Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-12, 20:42   #1
cristi113

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 3
Default Ford Focus 2001 placute frana

Salut, sunt nou pe aici, doar ce mi-am luat un Ford Focus 1.8 tddi din 2001 si trebuie sa ii schimb placutele de frana. Am dat un search pe net si am gasit preturi foarte variate, in functie de producator. De exemplu, sunt unele foarte ieftine ca LFR la 52 RON sau STARMANN 57 RON precum si unele scumpe ca PAGID 158 RON. Care sunt diferentele?
Pe site-ul respectiv scrie "Placutele de frana se livreaza in set de 4 buc. pentru o punte iar pretul afisat este pentru un set." Ce inseamna asta? Imi trebuie 2 seturi pentru fata/spate?

Multumesc anticipat.
cristi113 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-12, 10:23   #2
universcomimpex

Stage 5
 
universcomimpex's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 519
Member of:
[AUDI]
Default Re: Ford Focus 2001 placute frana

Quote:
Originally Posted by cristi113 View Post
Salut, sunt nou pe aici, doar ce mi-am luat un Ford Focus 1.8 tddi din 2001 si trebuie sa ii schimb placutele de frana. Am dat un search pe net si am gasit preturi foarte variate, in functie de producator. De exemplu, sunt unele foarte ieftine ca LFR la 52 RON sau STARMANN 57 RON precum si unele scumpe ca PAGID 158 RON. Care sunt diferentele?
Pe site-ul respectiv scrie "Placutele de frana se livreaza in set de 4 buc. pentru o punte iar pretul afisat este pentru un set." Ce inseamna asta? Imi trebuie 2 seturi pentru fata/spate?

Multumesc anticipat.
deci un set inseamna stanga dreapta pentru fata un set si pt. spate un set totusi incearca ceva trw feroodo
universcomimpex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -