Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 27-03-07, 22:49   #1
GABA

Stock
 
GABA's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5
Default ...VW polo..tuning help...

salutare...sunt nou p aici...am si eu nevoie d putin ajutor....mi-am luat d curand un vw polo d 1.2 12 valce si 65 d caluti si nush dak merita sa imi pun sespament sport si filtru sport....imi va afecta aces lucru masina si dak da in c sens...si mi-am pus recent jante d aluminiu cu incaltari sport d 195/50/r15 si am avut 175/65/r14..credeti k mi-a afectata consumul sau acceleratia???...ms pt ajutor...
GABA is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 19:09   #2
BogdanGuitar

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 9
Default Re: ...VW polo..tuning help...

Salut, nu stiu dak te pot ajuta prea mult, si eu sunt nou pe aici si in aceeasi situatie(Polo).
Spune-mi te rog ce jenti ai ales - marca, pret, de unde?
Mersi.
BogdanGuitar is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 21:44   #3
GABA

Stock
 
GABA's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5
Default Re: ...VW polo..tuning help...

...Sal...in legatura cu jantele...am vrut initial sa imi cumpar d p 4tuning dar nu am gasit nimic la mana a-doua kre sa imi placa si sa aiba si pret bun...asa k am nimerit fara sa vreau intr-un magazin d piese auto din bv si am probat mia multe modele d jante p masina mea si kre sa nu ma coste mai mult d 105 euro bucaa...si asa ma gasit jantele rial kre am auzit k sunt bune si mi-am pus p ele si cauciucuri dunlop sport k sa fac o treba klumea...si m-au costat 600 d auro fix cu tot cu echilibrat si montat...dak luam separat ajungeam la 750 euro...am avut reducere.....u c model d polo ai???...esti multumit d polo???...k eu da...
GABA is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 23:43   #4
BogdanGuitar

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 9
Default Re: ...VW polo..tuning help...

pai rial s ff bune, dunlop la fel s gume super dilema mea e intre talon 55 si 50. nu stiu exact care s implicatiile... in afara de pret care e cu 100 ron pe bucata guma in plus la talon 55 fata de 50 si nu prea inteleg d c...NU ai iesit mult la 600 euro, chiar super. In mare s multumit de Polo, nu am d c sa nu fiu, e un pic lenes, k e modelul SDI, dar e ok, la ce am eu de facut cu el...
Din ce stiu eu, jantele mai late dau stabilitate, franare mai buna(frecare plus ventilatie mai buna), un pic crestere in consum si un pic de scadere la demaraj (frecare).Mai vb. Succes, conteaza de cat de departe vrei sa mergi cu modificarile, eu o sa ma opresc la jenti, cauciucuri (am luat-o second si oricum trebuiau schimbate), radio cd mp3 si un ornament pt esapament. Mai vb.
BogdanGuitar is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 08:45   #5
Michael

Stage 5
 
Michael's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,160
Member of:
[Insomnia]
[VW]
Default Re: ...VW polo..tuning help...

daca pui evacuare sport si filtru sport o sa obtii decat un sunet sportiv, nu te gandi la zeci de cai putere....iar despre schimbarea jantelor acceleratia s-a schimbat foarte putin (si mai ales ca este un pas mic, de la 14 la 15).
succes in continuare...
__________________
proud member of Insomnia Racing


mein Polo 9N https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/20545-polo-9n.html
Michael is offline   Reply With Quote
Old 22-04-07, 22:43   #6
BogdanGuitar

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 9
Default Re: ...VW polo..tuning help...

Ce fel de Rial sunt jentile tale? Como?
BogdanGuitar is offline   Reply With Quote
Old 23-04-07, 01:34   #7
Michael

Stage 5
 
Michael's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,160
Member of:
[Insomnia]
[VW]
Default Re: ...VW polo..tuning help...

ale mele ? n-am Rial, am Koya
Michael is offline   Reply With Quote
Old 23-04-07, 01:55   #8
BogdanGuitar

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 9
Default Re: ...VW polo..tuning help...

Oh, sorry, nu era pt tine postul, trebuia sa imi dau seama si sa specific... Tu stiam k ai Dotz Daytona.... Era pt Gaba , care mi-a zis k are Rial- din poza de la avatar par Rial Como... Mersi si scuze ink o data
BogdanGuitar is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -