatata treaba cu vopseaua si a avut loc prima analiza a marilor vopsitori de la reprezentanta ford din Buzau,ei au gasit si rezolvarea imediat adica nu pot face nimic asa ca proprietara a fost trimisa la Bucuresti unde alti specialisti au spus probabil ca sa scape de ea ca e de la gainatul pasarilor si nu e treaba lor asa ca a fost trimisa inapoi la Buzau.In final azi cand a ajuns masina la Buzau dupa ce am vorbit cu directorul reprezentantei si i-am explicat problema acesta a afirmat "este o problema cel putin dubioasa" dupa care ne-a lasat pe mana subordonatilor dansului care au si depistat problema : griblura din asfalt.Am purtat o discutie cu unul din ei si i-am explicat ca sunt umflaturi si la mintea oricarui cocos acestea nu pot fi provocate de pietricele,unde mai pui ca pe plafon nu au cum sa ajunga pietricelele mi-a intors spatele spunand ca nu am dreptul sa vb deoarece nu sunt proprietarul masinii.
IN CONCLUZIE DACA VRETI SA VA CURGA ULEI DE TRANSMISIE SA VA RUGINEASCA VOPSEAUA SA VA PLIMBATI PE DRUMURI SI SA VI SE INTOARCA SPATELE APELATI LA FORD VA VOR SERVI CU PLACERE!