Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-07, 13:39   #1
alarik

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 19
Default probleme vw golf5

salut baieti.am luat acum cateva luni in golf5 din germania, 1.9TDI,2005.Parea totul ok insa acum 1 saptamana au inceput sa apara probleme.De ex ce ma ingrijoreaza cel mai tare e un sunet ceva de genu 'pac pac'/secunda care se aude de la motor doar cand am masina pe liber si doar cand e incalzit motorul.Se aude din ce in ce mai pregnant si se pare ca nu pot sa-l mai ignor.
M-am trezit si cu esp`ul dezactivat si mi s`a aprins si cheia de service.Credeam ca e doar momentul sa ii fac revizia tehnica periodica insa observ si o scadere in putere a masinii.Bag viteza 4 la 60-70km/h si 2300rpm..
As dori sa imi recomandati un service de vw bun in zona Ploiestiului unde as putea sa merg sa imi rezolv problemele.
Cardinal motors(ploiesti) daca nu ma insel are tariful de 130RON/h ceea ce sincer mi se pare putin cam prea mult.As dori daca se poate o alta varianta,sau parerea voastra personala daca merita sa merg la cardinal motors.
alarik is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -