Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 24-08-08, 01:11   #1
_seby_

Stage 5
 
_seby_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 407
Member of:
[VW]
Default golf 3 '92

Salut!Nu am inca G3 dar vreau sa imi aduc unul.Am o cunostinta in Germania care mi-a gasit un Golf3,1.8cc,din 1992,107mii km reali,condus de femeie.Am vorbit cu el la telefon si i-am spus ca vreau neaparat sa fie Euro2.El mi-a impuiat capul cu o serie de acte cum ca ar fi Euro2.Cert este ca in brief scrie D3.Insa nu pot sa ma bazez pe asta.Problema sta in fleul urmator:nu as vrea sa aduc masina nestiind exact unde se incadreaza ca si norma de poluare(sa ma trezesc ca platesc ditamai taxa).Si acum vin intrebari:
-pot sa aflu unde se incadreaza,fara a fi masina in Romania?
-ce date sa cer omului exact?ce fac cu aceste date?

Am auzit ca multi au luat teapa cu treaba asta,mai ales ca masina e din 92.Sunt dintre voi care au G3,'92 incadrate la Euro2,in tara?
Astept cu nerabdare cat mai multe raspunsuri.Multumesc.
_seby_ is offline   Reply With Quote
Old 24-08-08, 14:12   #2
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: golf 3 '92

Suna la RAR si iti zic ei de ce ai nevoie pentru a incadra masina intr-o norma de poluare !

nu cred ca are euro 2 insa.
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -