Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-14, 22:09   #1
morpheusP

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 80
Default Problema golf 4 1.6

Salut , am o problema la inchiderea centralizata ... atat din buton cat si din interior cand apas nu mi se inchide usa din dreapta spate.. celelalte se inchid toate normal , numai cea din spate nu se inchide.. Se aude mecanismul cum functioneaza dar nu se inchide.. se inchide doar daca tin apasat pe butonu ala si apas inchiderea .. ca sa o deschid inapoi tre sa apas de 2 ori butonul ca sa ridice butonu de tot ...

Si alta problema.. cand deschid usa din dreapta nu mi se mai aprinde plafoniera .. care ar putea fi problema?
morpheusP is offline   Reply With Quote
Old 11-02-14, 22:14   #2
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Problema golf 4 1.6

verifica motorasul de la inchidere de la usa respectiva, sau tije ...sa nu fie intepenite , oxidate. despre lumina.....probabil intrerupatorul de la usa ramane blocat pe inchis.....de acceea nic lumina nu se aprinde...daca zici ca la celelalte o face. din nou....praf noroi oxid....etc....
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 11-02-14, 22:15   #3
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Problema golf 4 1.6

Pentru inchidere mai mult ca sigur e pe moarte motorasul, nu mai are forta sa inchida/deschida, asa am patit si eu dar cu frigu asta nu am apucat sa remediez.... Pentru problema a doua nu stiu ce sa zic...
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 11-02-14, 22:20   #4
morpheusP

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 80
Default Re: Problema golf 4 1.6

Am in usa din partea dreapta jos un led care nici acela nu se aprinde dupa ce deschid usa , dar daca mai dau o data pe butonu de deschidere al masinii se aprinde... ce poate sa fie ?
morpheusP is offline   Reply With Quote
Old 18-02-14, 19:12   #5
SoulTrain

Stage 4
 
SoulTrain's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 266
Default Re: Problema golf 4 1.6

Aproape sigur becul din portiere nu iti merge din cauza switch-ului. E o problema clasica. Cand mai apesi o data pe buton iala se duce un pic mai inapoi si actioneaza switch-ul care in acel moment aprinde becul. Cat despre problema cu inchiderea poate fi motorasul sau lipituri reci din broasca.
SoulTrain is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -