Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-07, 22:35   #1
paul_ral

Stage 5
 
paul_ral's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,807
Member of:
[VW]
Default Montare MFA pe Vento

Vreau sa-mi instalez MAF pe Vento-ul meu.Am luat pana acum maneta sergator cu comenzile MAF, clusterul, sonda pt temperatura uleiului si de curand sonda pentru temperatura exterioara a aerului.Am schema electrica, cablurile aferente, dar singura problema este ca nu stiu unde se monteaza ultima sonda.Multumesc anticipat pentru ajutor.
paul_ral is offline   Reply With Quote
Old 12-02-07, 22:45   #2
florin_vento

Stock
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5
Default Re: Montare MFA pe Vento

Daca te referi la sonda care masoara temperatura aerului si iti afiseaza rezultatul pe bord, ultima optiune din dreapta jos, din ceas, asta se monteaza in spoiler, undeva in stanga jos (cum te uiti din fata la masina). Florin
florin_vento is offline   Reply With Quote
Old 12-02-07, 23:04   #3
paul_ral

Stage 5
 
paul_ral's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,807
Member of:
[VW]
Default Re: Montare MFA pe Vento

Merci, ma uit maine sa vad daca are vreun locas special
paul_ral is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 01:34   #4
sochaux_sdj

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 121
Post Re: Montare MFA pe Vento

Salut! Am si eu o lista de intrebari pentru cei care cunosc functia MFA VW Golf 3/Vento:
Ce ar insemna sa montez MFA pe un golf 3 1.9 TDI 1996???
De ce am nevoie???
Daca as monta doar maneta stergator cu MFA mi'ar arata consumul???sau depinde de computer'ul de bord???(masina este 1Z).
sochaux_sdj is offline   Reply With Quote
Old 19-03-09, 01:44   #5
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Montare MFA pe Vento

MFA inseamna in germana Multifunktionanzeige. In romana ai spune computer bord, display, in fine, sunt mai multi termeni folositi pentru a denumi aceasta unitate. Tradus exact ar fi display multi-functional. Dar ca sa fie funtional computerul de bord mai trebuie si altele. Vezi in primul topic de aici.
iulian2476 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -