Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-12, 03:31   #1
scorp1on

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 3
Default Ajutor.Cos epurator gaze passat 3bg ALZ 2001

Salut cine ma poate ajuta si pe mine cu un lucru am nevoie de un cod pentru furtunul de aerisire si mi-l da intreg la codul care l-am gasit eu cu EKTA e numarul 18 ,eu as vrea numai furtunul de jos sa-l comand.Altii spun ca se mai numeste epurator de gaze.COD piesa asta care vine doar de la audi 06B103217F.Passat 3bg ALZ 2001


scorp1on is offline   Reply With Quote
Old 18-12-12, 13:16   #2
Liviu_DLA

Stage 2
 
Liviu_DLA's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 74
Member of:
[VW]
Default Re: Ajutor.Cos epurator gaze passat 3bg ALZ 2001

Quote:
Originally Posted by scorp1on View Post
Salut cine ma poate ajuta si pe mine cu un lucru am nevoie de un cod pentru furtunul de aerisire si mi-l da intreg la codul care l-am gasit eu cu EKTA e numarul 18 ,eu as vrea numai furtunul de jos sa-l comand.Altii spun ca se mai numeste epurator de gaze.COD piesa asta care vine doar de la audi 06B103217F.Passat 3bg ALZ 2001


salut si eu ma avut aceasi problema ,furtunu era spart si pus alt furtun mai larg peste si prins cu soricei ,nu stiu exact codul dar eu l-am luat cu totul ca erau praf amandoua parti ,nu stiu daca vine si separat ,in fine ,eu am achizionat tot furtunu nou, original la 250 ron ,cam toate motoarele de 1.6 au chestia asta cu furtunu ,mie imi si intrerupea putin cand o calcam brusc ,pentru ca lua aer fals,salut

Last edited by Liviu_DLA; 18-12-12 at 13:19.
Liviu_DLA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -