Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-12, 17:44   #1
Byk

Stage 2
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 54
Default Carlig remorcare golf 4

Va rog frumos, am si eu o intrebare, se potriveste carligul de remorcare de la break la hatchback? Eu am Golf 4 hatchback.
Intreb pentru ca am gasit un carlig care are 2 pozitii de prindere (adica cate 4 gauri pe ambele parti) pe a carui carte scrie ca se potriveste si la golf limuzina (asa scrie, nu hatchback...) si la golf variant schimband pozitia gaurilor.

Multumesc anticipat!

Asa arata in poza.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	carlig-remorcare-golf-4-bora-original.jpg
Views:	221
Size:	21.1 KB
ID:	2336995  
Byk is offline   Reply With Quote
Old 25-02-12, 09:03   #2
Byk

Stage 2
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 54
Default Re: Carlig remorcare golf 4

In urma numeroaselor sfaturi primite aici ) m-am hotarat si am cumparat carligul.

Concluzia? Da, se potriveste, doar trebuiesc sudate piulite la celelalte gauri si taiat putin din fusta barei spate, pentru a face loc prizei sa culiseze sus-jos si o gaura unde intra carligul cand il pui.

Nu va luati dupa mecanici decat daca aveti mare incredere in ei, mie mi-au spus doi ca niciodata nu se va potrivi carlig de golf break la golf scurt... si, iaca se potriveste!

Poate foloseste cuiva...
Byk is offline   Reply With Quote
Old 01-06-12, 09:19   #3
autocosti

Stage 3
 
autocosti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 138
Default Re: Carlig remorcare golf 4

Foarte tare, ideea e ca eu am un Golf Variant si m-ar interesa si pe mine un carlig, acum banuiesc ca invers nu se potriveste, adica de HB la variant.
autocosti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -