Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-07, 20:25   #1
albert krauss

Stage 2
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 36
Exclamation probleme motor

-de curand am depistat o problema la masina (un golf3 sdi 1.9)cand plec de pe loc cand fac viraj stanga sau dreapta se aude un troncanit ca dracu face urat ca si cand nu ar avea putere sa plece de pe loc,face zgomot mare,la semafor pleca destul de greu,si cand merg drept parca tot troncane ceva,iam schimbat rulmentul+camasa de pe stanga am crezut ca de acolo iam schimbat si amortizoarele fata si tot ceva cineva mia sp ca ar face asa din cauza ca ar scapa gaze si ca ar tb schimbate garniturile de la galeriile de admisie or evacuare sau sa fie de la injectoare or fi prea murdare?astept raspuns
albert krauss is offline   Reply With Quote
Old 20-11-07, 12:11   #2
Kramer

Stage 1
 
Kramer's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 14
Default Re: probleme motor

SDI.... depinde unde auzi sunetul.... curatza injectoarele la un service... dar de la evacuare nu prea are ce sa fie... daca itzi pleaca reu de pe loc ar putea sa fie injectoarele. dar daca auzi un sunet undeva la o roata... verifica planetarele... pt ca rulmentul "huruie" iar planetarele au acel sunet "torncanit" BAfta
Kramer is offline   Reply With Quote
Old 20-11-07, 21:46   #3
albert krauss

Stage 2
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 36
Default Re: probleme motor

ms ,pt sfat problema cu zdranganitul cred ca am rezolvato am schimbat flansele de la amortizoare si cu bucsa de la bascula,si mere ook,decat injectoarele tb sa le curat cineva mia sp sa iau de la un magazin de piese,un aditiv pe care sa il bag in motorina cica ar rezolva problema dar ca idee cat mar costa la un service curatatul,bafta
albert krauss is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -