Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-09, 09:56   #16
cmasaiu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 396
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

ok te sun mersi o sa iau panou asamblat saptamna care vine si til trimit pe al meu inapoi
cmasaiu is offline   Reply With Quote
Old 11-07-09, 17:12   #17
guly

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 3
Talking Re: macarale electrice gama "VAG"

sal
am si o problema la o laguna 2.geamul de pe partea dreapta nu mai face nimic si nici motorasul nu se mai aude.ma ajuti si pe mine.un pret ceva????
guly is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 22:39   #18
CATALINBRAT

Stage 1
 
CATALINBRAT's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 23
Thumbs up Re: macarale electrice gama "VAG"

Quote:
Originally Posted by guly View Post
sal
am si o problema la o laguna 2.geamul de pe partea dreapta nu mai face nimic si nici motorasul nu se mai aude.ma ajuti si pe mine.un pret ceva????
Salut! suna-ma si vb. trebuie vazut care este problema.Pretul este informativ 100-200lei ,dar repet este informativ.Vino cu masina la noi si vedem ce s-a intamplat....
CATALINBRAT is offline   Reply With Quote
Old 01-08-09, 11:00   #19
ghicicine

Stage 5
 
ghicicine's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 684
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

O rola mare in stare perfecta , cea prin care motorasul trage cablurile de la mecanism (pe care se infasoara cablurile) la un Golf 3, fata, se gaseste de cumparat la tine?
Are pistele alea duse, am incercat sa le refac cu o panza de bonfaier dupa ce s-a rupt cablul si am facut eu altul, dar degeaba...Sare de pe pista si se incalceste iar.
ghicicine is offline   Reply With Quote
Old 02-08-09, 23:12   #20
CATALINBRAT

Stage 1
 
CATALINBRAT's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 23
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

Salut!suna-ma si vb. poate gasim o rola ,dar sa stii ca rola nu se reface cu bomfaierul/

QUOTE=ghicicine;2526988]O rola mare in stare perfecta , cea prin care motorasul trage cablurile de la mecanism (pe care se infasoara cablurile) la un Golf 3, fata, se gaseste de cumparat la tine?
Are pistele alea duse, am incercat sa le refac cu o panza de bonfaier dupa ce s-a rupt cablul si am facut eu altul, dar degeaba...Sare de pe pista si se incalceste iar.[/QUOTE]
CATALINBRAT is offline   Reply With Quote
Old 08-02-10, 20:39   #21
octavian_wv
VW Driver

Stage 1
 
octavian_wv's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 20
Member of:
[VW]
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

salut nu dai numai plasticurile clemele alea din plastic mi s-a rupt o clema daia pe stanga fata
octavian_wv is offline   Reply With Quote
Old 09-02-10, 18:22   #22
CATALINBRAT

Stage 1
 
CATALINBRAT's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 23
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

salut!da am se vand la set de 2 buc. si sun 95 lei .
si stiu si care s-a rupt cea din-spre manerul usi,nu?
Bafta
CATALINBRAT is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 15:42   #23
danielddd

Stage 4
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 229
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

salut,am problema cu geamul de la sofer la vw vento.Merge numai cand vrea,si merge intrerupt,adica apas,se ridica cam 4 -5 cm si se opreste si trebuie sa apasa iar pt inca 4 cm..si tot asa.Are momente cand merge normal(apas odata si coboara,sau urca) dar foarte foarte rar asta .Am verificat firele din stalp,de la motoras si toate sunt bune,curent ii vine,de la ce sa fie? Am inteles ca motorasul are 2 relee in el..de acolo sa fie? are vreo rezistenta care se incalzeste cand apas si de aia face pauza aia ? se mai intampla sal dau jos si cand sa-ridic.. nu vrea. tre sa astept cam un minut si isi revine.Ma poti ajuta? ce ar trebui sa ii fac?
danielddd is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 06:48   #24
trotilat

Stage 3
 
trotilat's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 79
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

sal m-ar interesa geam electric golf 4 2 usi si k tot k montaj la tn ms :*
trotilat is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 19:06   #25
CATALINBRAT

Stage 1
 
CATALINBRAT's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 23
Thumbs up Re: macarale electrice gama "VAG"

Quote:
Originally Posted by trotilat View Post
sal m-ar interesa geam electric golf 4 2 usi si k tot k montaj la tn ms :*
Salut! macaraua (originala) veche mai exista ? daca da te-ar costa reparatia ei + montajul ei 220 -250 lei + garantie 1 an . dar repat daca mai exista macaraua veche asa stricata cum este .
Daca nu mai exista macaraua te costa pretul uneia noi 200--230 + manopera 150 lei .Ma poti suna sa simplificam discutia .. 0769354517 ,0744304658,0723744929... BAFTA
CATALINBRAT is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 22:24   #26
trotilat

Stage 3
 
trotilat's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 79
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

pai nu am avut geam electric pe ea asa am luat k geam manual ...deaia intrebam ok o s t sun maine dak e
trotilat is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 21:20   #27
sayany
VW Driver

Stage 3
 
sayany's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 100
Member of:
[VW]
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

salut

eu am o prob cu geamul spate dreapta,am coborat geamul pe un ger cumplit si nu a mai vrut sa urce,probabil a plesnit un plastic,motorasul merge,daca trag de geam in sus cu mana si apas pe buton sa il coboare asa merge dar nu il urca si inapoi

o putem rezolva fara sa trimit macaraua la tine ?
__________________
"Adevarul este o eroare exilata in eternitate."
sayany is offline   Reply With Quote
Old 28-02-10, 11:25   #28
Aielo

Stage 3
 
Aielo's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 95
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

Salutare, ansamblu complet macara electrica sofer, golf 3 4 usi, inclusiv suruburi, un pret te rog!
Aielo is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 07:43   #29
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

ai gasit ceva pt macarau mea spate?
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 10:15   #30
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: macarale electrice gama "VAG"

Ai si macarale pt. VW T5 ? (Transporter) In caz ca nu, si esti interesat sa cumperi...Noi costa cam 320 Euro , pe Ebay cam 100 Euro (folosite) bucata. Eu le ofer la 45 Euro. Sunt noi si complete...adica panoul cu macara si motorul. Sunt originale VW .Noi construim si masini de Security iar panourile le scoatem fiindca nu folosesc la geam blindat.De aceea pretul e asa de bun.
PS. Nu le vand separat fiindca nu se renteaza transportul din germania...acum am cam 10 bucati complete (5 Stanga-5 Dreapta) Motoarele se potrivesc si la polo 9N...
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -