Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 19-07-11, 18:26   #1
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default placute frana ! o parere va rog !

ce parere aveti de placutele de frana SIMER ? sunt de proasta calitate? am schimbat azi la Golf si nu vreau sa-mi para rau...pretul lor a fost cat de cat mic si de aceea am dubii in privinta calitatii lor..MULTUMESC !
__________________

Last edited by grg_92; 19-07-11 at 18:31.
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 20-07-11, 15:19   #2
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default Re: placute frana ! o parere va rog !

uP ! ma ajuta cineva va rog ?? orice parere referitor la aceste placute e binevenita
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-11, 21:18   #3
arctix
Colectionar Machete

Stage 5
 
arctix's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 950
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: placute frana ! o parere va rog !

Simti vreo diferenta, in rau, la franare fata de cele de dinainte? Se aud zgomote ciudate la franare? Daca nu, sfatul meu e sa le verifici vizual mai des, asta daca ai posibilitatea. Si data viitoare cumpara-ti ceva mai scump si "de firma" ca sa dormi linistit.

Eu totusi nu inteleg de ce ti le-ai mai luat daca nu erai sigur ca o dormi linistit dupa aia?
__________________
https://forum.4tuning.ro/signaturepics/sigpic47887_1.gif
arctix is offline   Reply With Quote
Old 22-07-11, 21:21   #4
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default Re: placute frana ! o parere va rog !

Quote:
Originally Posted by arctix View Post
Simti vreo diferenta, in rau, la franare fata de cele de dinainte? Se aud zgomote ciudate la franare? Daca nu, sfatul meu e sa le verifici vizual mai des, asta daca ai posibilitatea. Si data viitoare cumpara-ti ceva mai scump si "de firma" ca sa dormi linistit.

Eu totusi nu inteleg de ce ti le-ai mai luat daca nu erai sigur ca o dormi linistit dupa aia?
am luat decizia incredibil de rapid, si a contat bugetul pe care il aveam in momentul ala, diferente au aparut dar in bine, se simte frana imbunatatita, zgomote nu am..insa cine stie sper sa nu apara vreo problema pe viitor..poate 10 000 de km la un regim de mers normal o sa tina
grg_92 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -