Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-12, 12:02   #1
wu_vladutz
Fanatik MotorSport Member


Stage 5
 
wu_vladutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 663
Member of:
[Fanatik MotorSport]
[VW]
[4Tuning International]
[Competitor CNCA]
Default Cod Vopsea Golf 5 R32

Salutare tuturor. Saptamana asta am dus masina la vopsit. As vrea sa o fac albastrul de pe R32. Imi poate spune cineva care este codul de culoare, pt ca vopsitorul nu a facut inca culoarea, iar din ce mi-a aratat el este un albastru foarte deschis. Pe mine ma intereseaza cel de fabrica. Am gasit pe net diferite nuante ( Deep blue, Metallic Deep Blue, etc ) dar nu si codurile de culoare.

Atasez cateva poze cu respectiva culoare. Va multumesc si astept un raspuns pana luni. Sper sa nu se duca vopsitorul sa faca culoare dupa capul lui

PS : Pe alte forumuri din afara am gasit un cod : LB5R . Asta sa fie ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	11111.jpg
Views:	342
Size:	764.4 KB
ID:	2519000   Click image for larger version

Name:	fmtenk.jpg
Views:	269
Size:	93.9 KB
ID:	2519001   Click image for larger version

Name:	r32.jpg
Views:	182
Size:	32.4 KB
ID:	2519002  

__________________
VW Polo 6N 1.6 - 75cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 90cp--->131cp
VW Golf IV 1.9 TDI - 101cp--->140cp
VW Golf V 1.9 TDI - 105cp--->???cp


My Photos --- https://forum.4tuning.ro/album.php?u=37215

Instalatii Xenon, LED-uri SMD, folie faruri/stopuri, Polish faruri/stopuri, Alarme auto, Senzori de parcare, Faruri daylight Dectane, Stopuri pe LED Dectane, Angeleyes, LED-marker BMW, Chiptuning, Anulare filtru de particule ! http://bhp-tuning.ro

Last edited by wu_vladutz; 10-08-12 at 12:11.
wu_vladutz is offline   Reply With Quote
Old 11-08-12, 20:02   #2
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cod Vopsea Golf 5 R32

Solutie mult mai simpla. Du-te la un magazin specializat in vopsele auto, si aia au bucatele de hartie cu fiecare vopsea in parte. Vezi care e ceea din poza, eventual salvezi poza pe telefon si compari cu hartie si aia e culoarea . Chiar daca gasesti codul de culoare original, sa o comanzi de la vw ajunge la un pret enorm iar in conditiile de aplicare de la un service din Romania nu o sa iti iasa ca in poza. Asa ca mai degraba iei o vopsea de calitate din oferta autoihtona care e identica cu aia.
silviu.o is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -