Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 11-05-08, 16:37   #1
Microsoft>

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2
Red face Golf 2 Original + 6000E

Salut !

Peste cateva luni fac 18 ani ! Iar tata sa oferit sa imi faca cadou un VW Golf 2 Alb ! + 6000E Pentru Tuning !

Mar interesa ce as putea face din el ! (5000-6000E)
1- Cam cat mar costa discuri si pe sapte ?
2- 4x Jante SH ,mai frumoase pentru golf2 ?
3- La motor ce se poate face (110-130CP) ar fi de ajuns !
4- Este diesel ! Cum se aude un diesel cu motor modificat ? (un filmulet ceva )
5- Xenon ,Volan ,Scaune (fata) Sport ,Bord ,Suspeni sport !
--------------------
Niste sfaturi , va rog ! Ma intereseaza in primul rand aspectul (botu'l nu prea imi place) apoi motorul si sonorizarea !
Microsoft> is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 16:58   #2
Microsoft>

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2
Default Re: Golf 2 Original + 6000E

Din ce am vazut pana acum pe forum sunt hotarat ca noul meu VW sa ajunga asa ca cel din poza de mai jos

Deci care ar fi cheltuielil pentru a arata ca cea din poza ? Exteriorul , de fapt botul sa fie ca acela ca in resta e noramala ! Motorul dupa .
Microsoft> is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 00:04   #3
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 2 Original + 6000E

daca ai 6000E pt tunning nu cred ca te deranjeaza consumul putin mai ridicat la un benzinar.or fi ele benzinarele mai sugative dar astea sunt masini sub o tona si nu are cum sa`ti consume exagerat de mult.un gti 1.8, 8 sau 16 valve ar fi mai mult decat de ajuns si nu va mai trebui sa umbli la internele motorului sa`l modifici sa`i ridici puterea.un alt amanunt e in ce stare se afla masina acuma.cat de ingrijita e, ce an, ce motorizare, interiorul cum arata, consumabilele si etc etc.eu in locul tau i`mi luam o cotoarba de golf 2 si aduceam din germania un alt golf 2 gti, cu un kitt exterior care`mi placea si motor de gti 16 valve sau chiar g60 si eram mai scos.ceea ce arati tu in poza aia e un golf 2 aproape simplu cu bara fatza lata de gti, un intercooler si in primul rand foarte ingrijit si bibilit,ceea ce daca nu iei un golf bun la tabla si sa nu fie indoit si busit te vei chinui putin sa`l faci ca cel din poza.daca gasesti acel golf, nu trebuie decat sa`l vopsesti sisa iei jentile care`ti plac si ai unul asemanator ca ala.ar mai fi multe de discutat dar u itnai da amanunte pt ce vrei sa iei si gandestete bine inainte ce ai si ce vrei

Last edited by Magos; 22-05-08 at 03:36.
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 22:41   #4
gorexxx

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 93
Exclamation Re: Golf 2 Original + 6000E

daca te intereseaza un golf 2 am asa ceva

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...94#post1530394


pozele sunt recente , si cu ce mai am il faci mai belea decat cel din poza singuru avantaj/dezavantaj e motorul 1.6d

tel: 0724594494 pt alte amanunte
gorexxx is offline   Reply With Quote
Old 16-05-08, 18:08   #5
WNS

Stage 5
 
WNS's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 383
Default Re: Golf 2 Original + 6000E

"old school"
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	0344gd.jpg
Views:	113
Size:	96.6 KB
ID:	538042   Click image for larger version

Name:	untitled1.jpg
Views:	108
Size:	69.4 KB
ID:	538043   Click image for larger version

Name:	untitled.jpg
Views:	80
Size:	94.4 KB
ID:	538044  

Click image for larger version

Name:	untitled2.jpg
Views:	90
Size:	72.9 KB
ID:	538048  
WNS is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 03:38   #6
Magos

Stage 5
 
Magos's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,155
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[VW]
[Honda]
Default Re: Golf 2 Original + 6000E

oooh da...

intra pe dream cars - golf, si vei gasi altele, aduna idei
Magos is offline   Reply With Quote
Old 12-06-08, 21:13   #7
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Golf 2 Original + 6000E

din aia 6000 mai ramai cu 5000 ca 1000 e o vopsitorie buna cat despre motor incearca un 1,9 tdi generatie mai noua ca ar face treaba si ai avea si consum bun eu zic ca iti ajung banii sa faci ceva frumos
__________________
B 89 WRC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -