Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-08, 20:52   #1
MAF-TDI

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 6
Default caut janta,ajutor pls

detin un vw golf IV variant,1.9 TDI,101 cp din 2003 si de curand am ramas fara o janta!era janta masinii originala (borbet) in 7 spite.nu pot sa gasesc nicaieri,as aprecia daca puteti sa ma ajutati ca nu mi place deloc in 3 jante!
MAF-TDI is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 22:21   #2
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: caut janta,ajutor pls

Salut! Am inteles ca janta ta are 7 spite. Ce model este Le Mans, sau Route 66? Pentru ca ambele modele sunt in 7 spite. presupun ca ai Route 66. Vezi ca este la "Zona tehnica" un thread cu diferite modele originale, si poti afla de acolo. Eu am Route 66 , jantele care se gasesc pe Golf 4 Pacific. Le am de 6000 km si nu am avut nici o problema pana acuma. Cum s-a intamplat de ai ramas fara una din ele? Ti-au furat-o sau ai spart-o intr-o gura de canal? Din curiozitate te intreb.
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 22:57   #3
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: caut janta,ajutor pls

Pune poze cu modelul de janta....e pe 15, pe 16?
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 01:10   #4
MAF-TDI

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 6
Default Re: caut janta,ajutor pls

janta este pe 16,,,am facut prosti cu frana de mana si am descoperit o chestie mare de fier pitita in iarba care m a costat vreo 1000 de euro
MAF-TDI is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 01:12   #5
MAF-TDI

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 6
Default Re: caut janta,ajutor pls

janta este pe 16,,,am facut prosti cu frana de mana si am dat peste un fier care era pitit in iarba,,,m a costat cam 1000 de euro reparatia
MAF-TDI is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 12:14   #6
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: caut janta,ajutor pls

Da-mi un semn de viata la 0722 80 86 96 si cred ca te rezolv. O sa ii fac poze azi la roata sa o vezi. E tot pe 16....acum sa vedem daca se potriveste.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-08, 16:03   #7
MAF-TDI

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 6
Default Re: vand masina

cred ca nu i mai pun nici o janta,,,o scot la vanzare
masina este neagra,,adusa din grmania acu 1 an si ceva,,,an 2003,tdi,101 cp,consuma putin,euro 3,...6 airbaguri,servo total,abs,aer conditionat,3 jante,oglinzi incalzite,scaune sport,suspensie sport,volan si ceasuri sport,,volan reglabil,,scaune reglabile pe inaltime,,masina a fost intretinuta bine si revizile i leam facut la timo,,numai cu uleiuri bune,,prima data castrol apoi mobil 1,,,motorina am bagat numa de la omv,,masina a fost mearsa in pitesti,acu m am mutat in bucuresti ca am venit la facultate.are vreo 180 000 km reali.pret:9250 euro negociabil.
MAF-TDI is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -