Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 09-09-11, 16:08   #1
david06083

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 63
Member of:
[FORD]
[DACIA]
Default Demontare interior usa Ford Fusion

Am si eu nevoie de cateva sfaturi pentru a da jos interiorul portierei de la fusionul meu din 2007. M-am frecat recent de ceva si am avut noroc si masina nu are semne(pentru ca s-a frecat pe banda aceea cauciucata de pe usa) dar s-a infundat usa inauntru.

Si voiam sa o "ajut" sa iasa la loc. Dar nu stiu de unde se desface si nu vreau sa stric ceva.

Daca era ceva grav care sa necesite revopsire, remodelare la ciocanel ma duceam in service. Un "nimic" din-asta as prefera sa il remediez eu.
david06083 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-11, 22:06   #2
dr5an

Stage 2
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 36
Default Re: Demontare interior usa Ford Fusion

Quote:
Originally Posted by david06083 View Post
Am si eu nevoie de cateva sfaturi pentru a da jos interiorul portierei de la fusionul meu din 2007. M-am frecat recent de ceva si am avut noroc si masina nu are semne(pentru ca s-a frecat pe banda aceea cauciucata de pe usa) dar s-a infundat usa inauntru.

Si voiam sa o "ajut" sa iasa la loc. Dar nu stiu de unde se desface si nu vreau sa stric ceva.

Daca era ceva grav care sa necesite revopsire, remodelare la ciocanel ma duceam in service. Un "nimic" din-asta as prefera sa il remediez eu.
Daca nu e infundata tare incearca sa o tragi cu o ventuza cu vacum care se gaseste in multe "gospodarii"
dr5an is offline   Reply With Quote
Old 15-09-11, 14:41   #3
david06083

Stage 2
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 63
Member of:
[FORD]
[DACIA]
Default Re: Demontare interior usa Ford Fusion

Indoitura se afla fix pe bandoul acela de pe usa din spate.

http://www.hartwell.co.uk/UsedCarPic...-01EX56VOO.JPG

Nu cred ca ar tine ventuza pe ala
david06083 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 08:04   #4
valentin16

Stage 5
 
valentin16's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 328
Member of:
[FORD]
Default Re: Demontare interior usa Ford Fusion

...salut...
atasez modalitatea de,demontare pentru usa spate la Fiesta care este aproape identica la demontare....
Attached Files
File Type: pdf Usa Spate - Panou.pdf (36.6 KB, 913 views)
valentin16 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -