Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 06-04-08, 17:03   #61
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Ma refeream la altceva - nu le poti lua piese din alta parte si sa le montezi la ei daca te duci la inspectii, eu am zis sa iti notezi seriile piselor/consumabilelor care sa afla deja pe masina si sa le compari cu cele noi (de dupa servisare).
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 06-04-08, 18:38   #62
Indy

Stage 3
 
Indy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 92
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Acum am inteles!
Nu credeam ca sunt in asa hal incat sa-ti schimbe piesele de pe masina cu unele vechi...!
Cred ca se intoarce Ford in mormant daca ar sti ca la masinile cu numele lui se face asa ceva in serviceuri...
Incredibil...

Cred ca pana la urma (in cazul in care trebuie schimbata vreo piesa mai importanta) la limita pastrarii garantiei ar fi sa iei piesa originala de la un dealer si sa o schimbi la un service in care sa ai incredere...
Crezi ca ei pot verifica seriile fiecarei componente care a fost pe masina de undeva de la producator?... si sa zica ca nu ai trecuta in cartea de service faptul ca acea piesa a fost schimba de un service Ford?
Indy is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 00:00   #63
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Nu tin cont de serii ci doar de stocuri, nu se intra in detalii, insa eu te-am avertizat ca unii au patit-o din nefericire, si nu este vorba de Ford, si la alte marci s-au intamplat aceleasi lucruri ..... la un Mercedes din cauza unei probleme minore s-a schimbat un intreg ansamblu, ulterior s-a descoperit ca au fost schimbate piese degeaba si clientul a suportat costurile ..... asa ca mare atentie ..... nu strica.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 14:10   #64
Indy

Stage 3
 
Indy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 92
Member of:
[FORD]
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Cred ca am mai intrebat...
Se fac cumva ceva intalniri ale posesorilor Ford?
Daca nu sunt... nu vreti sa organizam?
Indy is offline   Reply With Quote
Old 15-04-08, 19:48   #65
4wheels

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 384
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Se fac lunar intalniri ale clubului Ford (peste 50masini) ... daca ai ST da-mi un add: webmaster24ro ... sau toti cu ST sa imi dati add astfel poate facem o intalnire exclusiva de STuri
__________________
Vand Tobe Carbon ! : https://forum.4tuning.ro/464-tobe-esa...be-carbon.html
4wheels is offline   Reply With Quote
Old 16-04-08, 10:39   #66
GodfatherN
BMW Driver

Stage 5
 
GodfatherN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 391
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[CHEVROLET]
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Quote:
Originally Posted by NOStim View Post
Se fac lunar intalniri ale clubului Ford (peste 50masini) ... daca ai ST da-mi un add: webmaster24ro ... sau toti cu ST sa imi dati add astfel poate facem o intalnire exclusiva de STuri
pai da si tu detalii de intalniri cu ST-uri...suna bine :P
GodfatherN is offline   Reply With Quote
Old 16-04-08, 17:07   #67
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

personal nu am auzit de aceste "inatlniri" cu peste 50 de masini .... ca sa nu zic si STuri .... daca ai detalii, asteptam sa le scrii sau sa pui niste poze.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 17:06   #68
DSG-u

Stage 3
 
DSG-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 93
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Ar fi super sa ne intalnim am putea povesti multe cu sigurantza un wekend undeva la munte la o cabana ar fi superb
Iar in legatura cu serviceurile de ford sunt cam varza cel putin in Oradea am o experientza amara cu o sonda lamda defecta la 1000 km dupa care am asteptat 4 luni daca nu mai bine cert este ca am avut-o pe masina cand am avut 7000 km nasol
__________________
Yoo
DSG-u is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 19:08   #69
4wheels

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 384
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Ex. intalnire. Poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ClubFord_2008_0119(026).JPG
Views:	187
Size:	276.8 KB
ID:	513947   Click image for larger version

Name:	ClubFord_2008_0119(014).JPG
Views:	251
Size:	274.0 KB
ID:	513948  
4wheels is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 20:34   #70
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Daca nu ma insel asta e o intalnire a C... Ford ....nu vreau sa fac reclama .... a mai fost una inainte de TuningDays anul trecut pe la care am trecut in graba ....
Revin, daca se organizeaza un astfel de eveniment, eu am sa il promovez pe aici, insa sa fie organizat corect, cu aprobarile necesare si lume care sa confirme, asadar cine e interesat sa ridice o mana si voi muta discutia pe un topic sticky facut pentru acest scop.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 22:42   #71
DSG-u

Stage 3
 
DSG-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 93
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Ce am vazut din poze e o prostie asta e o adunatura de masini murdare daca vreti sa faceti ceva faceti calumea undeva la munte cel putin 3 zile sa ne putem cunoaste si cu ST-uri nu cu povesti scuze daca am suparat pe cineva
DSG-u is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 22:55   #72
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

DSC-ule, e o intalnire de posesori de Ford facuta in parcare la Casa Poporului, nu e expozitie, dupa cum poti vedea, era frig si vremea cam nasoala evident si masinile in starea respectiva .... unele sunt curate dupa cum observi.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 18-04-08, 00:51   #73
4wheels

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 384
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Evenimentele sunt destul de bine promovate, dar pe un alt forum, nu o sa dau numele acestuia pt. a nu lua warn. Cauta acest forum si sectiunea de "evenimente" si poti afla mai multe despre intalniri. Cat despre posesorii de ST avem si noi un forum de discutie al nostru pe acelasi forum, la fiesta fiind vreo 12 posesori de ST care scriem regulat.
4wheels is offline   Reply With Quote
Old 18-04-08, 01:15   #74
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Mda ... am vazut despre ce e vorba, aceasta adunare nu poate fi promovata corespunzator aici dintr-un motiv evident - este prea din scurt.... insa daca mi se va spune din timp ne-am putea mobiliza mai usor, sa fiu contactat aici pe privat deoarece nu prea urmaresc acel forum.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 18-04-08, 12:03   #75
DSG-u

Stage 3
 
DSG-u's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 93
Default Re: Ford Fiesta ST 2l 150 cp

Am fost putin dur cu afirmatiile recunosc dar de evenimente dinastea sunt satul unde fiecare e mai destept decat celalalt si am si eu un ford si gata, eu zic ca ar fi vorba chiar de pasionati de masini, "nu de discutii interminabile de ne-bun-simtz in care fiecare e mai destept decat celalt", de oameni care iubesc masina si de oameni care isi spala masina de fiecare data cand e murdara nu cand "mi-e rusine sa mai circul cu ea" de oameni carora nu le lipseste din dulapiorul cu chestii pt masina lucrurile elementare de ingrijire a masinii. Eu oameni asemenea caracter caut carora nu le plac improvizatiile si care poate sa accepte si sa primeasca niste sfaturi si care poate sa-si dea seama daca a facut o gresala sau un lucru bun.
DSG-u is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -