Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-11, 12:27   #1
gyovannyxxl

Stage 4
 
gyovannyxxl's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 197
Default passat b5 caravan nu merg luminile la interior

imi poate spune si mie cineva care ar fii problema mentionez ca nu merg nici fata si nici in spate nici la parasolare
gyovannyxxl is offline   Reply With Quote
Old 04-04-11, 21:41   #2
SoulTrain

Stage 4
 
SoulTrain's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 266
Default Re: passat b5 caravan nu merg luminile la interior

Salut. Din cate am inteles te referi la luminile de la ceasurile de bord, butoane geamuri electrice, climatronic (daca ai) sau AC si restul butoanelor luminate cu rosu. Verifica potentiatorul (nu cred ca am zis corect) sau mai bine zis acel buton care regleaza intensitatea sau vezi pe la sigurante.
Bafta!
SoulTrain is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 10:49   #3
REPTYLE
4Tuning International Member


Stage 5
 
REPTYLE's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 366
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: passat b5 caravan nu merg luminile la interior

Quote:
Originally Posted by gyovannyxxl View Post
imi poate spune si mie cineva care ar fii problema mentionez ca nu merg nici fata si nici in spate nici la parasolare
Quote:
Originally Posted by SoulTrain View Post
Salut. Din cate am inteles te referi la luminile de la ceasurile de bord, butoane geamuri electrice, climatronic (daca ai) sau AC si restul butoanelor luminate cu rosu. Verifica potentiatorul (nu cred ca am zis corect) sau mai bine zis acel buton care regleaza intensitatea sau vezi pe la sigurante.
Bafta!
cred ca se refera la plafoniera ,luminile de la oglinda parasolarelor si cele de pe spate..
si eu am aceiasi problema la b5,se aprind cand vor ele,nu tot timpul!
REPTYLE is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 19:11   #4
gyovannyxxl

Stage 4
 
gyovannyxxl's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 197
Default Re: passat b5 caravan nu merg luminile la interior

Quote:
Originally Posted by REPTYLE View Post
cred ca se refera la plafoniera ,luminile de la oglinda parasolarelor si cele de pe spate..
si eu am aceiasi problema la b5,se aprind cand vor ele,nu tot timpul!
da luminile la interior adica plafoniera si spate cineva mi a zis sa curat btoasca de la usa soferului ca acolo s ar afla un monocontact care este imbacsit de mizerie dar mie nu imi merg nici cand dau la lampile pt citit alea ar trebui sa mearga
__________________
cosmote 0767325909
im gyovannyxxl
gyovannyxxl is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 21:54   #5
REPTYLE
4Tuning International Member


Stage 5
 
REPTYLE's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 366
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: passat b5 caravan nu merg luminile la interior

Quote:
Originally Posted by gyovannyxxl View Post
da luminile la interior adica plafoniera si spate cineva mi a zis sa curat btoasca de la usa soferului ca acolo s ar afla un monocontact care este imbacsit de mizerie dar mie nu imi merg nici cand dau la lampile pt citit alea ar trebui sa mearga
o sa ma uit ,in weekend sa vad ..sper sa ii dau de cap..
s-ar putea sa fie vreo problema la modulul confort
daca reusesti ceva,sa `mi dai si mie un PM , te rog:d
vad ca esti tot din Craiova !

Last edited by REPTYLE; 06-04-11 at 22:02.
REPTYLE is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 17:19   #6
gyovannyxxl

Stage 4
 
gyovannyxxl's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 197
Default Re: passat b5 caravan nu merg luminile la interior

Quote:
Originally Posted by REPTYLE View Post
o sa ma uit ,in weekend sa vad ..sper sa ii dau de cap..
s-ar putea sa fie vreo problema la modulul confort
daca reusesti ceva,sa `mi dai si mie un PM , te rog:d
vad ca esti tot din Craiova !
poate sa fie si de la modulul confort?
gyovannyxxl is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 22:00   #7
REPTYLE
4Tuning International Member


Stage 5
 
REPTYLE's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 366
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: passat b5 caravan nu merg luminile la interior

Quote:
Originally Posted by gyovannyxxl View Post
poate sa fie si de la modulul confort?
da,la mine din modulul comfort e mai mult ca sigur.
cred ca are vreun contact imperfect pt ca uneori se merge,alteori nu:d
REPTYLE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -